Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

:D tudom ,én meg mondtam erre ,hogy én meg hangszer javítással és készítéssel szeretnék foglalkozni ,ezért hangszerész szeretnék lenni ,nem zenész ...
Link to comment
Share on other sites

Még jó hogy megértitek egymást :D

Amúgy ha elektromos gityón játszotok akkor milyen hangerőn szoktatok a leggyakrabban?Én picivel 1 alatt meg 8on, maxon minden apró kis ujjmozdulatom hallatszik és néha idegesítő :)

Link to comment
Share on other sites

Hát most erre mit mondjak... van olyan amikor nem kötöm rá erősítőre, mert fater alszik... dehogyha senki sincsen itthon, akkor azt szoktam csinálni, hogy full hangerőre nyomatom a gitárt és ilyen 18-24. bundok között jáccom, de olyanokat aminek semmi értelme sincsen és bántja az ember fülét... (amiért a szomszédba van egy virágbolt, és nem nagyon kedvelem a tulajdonost, és cserébe vevőcsalógató zenét nyomatok :D), de hogyha így jáccogatom akkor liyen 4-4-es hangerőn... :)

Link to comment
Share on other sites

És torzítva vagy tiszta hanggal játszol?

 

Amúgy feltekertem a gitáron maxra a hangerőt meg az erősítőn is akartam csak a haverok már nem bírták :lol: :lol: egyszer akkor is kipróbálom hogy milyen ha minden maxon van :D

Énis szoktam erősítő nélkül játszani, csak az E húrnak ugy nagyon kicsi a hangja, ha megpengetem mellette az akkusztikust simán elnyomja :D régen azt hittem hogy ha nincs bedugva az e-gitár akkor nincs is hangja :lol:

 

SNIPER üdv a topicban! :)

Link to comment
Share on other sites

A bluesos hangzást néha úgy érik el, hogy a tiszta csatornát teljesen kitekerik, túlvezérlik, és a gitár hangerőpotiját csavarjár le a kívánt mértékig. Nálam sajna nem igazán működik, de állítólag pl. egy fender erősítőn nagyon korrekt hangot ad.

Én amúgy tisztán olyan 4-es, torzitva olyan 2-es hangerőn játszom. Márcsak, hogy megmaradjon a békesség is. :)

Link to comment
Share on other sites

Én éppen 5-ös hangerőn játszok multi torzitóval persze az Ibanez gitárral,egy kérdés: nemtudjátok mi lehet a gond a Strato Fender egyik húrjál,mikor pengetem elég fura hangot ad.

 

Vagy tud valaki egy hangszerboltot Fehérváron ahol megcsinálják?pls help mer nekem a Fender gitár a koncert gitárom

Módosította SNIPER
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Frissen jötttem és a Matuska révén lettem itt tag.Szologitározok és van egy Epiphone G400 Sg modellem.Minden a gitár és a zene.Tanulok classikust is. :lol:

 

Hát sniper melyik hur az?Mert nekem is strato szerü gityom volt és a hurláb nekem mindig elszaggatta a hurjaimat ha nyujtottam.lehet hogy valami elcsuszott.Mihez hasonlit az a furcsa hang?

Link to comment
Share on other sites

izé fehérváron nemtudok jó hangszerboltot ,én pesten szoktam a Vintage 52 be megcsináltatgatni ha valami nemteccik ...

 

1ébként valszeg a beállítással van a gond ,olyan 5ezerér megcsinálják ... a nyak merevítőjén tekernek ,beállítgatják a hangolókulcsokat ,a hardware részt szépen beállítják , ha ez után is zörög akkor a bundozással van gond ...

 

1ébként milyen Ibanez Gitárod van Prestige (Floyd Rose tremolos) ,vagy sima vintage tremolos ...

 

én is akarok majd 1 Ibanezt alkalom adtán ... mondjuk 1 GRX Prestige modelt 7 húros kiszerelésben arany szerelvényekkel :D ..

Link to comment
Share on other sites

Pesten a vintage52 boltot ajánlom ...

 

www.vintage52.hu <<< itt megtalálod az árlistát ,meg hogy hol van pontosan ...

 

 

én inkább a zúzós metált jáccom (pl OPETH ...) ,de szeretem a klasszikusokat is mint pl a Black Sabbath ... szóval változó ...

 

Link to comment
Share on other sites

nekem is ez jön le 1ébként ... :D ,furcsa ...

Link to comment
Share on other sites

nah 1l nőtt errefelé a matuskás zenészek száma :D

hát én csak bason játszom de van vmi kis alap gitár tudás féleségem is de nem vmi sok :)

tudjátok a fender 60 éves szülinapjára adott ki egy limited editiont, kis országunkba is küldted 1 stratocastert ami a kodában van ha vki ismeri :) ha azóta nem hozták el 300 ropiért... nah mind1 a lényeg h haverommal megnéztük és hát nemrossz darab :D

 

http://www.harmony-central.com/ProductImages/Large/000000402.jpg

 

http://fender.com/products/popup.php?root_dir=&web_root=&img=prod_images/guitars/0116000700_xl.jpg&name=60th+Anniversary+American+Stratocaster%26reg%3B&node0=0#bottom

 

az első képen jól látszik a gyémánt a fejében :D

Módosította Nietzsche
Link to comment
Share on other sites

lehet ,h megveszem ezt a gyémánt berakásos stratot ,aztán Kurt Cobain vagy Jimi Hendrix módra 1 koncerten feáldozom a gitár istenének és széttöröm 1 500 Wattos Marshall gitárkombón :D ... ezt tervezem ...

Link to comment
Share on other sites

nem 1500 hanem egy (1) 500 Wattos kombó ... mondjuk már az is van ful csövesbe ,de azér mégse 1500 watt ... na mind1 ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

jól tolja (akár én is lehetnék ,mert ugyan olyan egerem van mint neki ,csak én nemtudok így gitározni :D )

 

1ébként itt is fenn van a csóka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...