Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Szerintetek kb mennyiért érdemes szólógitárt venni? (jah és 6 éve gitározok, szal már nem vagyok kezdő ---> nem kezdő gitárt szeretnék)

Alakítunk bandát és abba kéne.

És kombót vegyek, vagy vásároljam össze darabokban (erősítőfej, torzítópedál, hangfalszett)?

Nagyjából 300-400 Watt-ra gondoltam :D

 

Előre is köszi! :)

 

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

 

Gitárt szeretnék venni

Nagyon kezdő vagyok és azt szeretném kérdezni mit ajánlotok elsőre mi az ami megéri az árát.

Én ezt néztem ki árban megfelel ha komolyá válok ugyis veszek jobbat :)

INVASION ST300 BK 25600ft

http://hu.invmusicgroup.com/catalog/&id=44366

meg ami kell még hozzá

Erősitő de az lehet használt is jó állapotú

Tehát a véleményeteket kérem és a tanácsotokat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

szerintetek melyiket vegyem (kisebb fellépésre, próbákra kellene):

roland cube 30

marshall mg 30

orange 30?

vagy ha valakinek van jobb ötlete 60e forintig, akkor az szóljon :)

 

hát a marshall-t orange-t nem ismerem, viszont a rolandrol csak jot tok mondani, nekem bejövős a hangja :)

orange viszont nem hiszem, h olyan jo lenne, mivel ez egy tranyos és az orange inkább a csövesben van otthon sztem

 

Én most egy ilet néztem ki magamnak:

http://mezzoforte.hu/index.php?&tpl=product&prid=2571

Jackson basszuskobókról van vkinek vmi tapasztalata,infoja?

 

annyit tok hozzáfűzni, h mien zenéhez kell? és h probáld ki :)

jackson basszuskomborol meg még nem halottam :blink:

 

Sziasztok!

Szerintetek kb mennyiért érdemes szólógitárt venni? (jah és 6 éve gitározok, szal már nem vagyok kezdő ---> nem kezdő gitárt szeretnék)

Alakítunk bandát és abba kéne.

És kombót vegyek, vagy vásároljam össze darabokban (erősítőfej, torzítópedál, hangfalszett)?

Nagyjából 300-400 Watt-ra gondoltam :D

 

 

Előre is köszi! :)

 

hát először is mennyi pénzed van a dolgokra? és mien zenét játszol? ha megirod, akkor segithetek :) nekem volt már kombom is, meg fejládám van most. ebben a kombo vs fejláda kérdésben is tok segiteni

 

 

sziasztok

 

Gitárt szeretnék venni

Nagyon kezdő vagyok és azt szeretném kérdezni mit ajánlotok elsőre mi az ami megéri az árát.

Én ezt néztem ki árban megfelel ha komolyá válok ugyis veszek jobbat :)

INVASION ST300 BK 25600ft

http://hu.invmusicgroup.com/catalog/&id=44366

meg ami kell még hozzá

Erősitő de az lehet használt is jó állapotú

Tehát a véleményeteket kérem és a tanácsotokat.

 

ha még nincs gitárod, mindenképp klasszikus v akusztikus gitárt vegyél. mindenki elektromost akar venni. hülyeség. tanulj meg akusztikuson és utána könnyebb elektromoson ;) és télleg igy van

Link to comment
Share on other sites

Na persze és 300-400 wattosat 60 ezerből? rofl. Remélem csak viccnek szántad, ennyi pénzből 30 wattosat tudsz venni normálisat, de van 57 kilóért fender fm 65, ahogy a neve is mutatja 65 wattos, és jó kritikákat olvastam a neten róla... én is ilyet akarok venni :)

Link to comment
Share on other sites

metál-t szeretnénk játszani :)

max. 50-60 ezret szánnék rá (sztem 1. elektromos gitárnak bőven elég ennyi, aztán ha a banda komolyabb lesz akkor veszek jobbat :D )

 

Amúgy énis akusztikuson tanulok már 6. éve :)

ez nem teljesen tiszta, h ebből a pénzből erősitőt+gitárt vennél, avagy csak gitárt?

 

Na persze és 300-400 wattosat 60 ezerből? rofl. Remélem csak viccnek szántad, ennyi pénzből 30 wattosat tudsz venni normálisat, de van 57 kilóért fender fm 65, ahogy a neve is mutatja 65 wattos, és jó kritikákat olvastam a neten róla... én is ilyet akarok venni :)

jo a fender, de halottál már metál bandát fenderen játszani? mert a fender az nem jo metálra, szépen szol meg minden, de nem metál erősitő(csak ugy jo ha van hozzá pedálod vagy multid, és azzal torzitasz)

 

Akusztikusból inkább neilon hurosat vagy fémhurosat vegyek?

hát a nejlonhurosnál nem fájdul meg annyira az ujjad,viszont sztem könyebben elhangolodik(bár nekem is nejlonhuros van és egész jol tartja hangolást)

Link to comment
Share on other sites

Akusztikusból inkább neilon hurosat vagy fémhurosat vegyek?

fémhúros.. szerintem.A nylon húr hangjának is megvan a maga szépsége, de a fémhúros mellett sztem jobban hangzik az ének, és ha fémhúroson játszol akkor erősebbek lesznek az ujjaid és utána másfajta gityókon amin vékonyabb a húr hatalmas érzés lesz játszani :D mintha napokig 20 kilós ruhában járnál és aztán levennéd :D kb ehhez tom hasonlítani.

Link to comment
Share on other sites

Szeretnék elkezdeni gitározni és nemtudom milyen gitár lenne megfelelő. Mivel teljesen alapokon kell kezdenem, ezért nem is szánnék rá sok pénzt. Így két gitárt nézegettem, de nem tudom hogy megérie-e megvenni ezek közül egyiket. Az első egy Startone CG851 - 11200 FT-ért, a másik pedig egy Guvnor 104NL - 11400 FT-ért. Ha egyik sem lenne jó választás, akkor plz írjatok vmi ajánlatot :D Előre is köszi a válaszokat :)

Link to comment
Share on other sites

Hm, számomra ismeretlen ez a két márka.De kezdésnek akusztikus gitár esetén, főleg ha még nem is az akusztikus később hanem az elektromos fog érdekelni akkor max 20 rugó amit költs rá.Mindenesetre figyelembe kell venni a gitár állapotát, minőségét.Lehet vmi összedobott sz@rkupac, ami hasonlít egy gitárra.

Link to comment
Share on other sites

Kezdésre én ezeket választottam hátha neked is bejön:

http://invmusicgroup.com/catalog/&id=44952

12 600ft

http://invmusicgroup.com/catalog/&id=44949

8 990ft

 

és a véleményetekre is kiváncsi vagyok

Első kezdő gitár lesz

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ezt találtam a neten ezen az oldalon regelni kell (ingyen) utána el tudod olvasni a teljes cikket.

Inkább a regisztráció menüpont alatt regelj mert ott alul a felugró ablakban ha regelsz nem jön meg a mail (egy hete nem jött meg)

igy viszont azonnal beléphetsz.

Itt találsz online leckéket és tanácsokat az első gitár megvásárlásához.

http://www.gitartanfolyam.hu/gitarvasarlasi-tanacsok.php

Link to comment
Share on other sites

Amit Ecky linkeld az tényleg nagyon jó oldal, ajánlom mindenkinek ;)

Fémhúros szerintem is jobb lenne, az ujjak miatt, bár én nylonosat vettem, mert nemvolt több pénzem :D , de azzal is elvoltam, az is ilyen 8-9 ezer volt, most kb 1. hét alatt megszoktam az elektromos vékony húrjait, szóval ha nemakarsz rá olyan sokat költeni akkor az is jó szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Cort gityót nem találok még webshopokban sem olcsóbban 30000 Ft-nál :D Vmi tipp hogy hol lehet olyat venni :D?

Mert általába mindenhol Stag márkájút találok jó árban. Esetleg van még itt Harley Benton, meg Baltimore...wáá nem igaz nem találok sehol egy normálisat.

Link to comment
Share on other sites

Hangszerdiszkont.hu-ról rendelt már valaki? Mert én onnan szeretnék erősítőt venni, és nem annyira bízok meg az ilyen online cégekben, főleg hogy a székhelye Győrben van (500 km-re innen), a számlázás meg Ózd-on megy, ha jól láttam...

Link to comment
Share on other sites

Cort gityót nem találok még webshopokban sem olcsóbban 30000 Ft-nál :D Vmi tipp hogy hol lehet olyat venni :D?

Mert általába mindenhol Stag márkájút találok jó árban. Esetleg van még itt Harley Benton, meg Baltimore...wáá nem igaz nem találok sehol egy normálisat.

baltimora... auuu... harleyb... auuuu... ne, plz, ne kinozz :D

ienekkel le ne állj!!

inkább egy plusz 10-es és sokkal jobb a cort ;)

 

loller: nyugodtan, rendelj tőlök ;)

mi is rendeltünk erősitőt épségben megjött semmi baja, és a hangszerdiszkont amugy is megbizható, még ezek között is ;)

 

ja amugy érdekel vkit egy csere? peavey valveking fejemet windsorra cserélném (de csak csere, és nuku ráfizetés)

képet küldök ha kell

Link to comment
Share on other sites

loller: nyugodtan, rendelj tőlök ;)

mi is rendeltünk erősitőt épségben megjött semmi baja, és a hangszerdiszkont amugy is megbizható, még ezek között is ;)

 

Köszi, csak egy ilyen "pozitív kiszállításos" történet kellett. :)

Amúgy hogyan kell fizetni? Bankkártyával vagy készpénzzel kiszállításnál vagy postán? :blink:

Link to comment
Share on other sites

baltimora... auuu... harleyb... auuuu... ne, plz, ne kinozz :D

ienekkel le ne állj!!

nemtom, lehet csak én fogtam ki a jót és mindenki szart, de harley bentonról csak rosszat hallok :D :D Pedig (még) nekem is HB-m van és feleannyi gond sem volt vele mint haverom Vintage-ével :P:D sztem a HB jó kezdőknek.

 

Ecky: sztem a 8 990 es semmiképpsem :D

Link to comment
Share on other sites

Köszi, csak egy ilyen "pozitív kiszállításos" történet kellett. :)

Amúgy hogyan kell fizetni? Bankkártyával vagy készpénzzel kiszállításnál vagy postán? :blink:

ha elolvasod a vásárlási tanácsokat, akkro ott le van irva minden. lehet bankártyára utalással is, meg futárnak is lehet fizetni, rádásul, ha rendelsz, akkor van ajándék is!!!! azt olvasd el mindenképp, az adott havi akciot. van egy olyan menüpont, és ott le van irva minden részletesen ;) (mi is elbasztuk, másik gitáros nem vette észre őket és nem kaptunk ajándékot)

Link to comment
Share on other sites

Köszi de én sem akartam.

A döntés már megszületett a Jula nevezetű 12600 ft os lesz csak lehetőségként tettem fel Pogany No1 nek. Az az olcsob mert nylon huros (szerintem) meg lehet nem is tul jó :)

Auchan ban lehet most kapni akusztikus gitárt 7990 ért, na valami ahoz hasonló lehet. Nem vagyok szakértő de azon én is látom hogy gagyi :lol:

Link to comment
Share on other sites

ha elolvasod a vásárlási tanácsokat, akkro ott le van irva minden. lehet bankártyára utalással is, meg futárnak is lehet fizetni, rádásul, ha rendelsz, akkor van ajándék is!!!! azt olvasd el mindenképp, az adott havi akciot. van egy olyan menüpont, és ott le van irva minden részletesen ;) (mi is elbasztuk, másik gitáros nem vette észre őket és nem kaptunk ajándékot)

 

köszönöm szépen a segítségedet, akkor utána olvasok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...