Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

sziasztok! szerintetek line 6 spider III 15 wattos hoz lehet-e rakni effektpadot ugy hogy ne akadjon össze a beépített effektekkel? a gitár amivel használom egy Cort VX2V ( szerintem ez nem nagyon számit de azért leirtam )

 

és még annyi hogy a nyitott pickupöket "le lehet fedni"?(mert az én gitáromon alapbol nyitottak a pickupok és le akarnám fedni hogy ne legyen zajos)

Link to comment
Share on other sites

én boss pedálokat szeretem a legjobban (az évek alatt összegyűjtenék belőlük egy bőröndnyit :) ),de abból ez a 3 pedál amit mondtál (eq,dist,chorus) kb 75 ezerre jönne ki ... amit belinkeltél pedálokat nemigazán ismerem ,ezért nemtudok róluk véleményt mondani ,ráadásul az árukat sem tudom.

 

persze boss pedáloknál vannak jóval olcsóbb pedálok is ...ennek 3 pedálnak az árából például már egy komolyabb multieffektet is lehet venni ,amiben benne van kis millió effekt és keverési ,hangrögzítési lehetőség . Persze nem ugyanolyan a hangja mint egy frankó pedálsornak ,de végső soron mire az ember fia összeszedné az összes effekt pedált külön ami benne van már 200-300e FT-ja lenne benne.

 

Boss GT-10-el például elég sok együttesben tolják , rengeteg bandánál látom ... szóval érdemes elgondolkodni rajta...

ezekbe a cuccokba COSM féle erősítő modellezés meg effektek szoktak lenni ,amiből én elég sokat használok itthon a Cube-omba és gyönyörű hangja van.

 

ha sok pénzem lenne akkor én is vennék a DS-em mellé végre egy cry WAH pedált , egy Delay-t ,egy FLANGER-t egy PHASERT ,egy Chorus-t egy compressor-t és egy tunert :D de csak akkor ha a Stadionba készülnék fellépni... addig amíg kisebb kocsmákban koncertezek ahol öszzemosódik minden ,vagy kisebb színpadonok ,addig simán beérném egy GT-10-el :D ... na de ez még a jövő zenéje lesz :)

Link to comment
Share on other sites

hát ezeket a pedálokat 20000 alatt megkapod( legalábbis a legnagyobb részét). a Lukács Peta is ezt használja(bikini), meg még sokan. nekem sokkal természtesebbnek tünik a hangjuk, és én inkább azon vagyok, h minőség nem mennyiség :)

meg a multit ugyse használnám ki soha a büdös életbe, de sztem sokan mások se. a cosm modellezést már halottam több helyen (pl egy gt6-ban is) és nem tom, nekem nem jön be.

amugy itt a magyar forgalmazójuk honlapja:

http://www.sicamber.hu/

itt tudsz hallgatni hangmintákat is

Link to comment
Share on other sites

nagyon jol szolt, mindenkinek bejön :)

 

felvettük a demonkat!!! vmi eszméletlen két nap volt ez. szombat dutánra találka a probateremben. aztán felkészültünk: elpakoltunk a probatermünkben, mert ott volt a szgép, meg a keverő. a szomszédos teremben voltak a mankosávok felvéve az elején a dobnak, meg a basszusnak. maga a feljátszás egy 3. teremben volt. na 7-re oda is ért mindkettő technikus :D (egyiket jóbarátunk, meg a szomszéd faluba lakik, ebből kifolyolag igen baráti áron csinálták nekünk :) ), akkor felpakoltak, aztán cigi,sör :D . először felvettük az intronak szánt zongorát( a másik zenekar billentyüsét kértük meg rá)majd 11 orakor el is kezdődhetett a dob, amit hajnali fél 3-ig sikerült is felvenni :D .erre a napra szántuk a basszust is, de nem jött össze :) . másnap 9-kor folytattuk, mehetett a basszus, délre kb kész is volt. aztán ének, az hamar megvolt. aztán ritmusgitárok, az is viszonylag hamar ment. na jöhettek a szolok, ekkor már 7 ora volt kb (vasárnap). na ott elidőztünk kicsit :D ugy ma hajnali 3-ra sikerült felvenni őket. de az egyik szolot ki kellett hagyni, mert hamis volt, szoval a másik gitáros a két studiossal éjféltől nekiálltak szolot irni :D (hát mit mondjak, nem jött össze :D ), azon részen nem lesz szolo.

pár apróság még:

elfogyott 6 kocka sör(durván 7 ember itta), volt közbe halászlé, a takaritásnál 6 millio cigicsikk mindenhol, meg ien aproságok :D egy résznél egy gerjedést akartunk felvenni, egy ki....ott hangot 3/4 óráig probáltunk felvenni :D , de összejött :) és rohadt jo lett. majd ha meglettek az utomunkák akkor linkelek pár számot :)

Link to comment
Share on other sites

nincs gond a hangszedőkkel, nagyon jó hangjuk van :D

 

amúgy most nemtudtam volna új gitártvenni erre is csak ráfizettem. de azért ebbe mégis floyd-os tremoló van

 

am most először van tremolós gitárom. abban tudnátok segíteni h ha megszorítom a tremolókart mármint azzal a tekerős vmivel ami a a kar alján van akkor egy ideig úgy áll ahogy azt én akarom de aztán kilazul és himbálódzik. a gitár hátuljánál meghúztam a végét, az nem csavarodik el. ez normális?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...