Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Na sasoljátok mit vettem :D

 

http://images.thomann.de/pics/prod/185116.jpg

 

Epiphone Valve Junior, az ürge akitöl vettem már tuningolta egy kicsit, fogom én is majd. :P 5W csöves, szóval elég nagy hangja van itthoni használatkor. Annyi baja van, hogy csak nagyon hangosan torzul, szóval vehetek egy torzítót hozzá, dehát az külömben is kell. Ja, 120 euróba fájt. A hangszóró és a csövek ki voltak cserélve, az együtt +70, alapból meg 150 a cucc = 220. Figyelembe kell venni, hogy egy évig volt használt, de azért elég jól jártam vele. B)

 

Imádom a kicsikét, csak hüséges RG-m cserbenhagyott (behalt az elem), tehát boltnyitásig Squiereznem kell. :angry::lol:

Link to comment
Share on other sites

Én acélhúroson kezdtem, és utána mikor átálltam elektromosra, azt hittem hogy egy éjszaka alatt kétszer jobb lettem. Szóval ajánlom az akusztikust, azzal jobban fejlödik az ujjak ereje.

Link to comment
Share on other sites

erről a mayones gitár versenyről hallottatok már?

http://www.mayones.com/en/useful_news/competitions/contest_blackhawk

 

lényege, hogy van egy zenei alap, kb 35 sec-es, és arra kell szolot nyomnod. ha jo vagy, nyerhetsz egy mayones gitárt, ami kézzel készül, és kb félmilliós nagyságerndű az ára :)

én ugy tervezem, h csinálok egy vidit, sok esélyem nincs, de azért megpróbálom :)

Link to comment
Share on other sites

leszedtem a backinget játszogattam rá egy fél óráig, viszont videot nem csinálok, mert ahogy elnéztem túl sok a durva arc, nagyon minimálisak az esélyeim :D egy csákónál csak néztem, a gyönyörű kis zöld ibanezén egymás után nyomta a sweep pickinget, tappinget, legatot iszonyatos pontos technikával.és az egy dolog hogy ez a Robert csávó elmondta hogy nem shreddelni kell, szétdarálni az agyad, hanem filing kell bele, de ez amit leművelt az biztos hogy filinges volt.meg volt egy svéd gyerek nem volt bonyolult de nagyon ott volt a filingje.én most ide idegileg meg sztem technikailag is kevés vagyok :D

de azért erre a backingre jó imprózni, csak az a baj hogy rövid.

 

báááár még van idő julius 1 ig, ha nem leszek leamortizálva agyilag, meg csiszolok még az arpeggioimon akkor lehet megcsinálom.én a pedálnak is örülnék amit a második helyezett kap :D

Link to comment
Share on other sites

Demotokról van valami hír? :)

hát őőő ma küldték a megkevert anyagot,végre :D (bár korábban is küldtek egy 3 számos részletet), de még nincs masterelve, és van egy-két rész, amit ujra fel szeretnénk venni, és ha minden igaz, erre szombaton fog sor kerülni. és nem szabad felrakni sehova, ezért nem raktam még fel :D (ha hétvégén összejön a felvétel, akkor jövő héten már meglesz az anyag :) (ugy legyen :D )

Link to comment
Share on other sites

Szerintem bele van rejtve a testébe, nem?

Szintetizátorszólót nem lehet nevezni? :-/ A gitárhoz még elég béna vagyok :D

Link to comment
Share on other sites

Line6 Variax a gitár neve.Olyan fél milla körül lehet az ami a csákónál van.Nincs pickupja, így tisztán szól, nincs pickup zaj meg ilyenek.Azt viszont nemtom hogy hogy szedi a hangot :D Azért jó ez a gitár mert több féle hangzást be lehet rajta állítani.Szóval 10 gitár helyett van 1 és váltogatod rajta a hangzásokat.Nekem őszintén szólva nem jön be... meg pickup nélkül is olyan csúnyácska :D

Link to comment
Share on other sites

Hm, nagyon szemezek Marty Friedman gitárjával :D A hozzá hasonlító széria nem is kerül sokba.Olvastam az Ibanez oldalán a Friedman-nel készült interjút, sokban egyezik az ízlésünk :lol: Ezért csillant fel a szemem, hogy "nekem is olyan gitár kell!" XD SZR széria.106 rugó a hangszerarzenálon.

Viszont ez már több mint valószínű, hogy nem japán Ibanez :mellow: mégis ez mennyire gáz?Én még nem találkoztam nem japán Ibanezzel, csak hallottam hogy nem túl jó.De mégis mi is pontosan a gond?

Amúgy a gitárral csak annyi a bajom, hogy ragasztott a nyaka :mellow:

Link to comment
Share on other sites

attól, h az ízlésetek hasonlít,még nem biztos h neked is kényelmes lesz az a gitár. pl marty-nak elég "érdekes" pengetési technikája van :D szal neki lehet kényelmes. amugy meg nem vszinü h japán, mert már a prestige szériák se ott készülnek :S

sajna az ibi már eléggé leadta a mércét minőség terén( jok a koreaiak is, sőt már sokan mondják h pár év, és kinában is minőségit csinálnak),de azért a régiek ott vannak a szeren. én rájöttem, h nagyon nem érdemes újat venni semmiből. a régi dolgok már beváltak, ha müködnek akkor még egy jó darabig fognak is. az ibanezem volt az utolso, amit ujonnan vettem(már eladtam) :)

Link to comment
Share on other sites

jó, hát mielőtt megveszem tuti, hogy kipróbálom, ha vmi helyi hangszerboltban találok egyet, ha nem akkor az gáz.de a nyaka nagyon szépen ki van alakítva, az uccsó bundokat is szépen, kényelmesen el lehet érni.ami a kényelmet befolyásolná a pengetési technika miatt az csak a bridge, azzal meg nincs gond, csak a fenderek kényelmetlenek nekem.mondom tényleg az egyetlen dolog ami zavar az a ragasztott nyak. :unsure: persze még utána nézek, videokat már láttam jútúbon, eddig nem csalódtam.

 

szívta már meg valaki azzal, hogy ragasztott volt a gitárja nyaka?

Link to comment
Share on other sites

jah hangzásban jót tesz... de ... fúúú nemtom már mit olvastam itt még régebben, de nem hangzott túl jól :D na mind1 nézelődök még olyan dolgok után amik érdekelhetnek ezzel a gityóval kapcsolatban :) kösz az infokat.

Link to comment
Share on other sites

ahhoz mit szóltok, hogy jó kis gitárosok videóit linkelgessük egymásnak? itt nem ilyen hires videokra gondoltam, mint pl guitar cimü, amit 60millioan megnéztek, hanem kevésbé ismerteket.

elsőnek belinkelem ezt:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EBpa2CADNJA

 

nem tom ismeritek-e, vmi eszméletlen ez a koma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...