Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Helló!

Tudnátok mondani vmit erről a kombóról??:

Peavey Valveking 112 Fullcsöves....

Ez lenne az első csöves cuccom...

Namost pénteken valszeg kipróbálom, de én arra lennék kiváncsi hogy 50w nem ígérkezik valami soknak, de sokan mondják hogy fullcsöves és tranyós wattok között ég és föld a külömbség...

Elvileg eza 50w kitesz tranyósból 100-at....

Mert jó lenne ha hallatszana próbákon :P

 

Majd írjatok kösz :)

Link to comment
Share on other sites

Akkor vmit csúnyán elnéztem :mellow::D várjunk csak! akkor amit mondtam lehet nem segít :mellow: vagy a vintage is olyan, hogy ha nincs rajta a húr akkor fel lehet hajtani a húrlábat?... ma eléggé szét vagyok csúszva...

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Tudnátok mondani vmit erről a kombóról??:

Peavey Valveking 112 Fullcsöves....

Ez lenne az első csöves cuccom...

Namost pénteken valszeg kipróbálom, de én arra lennék kiváncsi hogy 50w nem ígérkezik valami soknak, de sokan mondják hogy fullcsöves és tranyós wattok között ég és föld a külömbség...

Elvileg eza 50w kitesz tranyósból 100-at....

Mert jó lenne ha hallatszana próbákon :P

 

Majd írjatok kösz :)

 

hidd el nekem, a probán te leszel a leghangosabb :)

az 50w-os csöves cucc az nagyon hangos, nekem 100w-os fej változata van, és 3-4-ig kell feltekernem kb, ha egyedül gyakorlok, akkor meg 1-2-ig :)

a boltban se fogod tudni kihajtani ;)

elvileg az arány a tranyos-csöves között az 3:1, szoval egy 100w-os megfelel egy 300w-osnak kb

Link to comment
Share on other sites

Na leszedtem hátulját megnéztem, 3 rugó van benne. Van hozzá még egy ugyan olyan erősségű rugóm amit adtak hozzá. És ahogy elnéztem még van is hely 2 rugónak. Szerintetek segítene rajta? És ha igen akkor mire kell ügyelni berakásnál, csak mert nem nagyon szoktam ilyeneket csinálni meg ez az első tremolos gityóm. :)

 

Amúgy Hellion88 igen vastagabb húrt tettem fel. Nagy a szerepe akkor benne a húroknak is?

 

K_p087_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Share on other sites

milyen hangoláson vagy? sztem csak kicsit engedj a hurokbol vissza, és a hid lemegy, ezáltal megfesziti a hurokat, és megint jo lesz. ha mégiscsak 4 rugó kell akkor ugy érdemes h a két szélsőbe raksz rugot, és a középső hely kimarad.

kb mint itt:

DCP_3157.JPG

csak a két szélsőbe kell akasztani két-két rugot

Link to comment
Share on other sites

hidd el nekem, a probán te leszel a leghangosabb :)

az 50w-os csöves cucc az nagyon hangos, nekem 100w-os fej változata van, és 3-4-ig kell feltekernem kb, ha egyedül gyakorlok, akkor meg 1-2-ig :)

a boltban se fogod tudni kihajtani ;)

elvileg az arány a tranyos-csöves között az 3:1, szoval egy 100w-os megfelel egy 300w-osnak kb

 

 

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Holnap megyek és kipróbálom a "kicsikét" :D

Az mondjuk szép lenne ha 3* arány lenne akkor lenne egy 150w-os dögöm :D

És még annyit hogy szted kisebb koncertekre is elég lesz(klubbhelyiség,kisebb nyíltéri színpadok?) mert 2 koncertünkön meg fullra bemikrofonoznak mindent....

Válaszodat előre is kösz ^^

Link to comment
Share on other sites

Akkor jó. :) Amúgy megnéztem másik panel mögött, az elektronikánál, és szerintem is földelés lehet. Mondjuk jó kaka helyre rakták... És ez a húrozás miben változtat?? Csak mer ilyet még nem hallottam :)

 

És kösz a segítséget mindenkinek! :)

Link to comment
Share on other sites

Tud valaki olyan balkezes gitárt amin gyárilag van Kahler tremolo?

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jy1eiMZ5nUk

Itt egy floyd-kahler összehasonlító videó. Nekem a kahler valahogy jobban bejön.

 

Egyébként találtam egy érdekességet a gitariskola.hu-ról.

A világ zenéjének körülbelül 80-90 százaléka a 7 alapskálával és a pentaton skálafokokkal nagyjából lefedhető. A maradék 10-20 százalék idegen kultúrák zenéi idegen hangsorokkal.

 

Akkor egyelőre elég ha megtanulom ezt a 12 skálát. Ill. már megtanultam csak ki kellene szuperül gyakorolni mindet.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Holnap megyek és kipróbálom a "kicsikét" :D

Az mondjuk szép lenne ha 3* arány lenne akkor lenne egy 150w-os dögöm :D

És még annyit hogy szted kisebb koncertekre is elég lesz(klubbhelyiség,kisebb nyíltéri színpadok?) mert 2 koncertünkön meg fullra bemikrofonoznak mindent....

Válaszodat előre is kösz ^^

 

hát kis klubban biztos h elég lenne miki nélkül is, de szabadtéren ugye mindig feljebb kell tekerni, sztem ott is elég lesz. és a komolyabb helyeken meg ugyis mikrofonozzák

Link to comment
Share on other sites

12-est raksz rá és csodálkozol ezen? :lol: Mindent megmagyaráz. A saját vintage tremolosomon .10-es szett van, és három rúgóval tök jó.

 

én azért nem értem ezt, mert lehet h vastagabb a hur, viszont lejjebb is van hangolva érted(lehet h a 10-es ott már lötyögne). mert ha d-re hangolsz egy 10-es hurt meg egy 12-est, akkor nyilván a 12-es sokkal feszesebb. de ő b-re vagy mire hangol. szal elégnek kéne lennie a 3 rugonak. probáld ugy, amit irtam fentebb: lazitasz a hurokon,és ezáltal a rugok több erőt fejtenek ki a hidra, vagyis maguk felé huzzák( a test felé ugye). és igy viszont a hurok megint feszülnek, és lehet hogy jo lesz. a floyd rose-okon is pont igy kell csinálni, jáccani kell h a híd megfelelő állapotban legyen a testhez képest, és be legyen hangolva gitár :)

 

bocsih igy kettőbe válaszoltam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...