Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Üdv skacok...lenne 1 kis problémám kb 2 hete tanulgatom már az Aiden-goodbye we are falling fast c. számát és van benne 1 tapping rész amit még 1 tabon se találtam még meg , pengetni már tudom ezt a részt de az nem az igazi :D . Az lenne a kérésem h tudnátok olyan guitar pro tabot adni vagy esetleg ha jó szemetek és fületek van

a videoból (1:10 nél) elmagyarázni h mit is "fogdossak"? :D

 

Előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Azt hittem nehezebb lesz :D

 

Na nemtom milyen hangolásban van, én alapban csináltam.A G húron ráütsz a mutató ujjaddal (vagy amelyikkel kényelmes :D ) a 9. bundra és nem emeled fel az ujjad hanem felcsúsztatod a 11. bundig, és csak ezután emeled fel az ujjad, közben a másik kezeden az egyik ujjaddal már lenyomva tartod a 4. bundnál a G húrt és amikor megszólalt ráütsz a 6.bundra.

Link to comment
Share on other sites

sajnos a kamerám behalt. tényleg emiatt be is nézek majd a segítség topikba :D

 

leírom szájbarágósan :D

szóval feltételezem hogy jobb kezes vagy, thát jobb kézzel pengetsz, bal kézzel meg "lefogsz".a bal kezeden lévő mutató ujjadat ráteszed a g húrra a 4. bundnál.az egy H hang... nem csinálsz még vele semmit, a gyűrűs ujjad készenlétbe helyezed majd a ráütésre.a jobb kezed mutatóujjával ráütsz a g húron a 9. bundra ami egy E hang.. szóval ráütsz és lenyomva tartod miközben felcsúsztatod a mutatóujjad a 11. bundra ami egy Fisz, ha megszólalt a fisz akkor engeded el úgy, hogy egy kicsit lefele tolod a húrt, ez olyan mintha megpengetnéd, és ezáltal szólal meg a H hang amit a másik kezeddel fogsz a g húron a 4. bundnál és amikor megszólalt ez a bizonyos H, akkor a balkezed gyűrűsujjával rácsapsz a 6. bundra a g húron, így szólal meg az uccsó hang, egy Cisz. és ezt ismételgeted.

remélem így már érthető :D ennél részletesebben sztem nem nagyon lehet elmagyarázni :D

Link to comment
Share on other sites

képzeljétek, tegnap volt nálunk a cool head clan. beszélgettünk a moliccsal, hatalmas arc(minden értelemben :D ),és mesélte h voltak szerbiában egy olyan helyen, ahol nem volt a müv háznak oldala :D , megkérdezték, h miért, és kiderült azért, mert előző héten kilőtték :D :D

meg a gitárossal is dumáltunk, jol berugott a végére :D itattam vele házi páleszt

aztán hivott minket az előzenekaruk pestre jáccani, montuk simán. (olyan jo érzés dicsekedni :D )

 

Geri de azzal nem dicsekedsz, hogy a drága Norbi barátod kiönti a házi pálinkát! :lol:

 

Csülök voltam :rolleyes:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sajnos a kamerám behalt. tényleg emiatt be is nézek majd a segítség topikba :D

 

leírom szájbarágósan :D

szóval feltételezem hogy jobb kezes vagy, thát jobb kézzel pengetsz, bal kézzel meg "lefogsz".a bal kezeden lévő mutató ujjadat ráteszed a g húrra a 4. bundnál.az egy H hang... nem csinálsz még vele semmit, a gyűrűs ujjad készenlétbe helyezed majd a ráütésre.a jobb kezed mutatóujjával ráütsz a g húron a 9. bundra ami egy E hang.. szóval ráütsz és lenyomva tartod miközben felcsúsztatod a mutatóujjad a 11. bundra ami egy Fisz, ha megszólalt a fisz akkor engeded el úgy, hogy egy kicsit lefele tolod a húrt, ez olyan mintha megpengetnéd, és ezáltal szólal meg a H hang amit a másik kezeddel fogsz a g húron a 4. bundnál és amikor megszólalt ez a bizonyos H, akkor a balkezed gyűrűsujjával rácsapsz a 6. bundra a g húron, így szólal meg az uccsó hang, egy Cisz. és ezt ismételgeted.

remélem így már érthető :D ennél részletesebben sztem nem nagyon lehet elmagyarázni :D

 

na igen ez már jobb :D megpróbálom majd msot nem otthon vok kösz a segítséget,másrészt nme mondtad h fel is kell rolni a húrt :P:D azért volt nekem sánta :D

Link to comment
Share on other sites

hát úgy voltam vele, hogy már tudsz tappingelni :D de ez nem olyan látványos feltolás, csak egy olyan elpendítés...de végülis ha ráütsz és elengeded akkor is megszólal csak nem olyan hangosan... azt inkább nagyobb sebességnél lehet mellőzni...vagy lehet hogy akkor sem hagyjuk csak csak úgy tűnik :D nemtom, erre rá kell érezni.

 

 

 

* megnéztem, nagy sebességnél is elpendítjük :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hát igen technikás, de most én ezt nem tudom élvezni akkor se. Csak úgy jönnek egymás után a riffek, valahogy hiányzik belőle az amitől zene lenne, meg ez már túl gyors (nekem). Dara. :D

 

Ez szerintem sokkal élvezhetőbb.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hjZXUyvFQDA

 

jo ez is, de igazábol nem is nagyon lehet őket összehasonlitani sztem. a cob kicsit populárisabb :D ,de jo az is. uh ezt a vitát le is zárhatjuk sztem :)

Link to comment
Share on other sites

Én megyek CoB-ra, semmiért nem hagynám ki :) Cannibal-t is meglessük, legyen min röhögni, Diablo-t meg nem ismerem, de meghallgattam pár számot és egész jók. Pl. a Read My Scars.

 

Amúgy mi a véleményetek erről a multiról? 25k

 

20090201174519multi.JPG

 

Korg ToneWorks AX5G

 

Digitális multieffekt, 40 beépített, és 40 felhaszálói program lehetőséggel.Wah/Volume pedál, kromatikus hangoló gép, akusztikus hangzás szimuláció.

 

1év garancia.

 

Első multi lenne, nem baj ha nem a legprofibb.

szerintem jó kis effekt, nekem is ilyen van kb másfél éve, jó hangja van, sok funkciója, és viszonylag olcsó és minőségi

Link to comment
Share on other sites

Ha új húrok vannak rajta, akkor természetes hogy elhangolódik.Kell neki jó sok nyúzás, hogy kinyúljon és tartsa a hangot.

 

 

Ami a Metallica covert illeti:

szerintem inkább a beállításokkal volt gond, mint a játékoddal.a pickup váltót pont az ellenkező állásba kellett volna állítani szerintem, és a basszusra meg a treblere mehetett volna egy kis kakaó.. de inkább a treble re.

az elején van az a E D C akkordos pötyögés, amikor a magas hangokat pengeted akkor szerintem egy kicsit erőteljesebben kell az Emoll-nál aztán lágyan a következőknél, de a magasakat inkább azoknál is egy picit határozottan meg kell csapni :lol: érezni kell a lüktetését a számnak.

a szólóhoz annyit szólnék hozzá, hogy szerintem nagyon ragaszkodsz a tabhoz (persze lehet nem így van), én azt javaslom, hogy inkább figyeld meg hogy James bácsi hogy csinálja, hallás után alakítgass rajta.

Link to comment
Share on other sites

b4m:

Epiknél ha a "másik" azaz híd pozícióba(akkor már nevezzük nevén) kapcsolom a PU-t akkor bizony nincs benne annyi bass (pedig a beállításoknál feltekertem csutkára és szinte semmi, de ez a gyárilag szar PU-okból ered)...

Namost nyaki pozícióban meg minden treble maxon és middle is, csak aza gáz, hogy nekem így tetszett a hang :P

Tehát azért ilyen mert nekem így tetszik...

E,D,C-s izére nemtok mit mondani azt majd megcsinálom egyszer olyanra amilyenre óhajtod :D

Szólót meg pont nem tabról tanultam :D

Eredetitől el is tér picit de nem akarom annyira túlszinezni mert tehetnék bele sok dolgot,de már ahogy előbb is mondtam nekem így tetszett :D

 

És kösz a kritikát :)

Link to comment
Share on other sites

Jaaaj, nem muszáj úgy csinálni :D csak saját vélemény, én úgy szoktam játszani.

És nincs mit, kritikában mindig lehet rám számítani :D

 

Fú lehet rájöttem mi a gondja a kamerámnak, szóval ha tényleg az amire gondolok, akkor ismét tudok felvenni videjókat XD bár képileg kaka minőségben, de a hangot meg tudom oldani, hogy szebb legyen.Jútúbról meg letörlöm már a 2éves Hell song videomat amiben be sem volt hangolva a gitár :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Amúgy elég gáz ez a forint romlás.... a hangszerboltokban különösen erőteljesen változnak az árak. :mellow: (mivel a legtöbb cucc külföldről jön)

 

zenekari fotózás? az poén :lol: játék közben, vagy olyan nagy pózolós, művészi ? :D

Link to comment
Share on other sites

Nem forintért veszem, nyugi. :P Finnországban lakom.

Meg is vettem, jövö héten érkezik hozzám. +a rossz Squieremet bevittem megjavittatni, az is kész lesz a jövö héten. Már csak a sajátkezileg megcsináltat kéne befejezni... majd rakok fel képet.

Link to comment
Share on other sites

A tapasztaltabb gitárosokat kérdezem:

 

Melyek azok a skálák melyeket kötelezően be kell vágni, vagy érdemes megtanulni?

Mert csak a pentatonban és az alapskálákban vagyok otthon.

Amennyit csak képes vagy megtanulni. Tul sokat sose tudsz ismerni.

Link to comment
Share on other sites

A tapasztaltabb gitárosokat kérdezem:

 

Melyek azok a skálák melyeket kötelezően be kell vágni, vagy érdemes megtanulni?

Mert csak a pentatonban és az alapskálákban vagyok otthon.

Hát amik mindenképpen kellenek azok sztem: fríg, líd, mixolíd, moll, lokriszi, dúr, dór, összhangzatos moll, dallamos moll, pentaton skálák, blues pentaton skálák, 3 oktávos pentaton skála, 3 oktávos blues skála :) de amúgy minél több.

Ja és ezek oda-vissza, mindenféle pengetéssel, végig a nyakon kromatikus fekvésváltással (hogy bárhol a nyakon el tudj igazodni és gond nélkül menjen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...