Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szintén magamtól ööö... tanulok :D Tanárra sajnos se pénzem, se energiám, se időm :-/ Úgyis saját magam szórakoztatására játszok. Még. :D

 

Amúgy végül egy Kustom quad dfx65-öst vettem 60Ezer forintért. Igaz, hogy most már mindegy, de szerintetek megérte? :)

Link to comment
Share on other sites

Talán amit az általános akadémián tanítanak :), egyébként én is nemrég kezdtem, feltúrtam a netet tananyagok után...mostanra elég jól elpengetek ezt azt, gyakorolni kell...

Ha már benéztem lenne egy kérdésem is, Epiphone les paul 100-as modellről tud e valaki mondani néhány közelebbi tapasztalatot, ugyanis ilyet szeretnék vételezni, és jól jönne valami infó vásárlás előtt.

Köszi előre is.

 

Link to comment
Share on other sites

Hm.. én is magamtól kezdtem el gitározni, és ez így is ment több mint 3 évig.Egész jól haladtam, most tanárhoz járok, és talán azt mondtam régen, hogy tök felesleges tanárhoz járni, magadtól is rá lehet jönni a dolgokra... nos nem minden esetben felesleges... ugyanis, ha téged egy olyan ember tanít aki eszméletlen jó gitáros, akkor nem csak, hogy gyorsabban haladsz, de az is jó ha megosztja veled a tapasztalatait, ezáltal is fejlődsz.Nem érzem úgy, hogy a tanításra kiadott pénz felesleges lett volna, örülök, hogy így döntöttem.Plusz zeneelméletileg is összeszedtem magam :D az sem hátrány.

Link to comment
Share on other sites

Hm.. én is magamtól kezdtem el gitározni, és ez így is ment több mint 3 évig.Egész jól haladtam, most tanárhoz járok, és talán azt mondtam régen, hogy tök felesleges tanárhoz járni, magadtól is rá lehet jönni a dolgokra... nos nem minden esetben felesleges... ugyanis, ha téged egy olyan ember tanít aki eszméletlen jó gitáros, akkor nem csak, hogy gyorsabban haladsz, de az is jó ha megosztja veled a tapasztalatait, ezáltal is fejlődsz.Nem érzem úgy, hogy a tanításra kiadott pénz felesleges lett volna, örülök, hogy így döntöttem.Plusz zeneelméletileg is összeszedtem magam :D az sem hátrány.

én is akarok tanárhoz menni mindenképp. Ősztől elvileg pesten tanulok, uh keresek vmi jo tanárt :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Lenne 1 kérésem, keresem az Alma együttes: Ma van a szülinapom

http://www.youtube.com/watch?v=hi3pbtrqy70

kottáját, tabulatúráját, "szólót" :) tehát bármit, hogy el tudjam játszani a dalt, ha valaki tud segíteni megköszönöm.

 

Üdv:

 

Eric

 

Link to comment
Share on other sites

Hm.. én is magamtól kezdtem el gitározni, és ez így is ment több mint 3 évig.Egész jól haladtam, most tanárhoz járok, és talán azt mondtam régen, hogy tök felesleges tanárhoz járni, magadtól is rá lehet jönni a dolgokra... nos nem minden esetben felesleges... ugyanis, ha téged egy olyan ember tanít aki eszméletlen jó gitáros, akkor nem csak, hogy gyorsabban haladsz, de az is jó ha megosztja veled a tapasztalatait, ezáltal is fejlődsz.Nem érzem úgy, hogy a tanításra kiadott pénz felesleges lett volna, örülök, hogy így döntöttem.Plusz zeneelméletileg is összeszedtem magam :D az sem hátrány.

 

Osztom!!Nem mindegy hogy hogyan tanul meg az ember gitározni!!Am. én is tanárhoz járok és nagyon nagyon sokat fejlődtem 1 év alatt!Gitározni bárki meg tudd tanulni de jól gitározni az már más téma... és egy kis elmélet nem árt amúgy sem!

Más:Ki milyen dalt ill. technikát tanul mostanság a gityóján?

Én:Under the bridge

Sound of silence

Link to comment
Share on other sites

Szerezz egy GIF szerkesztőt, szerintem akad pár az Applications topikban... mindenesetre ezeket azonnal szedd ki, mielőtt a moderátorok látják meg és megbüntetnek :D

 

 

Hmm... mostanában már nem nagyon tanulok számokat... pedig kéne.De inkább csak imprózgatok, meg eljátszok néhányat amiket már tudok.

Link to comment
Share on other sites

Ismerős..., amikor meg keresek valamit amit tanuljak és nem megy elsőre akkor elmegy a kedvem az egésztől és játszok olyat amit már tudok (igaz azokat meg már kezdem unni :lol: )

De néha meg úgy rákockulok 1 számra, hogy egész nap azt tanulom/játszom :D

Link to comment
Share on other sites

Hm.. az ügyesség fejlődhet gyakorlás közben is.Bele lehet fogni nehezebb számokba, amiknek a szintjét még nem értétek el, ha gyakoroltok egy idő után menni fog az is.Jó ezt nem úgy kell érteni, hogy aki fél éve gitározik nyugodtan essen neki egy Steve Vai számnak :D az kicsit több idő lenne.Az alapokat azért fel kell építeni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Megint szeretnék kérdezni valamit :)

Nemrég került hozzám egy Marshall AVT 50-es kombó, azonban van egy kis hibája, méghozzá az hogy nem a gyári hangszóró van benne. Nos én szeretnék bele venni egy olyat, mint a gyári, esetleg jobbat. Annyit tudok hogy a gyáriban Celestion márkájú hangszóró van, de a pontos típusát sehol sem találtam meg. Szóval aki esetleg tudja hogy milyen a típusa, vagy esetleg tudna jobbat ajánlani (főleg heavy metalra kellene) az légyszí írjon. Nagyon szépen köszönöm előre is! Üdvözlet!

Link to comment
Share on other sites

http://professional.celestion.com/guitar/index.asp

itt fent van biztosan :)

 

más: képzeljétek fejlesztem a gitár cuccom a ballagási pénzemnek hála :D

ezek vannak tervbe:

http://www.banzaieffects.com/files/images_detailed/20061_2.gif
http://www.guitarfuel.com/images/se-geq.jpg
http://www.dragonflymusic.us/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/se-vch.jpg.w560h506.jpg

 

az mxr-t torzitásra ugye, az eq-t szolokiemelésre, a chorussal meg a tisztát akarom egy kicsit tuningolni. de lehet, h veszek még egy wireless-t is.

tudtok ajánlani esetleg ien árkategoriában más pedált?

Link to comment
Share on other sites

A mostani milyen márkájú?

Az eredeti is 50W-os hangszóró lehetett a típusszám alapján.

Az 50 a típusszámban az erősítő teljesítményére utal, nem a hangszóróéra. Mindenesetre már tudom mit veszek bele. Köszi szépen mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...