Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

gyorsaságfejlesztő? öhm... metronóm + üres húrgyakorlatok éjjel nappal... unalmas, célravezető. balkézzel meg kromatikus skálagyakorlat.

amúgy azért is érdemes tanárhoz menni, mert elkerülheted hogy rossz mozdulatokat gyakorolj és szokj meg.

 

megtenné nekem valaki hogy ezt a D blues-t feltenné nekem rapidra? mert data.hu-ról nem tudok tölteni.. :S

szívesen játszanék rá egy kis basszust... :D

Link to comment
Share on other sites

Hát itt az én impróm arra amit feltettél Alap...

Ne nagyon röhögjetek ki :D

vannak benne hibák meg reggel 8-kor mit vár az ember :D

 

Nem rég játszom gitáron szal ne várjatok csodát....

 

http://rapidshare.de/files/38772518/impro_in_blues_d_by_mka.mp3.html

Link to comment
Share on other sites

nemrossz Mka ,de ha megengeded akkor azt javasolnám,h próbáldd összekötni a különböző témákat ,mert így darabossá válik a szám ,mikor kiszállsz két téma között és szüntet tartassz ...

 

másik javaslatom ,pedig ,h a nyújtásokat ne nyomdd el ,hanem sztem hagyjad szállni :D ,de 1ébként grat ,vannak olyan menetek benne amik nagyon bejöttek ...

 

 

 

na most kedvet kaptam és én is rögzítem a saját verziómat ... :)

Link to comment
Share on other sites

Jó ötlet ez az impro dolog!

én az 1 hónapommal még nem tudok beleszólni a dolgokba, de mindenkinek sok sikert hozzá! hajrá!

 

Mka! nekem bejött! csak így tovább!

 

+ arra gondoltam, csinálhatnánk egy külön gitáros fórumot magunknak. Én fel is tölteném a fórumot, de ha nincs rá igény, akkor maradunk itt.

Link to comment
Share on other sites

Na én is megalkottam és habár nem vagyok rá büszke ,azért előre elmondom ,h tegnap koncerten voltam és a pogó,a headbang és a sör kiszívta az életerőmet :D ,és a nyakam ki akar szakadni a helyéből ,szóval ha másodjára feljátszanám ,már biztos figyelnék a ritmusra :D, nem slideolnék ennyit ,és raknék bele gyorsabb részeket ,de az impronak ugyebár pont az a lényege ,hogy 1 az 1be első nekifutásra rájátszani ,tehát marad így ...

 

viszont amire rájöttem ,h hiába könnyű rá dallamos szólót találni ,azért 5percet végigjátszani úgy ,h ne ismételd magad ,és "ne lődd el minden puskaporodat" az első 2 percben :D az már nem olyan könnyű ... ezért inkább találtam egy központi dallamot és arra tér vissza mindig az elcsatangolt "szóló" ...

 

tehát itten van e :

http://rapidshare.com/files/97945298/Impro_blues_in_D_by_aLaP__hangover_.wav.html

 

 

(0:28-nál hátrébb ültem a széken :D ,meg vannak még ilyen vicces részek ... legközelebb gitározás elött elhelyezkedek :D )

Link to comment
Share on other sites

én is pont ezért gondoltam egy külön fórumra, hogy mindent szét lehessen választani. pl: adás-vétel, segítség, gitáros letöltések, versenyek stb.

ha valaki még benne van egy fórumban mindenképp írja meg!

 

eddigi tervek:

az oldal neve pirateguitar lenne, és ipb hajtaná

 

kell még:

- jó, reklámmentes, ingyenes tárhely

- egy jó kis skin

 

árom az ötleteket!

Link to comment
Share on other sites

Nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon állat ötlet ez az imprós dolog!!! :lol: húúú még ma feltöltök én is egyet, csak most másztam haza egy házibuliból és kissé fáradt vagyok úgyhogy előtte alszom egyet :D

 

Mka jó volt, meghallgattam, picit télleg darabos, de néhány helyen ez még jó is, végülis szokott ilyen lenni a bluesban.Én egy olyan részt hiányoltam belőle ami úgymond a tetőpontja lett volna ... thát vmi nagyon nagyon nagy rész a közepén vagy a vége fele, ami szinte kirobban, vágod (már megint hülye vagyok :D :D ) na meg egy laza befejezés.

 

Most látom hogy ALAP is feltöltötte... de már nincs erőm itt ülni, úgyhogy majd ha felkeltem, viszlát délután :D

Link to comment
Share on other sites

egy külön fórum jó lenne tényleg :D

 

Mka : meghallgattam , és tényleg jó lett :)

az elejét szerintem jól elkaptad , jól is fűzted tovább , de ahogy már mondták , lehetne benne több átkötés , és a végén mondjuk egy tapping , vagy valami gyorsabb rész :)

de tetszik , jó lett ;)

 

ALAP a tiéd most szedem :D

Link to comment
Share on other sites

Na én is megalkottam és habár nem vagyok rá büszke ,azért előre elmondom ,h tegnap koncerten voltam és a pogó,a headbang és a sör kiszívta az életerőmet :D ,és a nyakam ki akar szakadni a helyéből ,szóval ha másodjára feljátszanám ,már biztos figyelnék a ritmusra :D, nem slideolnék ennyit ,és raknék bele gyorsabb részeket ,de az impronak ugyebár pont az a lényege ,hogy 1 az 1be első nekifutásra rájátszani ,tehát marad így ...

 

viszont amire rájöttem ,h hiába könnyű rá dallamos szólót találni ,azért 5percet végigjátszani úgy ,h ne ismételd magad ,és "ne lődd el minden puskaporodat" az első 2 percben :D az már nem olyan könnyű ... ezért inkább találtam egy központi dallamot és arra tér vissza mindig az elcsatangolt "szóló" ...

 

tehát itten van e :

http://rapidshare.com/files/97945298/Impro_blues_in_D_by_aLaP__hangover_.wav.html

 

 

(0:28-nál hátrébb ültem a széken :D ,meg vannak még ilyen vicces részek ... legközelebb gitározás elött elhelyezkedek :D )

tudnám értékelni ha nem 82 megás silet raknál fel

Link to comment
Share on other sites

Na felébredtem! :D úgy ahogy... mondjuk még mindig fáradt vagyok.mind1

Hát igen ALAP lehet jobb lenne ha nem 80 megás wav fájlokat töltenél fel :lol: Értem én hogy a minőség meg minden deeee... szóval érted.Na amúgy nagyon jól szól a gitárod, eszméletlen szép hangja van.Gondolom ezt akkor nem úgy vetted fel hogy a mikit beállítottad az erősítő elé és hagy szójjon! :D .. én úgy fogom ^^

Hát túl sokat amúgy nem tudok hozzáfűzni, hallatszik hogy nem vagy kezdő, én is hasonló dallamot találtam ki hirtelen de akkor más lesz.A fődallam dolog elég jó ötlet mert 5 percet változatosan végigzúzni nehéz lenne :)

Mindjárt behangolom a gitárt aztán megnézem mi jön össze.

Az a baj, hogy meghallgattam már a ti verziótokat és néhány dallam "beleakadt" a fülembe :D Legközelebb úgy csinálom hogy nem hallgatom meg addig amíg én fel nem vettem.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen ALAP lehet jobb lenne ha nem 80 megás wav fájlokat töltenél fel
Link to comment
Share on other sites

A Cubase-t még nem ismerem.Lehet vetek rá egy pillantást... amúgy sztem az auditonnel fogom megoldani, abban már járatos vagyok.

 

Hú alig várom már a rock és metál alapokat :D Amúgy ezt honnan szedted?

Link to comment
Share on other sites

Fúúú na felvettem :D hát hihetetlen... ahogy megnyomom a felvétel gombot elkezdek kapkodni... szóval olyan lett amilyen :D Két nagyon csúnya mellényúlás van benne... a többit túl lehet élni.

lol... felvétel közben anyám benyitott és hiába mutattam de mégis megszólalt... furcsa, én a felvételben nem hallottam, ha vki észreveszi jelezze plz :D Az elején nem nagyon akar beindulni, azért ahogy halad a szám vmit csak javul a játékom :lol: Szóval összesítve: ennek elvileg nyugodtnak, lazának kéne lennie.. nem olyan lett, kapkodtam, de nincs türelmem még1et felvenni.Az imprózás meg még nem az erősségem, de lesz ez még így se! :D Majd a következő műfajnál megpróbálok jobban kibontakozni.

 

http://rapidshare.com/files/98015309/impro_blues_in_D_by_b4m.mp3.html

 

szerk.: az elején nem tudtam hogy fel van e véve a hang XD a tesztelés jól hallható :D

Link to comment
Share on other sites

Fúúú na felvettem biggrin.gif hát hihetetlen... ahogy megnyomom a felvétel gombot elkezdek kapkodni... szóval olyan lett amilyen biggrin.gif Két nagyon csúnya mellényúlás van benne... a többit túl lehet élni.

lol... felvétel közben anyám benyitott és hiába mutattam de mégis megszólalt... furcsa, én a felvételben nem hallottam, ha vki észreveszi jelezze plz biggrin.gif Az elején nem nagyon akar beindulni, azért ahogy halad a szám vmit csak javul a játékom laugh.gif Szóval összesítve: ennek elvileg nyugodtnak, lazának kéne lennie.. nem olyan lett, kapkodtam, de nincs türelmem még1et felvenni.Az imprózás meg még nem az erősségem, de lesz ez még így se! biggrin.gif Majd a következő műfajnál megpróbálok jobban kibontakozni.

 

KÓD

http://rapidshare.com/files/98015309/impro...by_b4m.mp3.html

 

 

szerk.: az elején nem tudtam hogy fel van e véve a hang XD a tesztelés jól hallható biggrin.gif

 

bazz ez k***a jó lett!!! az elején hogy huzztad el a hangot??:P

Link to comment
Share on other sites

mka te mien gitárral játszol ezen a felvételen?

 

Én egy Squier Affinity Strato-val nyomom (3 SS)....

Elég jól szól a kcisike :)

Bár a program (guitar rig 3) az gagyi...

Nekem nem jöttek be a torzításai, jobb az erősítőm :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...