Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

sziasztok!

http://www.myspace.com/virtusband

csináltam egy myspace oldalt, sok kép, meg történet meg minden. és nem feletkeztem el rólatok zene ügyileg, de még sajna mindig semmi hir a demorol :(

de ha kész lesz akkor myspace-re is felrakom.

ja igen: a nevünk is megváltozott :) virtus lett a tsz-ből

Link to comment
Share on other sites

Halli!

 

Előre is elnézést, ha nem ide illik a mondandóm, de nem akartam a szoftverekhez írni, mert alapvetően nem is olyan a gond.

 

A következő a nyűgöm: cimborám szóló gityóját megkaptam kölcsön, régi alap műszer, jó lesz tanulni rajta. A gáz az hogy kombóm nincs még, így számítógép+virtuális erősítő /Amplitube/ /kombinációval próbálkozok.

 

Csak próbálkozok, mert a csodás alaplapi hangkarit nem tom belőni (5.1-es Realtek). Tudom hogy mindenki fújol meg minden de ez van, ezzel kell boldogulnom. A line-inbe betoltam a hangszert kis jack-ra átalakítva, de max. csak sípolást hallok rajta. A hangkártyát próbáltam cserélni egy külső Genius 5.1-re, de annak meg a drájvere volt gázos vmiért. Felületnek a DirectX-et választottam, mert a saját Asio nevűjéből semmiféle hangot nem tudtam előcsalni.

 

Ha vkinek sikerült már ilyennel boldogulni, kérem írja meg hogyan. Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

Hát előszöris közelítsük meg a problémát a gyökerektől.Ellenőrizd, hogy a kábel nincs e megtörve, a hangerő poti a gitáron fel van e tekerve.Ezek valószínűleg rendben vannak, de ki tudja.Aztán nézd meg, hogy a hangerő beállításoknál a Line in nincs e lenémítva vagy letekerve.Dupla katt a kis hangszóróra a tálcán, az óra mellett, feljön egy ablak, amiben jó esetben ott van egy olyan oszlop, hogy Line in.Ha le van némítva akkor szedd ki a pipát, ha le van tekerve akkor nyomd fel maxra.

Az is előfordulhat, hogy szól, de nagyon halkan.Ha alapból be van nyomva a lineinbe és semmi program nincs elindítva akkor is szólnia kell, lehet hogy halkan de szólnia kell.Tekerd fel a hangerőt és csekkold le.

Nekem 5.1es Creative Sound Blaster-öm van, de az is kevés volt ahhoz hogy normálisan szóljon ilyen "erősitő" progikkal.Bár lehet hogy a gépem többi része is kevés volt hozzá.Hát igen, az 1800as AMD Athlon, 1 GB RAM-mal ma már igen csak gyengének számít :D Ha ilyesmi géped van, mint nekem, akkor lehet nem nagyon fogod hangra bírni.

Link to comment
Share on other sites

Az előttem szóló igen kimerítő leírást adott a dologról. Annyit tudnék még hozzátenni hogy érdemes az ASIO4ALL driverrel próbálkozni. Ezzel el lehet érni egész jó késleltetést integrált hangkártyával. a DirectX-es dolgok erre nem jók.

Amplitube-ból is ki lehet hozni elfogadható gyakorló szintű hangot. picit azért kell vele játszani :) de lehet hogy vannak hozzá presetek, sőt. (Annyira nem mentem bele Amplitude-ba.) Guitar Rig-el lehet még jókat alkotni ha Amplitude nem jön be. sokáig én is ilyen dolgokkal nyomultam. viszont most jut eszembe amit én használtam az GuitarFx nevezetű volt és semmilyen driver nem kellett hozzá. nagyon egyszerű kis progi és szinte késleltetés nélkül lehetett használni. azzal sokáig nyomattam. felvenni nem sikerült vele asszem

remélem tudtam segíteni és jó gitározást meg zúzdát ;)

Link to comment
Share on other sites

Halli! Kösz mindkét kollégának!

 

A szűk keresztmetszet lehet a gép is, bár hasonló határesetnek tűnik - AMD Athlon 3000+, őneki az effektív teljesítménye szintén 1800 körül van, 1 giga Kingston HyperX RAM - de az Asio4all-t meg fogom próbálni, hátha okésabb lesz, de fogok majd progit is cserélni, meg persze kártyát ha lehet. Aztán majd csak beindul a zúzda :P

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én is gitározom, igaz, csak hobbi szinten, de szeretem. Amiért írok, az hogy segítséget szeretnék kérni kotta (tab) ügyben. Van négy rövid (1-2 percesek) szám, aminek nincs fent a neten a kottája sehol sem. Szeretnék valakit megkérni, hogy készítsen ezekhez kottát, nagyon megköszönném. A négy számot feltöltöttem Rapid-ra, mindössze 4 MB, úgyhogy nem sok.

 

http://rapidshare.com/files/239976727/SF.RAR

 

Nem olyan sürgős a project, csak ha vállalja valaki, akkor értesítsen. Köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

A lényeg, hogy haladnak :D

 

Nem ígérek semmit, de lehet megcsinálom a tabokat.Bár mostanában nem sok időm van :S

 

Tegnap kipróbáltam azt a Vintage V8BRQ -t amit asszem az előző oldalon említettem, meg képet is nyomtam mellé.Nos 70rugó a gitár, játszottam rajta, kényelmes a nyak fogása, az egész gitárral az volt a bajom, hogy a szélső húrok lelógnak.Elég zavaró, ugyanis ha gyorsabban játszol, akkor akár le is csúszhatnak a nyakról és berezeg meg minden.Nemtudom, szerintem a húrok kicsit vékonyak voltak rajta, bár tény, hogy az alap húroknak gagyi minősége van... mindenesetre én nem fogom megvenni.Keresnem kell egy új kiszemelt gityót :mellow::)

Link to comment
Share on other sites

De rossz.... :lol: Bár szerintem attól még lehet vki gitáros, mert nem ismeri a Fendereket :D Pl lehet hogy akkora Gibson fanatikus családban nőtt fel, hogy másfajta gitárt nem is engedtek látni a szülei XD

Link to comment
Share on other sites

olvastam egy igazi gitáros viccet, aki nem érti, az gondolkodjon el, hogy valóban gitáros-e :)

 

hendrix megáll a benzinkútnál: tele? nem, strat :D :D

Ezen behaltam :lol::lol: Kár hogy csak magyarul müködik, külömben ezzel fárasztanák mindenkit.

Link to comment
Share on other sites

én most szándékozom beruházni egy elektromos gitárra rendes gitárt szeretnék venni csakhogy pénz szűkében vagyok úgy néz ki , hogy nyár végig várnom kell illetve alternatív megoldásként használt gitárt tudnék talán venni

erről kinek mi a véleménye pl szemeztem ezzel is :

http://www.gitarshop.hu/index.php?tart=apro_hirdetesek_rapattanok&erdekel=49737

Link to comment
Share on other sites

istenem még mindig úgy szíven üt amikor meglátom a nothanx és hansonló zenekarokat nem azzal van a gondom amit csinálnak hanem mivel semmit mondó szöveg(számomra) zeneileg semmi bonyolult és mégis ott virul kezükben a gibson más emberek zenészek küszködnek tanulnak megszenvednek a cuccaikért erre és vannak ojan emberek akik csakúgy kézhez kapják őket hát na szerencséjük van de akkor legaláb probáljanak vmi maradandót alkotni...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Ismét kérdezni jöttem :D

Szóval nyár vége felé szeretnék majd beruházni egy gitárra, mégpedig egy Ibanez RG350DX-et néztem ki magamnak. Metál a fő irányvonal, de nem ártana ha kicsit lágyabb zenéhez is használható lenne, ezért is tűnik ez jó választásnak. Használtan láttam 80-90 körül ilyen gitárt. Mi a véleményetek róla? Esetleg ha valaki tudna jobbat ajánlani, azt megköszönném :D (Hasonló konstrukció kellene mindenképp, tehát Floyd Rose tremolo, 24 bund stb )

Nagyon szépen köszönöm előre is a hozzászólásokat!

Link to comment
Share on other sites

nem rossz sztem, másik gityósnak ilyen van. ami zavar benne, hogy a koptatólap miatt nagyon közel vannak a hurok a testhez(legalábbis nekem). de amugy jo kis gityó, de ennyiért vannak japó jacksonok is(az pedig sokkal jobb vétel, és 24 bund,floyd stb). én azt vennék a helyedben.

Link to comment
Share on other sites

Értem, köszönöm a választ! Esetleg tudnál mondani konkrétabb típust a jacksonon belül? Aztán keresek valami hanganyagot, hogy megtudjam milyen a hangja :P Köszi szépen előre is!

Link to comment
Share on other sites

Értem, köszönöm a választ! Esetleg tudnál mondani konkrétabb típust a jacksonon belül? Aztán keresek valami hanganyagot, hogy megtudjam milyen a hangja :P Köszi szépen előre is!

 

például ps-4, hangmester fórumon van eladó 65-ért. japán gitárt ennyiért, egy vicc :)

vagy láttam ibanezt is 90-ért (rg570), na az is nagyon jó, ha ibanezt akarnál mindenképp.

ezek már kifutott modellek, de nagyon jók.

 

tényleg: eladó a peavey valveking fejem. 100e kifogástalan állapotban

 

K_p_016_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...