Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

b4m veled meg 1et értek ... abban is ami a RATM-t illeti ,talán még a Metallica szájízben is :D ,sőt még ebben a zenei szakszavakkal körbe nem írható mélyre hangolt gityós szólók terén is :D ///respect!

áh kajak örülök, hogy van aki nem nézz full hülyének az ilyen zenében elmélyülős szövegeim miatt :D :D

Link to comment
Share on other sites

ez a topik lelke :)

ha nem írná le senki amit gondol/ ill érez egy számban akkor mehetne levesbe :lol:

 

jut eszembe Alap... az Eat my bones véletlenül nem testvérbanda a Bridge to Solace-al ? :)

csak mert ők is magyarok és ők is HC metálban nyomulnak stb. :D

Link to comment
Share on other sites

arra figyelj ,h 60ezer alatt biztosan de még talán 100 ezer alatt is be lehet gyűjteni olyan Floyd-os gitárt ami hangolódik ha tremolózol ...

 

igazából egy jó floyd rose os gityó 140-nél kezdődik ,de talán 120 körül is vannak már tűrhetőek ...

Link to comment
Share on other sites

ha nincs elég pénzed , akkor :

 

-vagy beéred a mostani vintage tremoloval

-esetleg megcsinálhatod azt , hogy a garancia időn belül leamortizálod a gityód annyira , hogy ne javítsák, hanem cseréljék.ekkor megkérded , hogy nem vehetnél e egy jobbat , úgy , hogy beszámítsák a garis gityót :D

 

18 ezres akusztikusból így csináltam 30 ezreset :D

 

persze nem mindenhol lehet eljátszani :)

Link to comment
Share on other sites

szerintem a első lesz a megoldás!! jaaajj gyerekek irtam ma egy SKA számot és arráb nyultam és csirke hangja lett!! majd feltöltöm!! naon XDD:)

Link to comment
Share on other sites

Halihó!

Na jó rég nem voltam itt, de most megint :D

Elolvastam az előző pár oldalt, és mit mondjak... :P Kezdenek érdekesek lenni itt a dolgok. :D

Az üres húrra kalapácsolás... mindegy. Ha lehet, akkor én abba hagyom a gitározást, mert nagyon nem értek hozzá :P

A másik, amivel ALAP mellett állok. Mondhatjuk, hogy egészen véletlenül én is ismerem az EatMyBones gitárosát, és konkrétan az album hangzása nekem se jön be, de ez a technikás, nem technikás dolog, ez kiborított.

Nagyon nem bírom azt, amit mostanában nagyon sok helyen látok, hogy igenis az a technikás, amiben 3 hammer és 4 pull van egy másodperc alatt, közben két PH, AM, KI, XW... stb (remélem vágjátok, hogy csak kamuzok :P )

DE EZ MÉG MINDIG A ZENÉRŐL SZÓÓÓL. Mindenki elfelejti, hogy mi az, hogy zenélni, mi az, hogy egy jól összerakott számot eljátszani, megírni. Egy halál lassú szóló szerintem sokkal technikásabb, mint egy agyatlan tappingelés, vagy 64-edek kipengetése. És mindig ezt hallom, hogy hú ez meg az mekkora gitáros, mert 5 percen keresztül meg se áll a keze, és mennyire gyors. Gratulálok nekik innen is, de most meredek leszek, és megint az mondom, mint már egyszer, hogy az nem zene. És igen, technikás, biztos ki van számolva, hogy milyen sűrűséggel üveghangozik, és Guiness rekord lehet belőle, de ez nekem nem zene.

Felejtsétek már el azt a hozzáállást, miszerint a gitározás egy "tudomány". Ami le van írva, hogy így kell, és meg lehet tanulni, meg számolgatni, meg okoskodni, meg másokat oltogatni. A zene egy művészet, és nem ez lenne a lényege szerintem. És ez engem nagyon elszomorít...

Bocs ha kemény voltam, az is lehet, hogy egyedül maradok ezzel az állásponttal, de legalább kimondtam :D:D

üdw:D

Link to comment
Share on other sites

Nos szerintem sem tudomány, hanem művészet.Érezni kell, ennyi.. és sok igazság van abban amit mondtál a szólókról, de sztem ez az eat my bones-os nem volt olyan dara, csak egyszerűen volt egy kis sebessége.Csak azok írnak állandóan ilyen dara-szólókat akik nem tudnak újat kitalálni és ezért elnyomják mint a hülye, hogy a nagy lendületben még csak fel sem tűnjön a hasonlóság :D

De ez nem azt jelenti hogy gyors szólót nem is szabad írni.Pl a Metallica - Seek and destroyban milyen lenne már egy lassú szóló amikor 200+ tempóval pörög a második fele ? :D

Meg én azt is szeretem amikor van egy lassú szám lassú szólóval de bele van csempészve néhány gyorsabb rész a szólóba, nekem tökre bejön, az ad neki vmi plusz érzést.Erről jut eszembe pl Marty Friedman Angel című száma, az is egy lassú szám, a lead gityóban mégis van egy olyan rész amikor begyorsít egy picit, kipörgi magát és megint visszaáll.

 

Marty Friedman - Angel:

http://www.youtube.com/watch?v=u-WSgRjCRJc&feature=related

 

De pl ezek a Buckethead féle cuccok marhára nem jönnek be... távol van az élvezhető zenétől.Csak a slipknotra gerjedőknek poén... bocs ha vkit ez mélyen megsért :D

Link to comment
Share on other sites

1edül biztos nem maradsz ,mert én is így gondolom :D ... ezért sem szólok bele igazán amikor ilyen irányba terelődik a topic témája ,mert ebbe az "idáig pull of ,aztán hammer" dolgokban igazából lehet nagyokat alkotni és hasznos dolog ,de ha az ember megtalálja magát a gitárjátékában az mégnagyobb ,és ezt nem lehet semmilyen gitáros hammer ,pull of ... tapping ... -es kifejezéssel körbe írni ,mint ahogy tanulni sem lehet más gitárosoktól ...

Link to comment
Share on other sites

biztos meg lehet valahogy beszélni nem ? :huh:

hát igen...jó énekest tényleg nehéz taláni.. :unsure:

hát már próbáltuk,de nem igazán hajlik a dologra

talán egy bucsukoncertet bevállal március végén, de még lehet azt se :(

 

ariaproii-val meg abban egyetértek, h nem az számit, h ki mien gyors, de ha tud gyorsan virgázni meg körbeszaladgál a fogólapon, akkor már nyilván könyebben megy neki a lassú dallamos szóló is(az más kérdés, h ha nincs dallamérzéke hozzá, és nem tud jó dallamokat kitalálni...)

 

marty friedman előtt pedig le a kalappal. abszolút benne van a top gitárosok között B)

bár annyira nem ismerem a munkásságát

Link to comment
Share on other sites

Marty Friedman ről meg csak annyit ,h ő egyedül is elmebeteg :D ,de Paul Gilberttel különösen ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=eoWIcKRSupA&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Annyira fura hogy tudnak japánul :D Én azt hiszem hogy a profi gitárosok közül Marty Friedman zenéje és stílusa jön be a legjobban.. nem mondom hogy ő a legjobb, de akkoris egy állatkirály! :D

 

Nah... ma csak ez a 2 óra jutott a gitározásra... annyira utálom hogy ennyire be kell osztanom a napomat... meg a sulival eleve a fél nap elmegy.. bváá.Hogy fejlődjön így az ember? :D

Link to comment
Share on other sites

Jaa énis unom már, ahelyett hogy itthon gitározgatnék ilyen izébe kell vesződeni :D

Most készülgetek az egyik saját számommal(sajna mégcsak made by myself, szal nem zenekar :S) ha kész lesz (max 1 hét :D, utőset akarok vazze), akkor feltöltöm nektek és várom a kommenteket :)

addig van meg, hogy az elején feljátszottam a zongorakiséretet, meg az elejéhez megcsináltam a szólógitárt meg a dobot ez röpke 43 mp :D.....

Sok van még....De jó lesz mert a szokásos szép siratós zongorakiséret néhány háttérhang ének (ilyen nyávogás ahogy kell) majd szépen átmegy jókis ütőps rockba :)

Link to comment
Share on other sites

Énis ilyesmit tervezgettem hogy felrakom pár számomat (meg kérték is már)... annak már 1 éve :D Amikor folytatnám a számaimat jönnek az ötletek csak nem passzolnak a dalhoz így mindig egy új születik és a régi félbemarad.... ez vmi átok lehet.A holnapi gityóra beosztott idő asszem nem gyakorlással fog telni, hanem nekiesek a dalocskáknak még1x, hátha elmúlt az átok :D ...de azis lehet hogy túl sokat várok el magamtól és túl összetett zenét akarok összerakni 999 fajta riff egy számban, ilyen-olyan átmenetek meg mittomén... éshát nem vagyok egy Beethoven.Talán, ahogy megvan az alap íze a számoknak szépen össze kéne legozni és tádá...

 

Amúgy még tanköteles vagyok... beújították ezta hülye törvényt, így 18 évig tankötelesek az emberkék... a régi törvény szerint csak 16 éves koráig tanköteles az embör... hát az már megvan egy éve.. mindegy tanulnom úgyis kell, hiszen gitározásból nem élhet meg mindenki.. sajnos :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szeretnék venni egy gitárt mégpedig egy 96-os japán jackson charvelt.Piros,strato forma jól is néz ki.

nyaknál egy fender strato pickup van benne,hátul meg egy Seymour Duncan SH11 Trembucker

22 JUMBO bund.Mindez 80ezerért baráti áron.

Szerintetek megérné megvennem?Még nem hallotam sajnos semmit a charvel gitárokról:(

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenki! lenne egy kérdésem: Mennyit ér egy ilyen gitár jó állapotban:

 

Univox Les Paul style FX Guitar...Made by Kay.

 

lp_fx.jpg

 

http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=290209772220

 

úgy tudom ma már igazi ritkaság ez a típus és márka. Kíváncsi lennék eladható-e egy ilyan ma magyarországon. előre is kösz a választ

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szeretnék venni egy gitárt mégpedig egy 96-os japán jackson charvelt.Piros,strato forma jól is néz ki.

nyaknál egy fender strato pickup van benne,hátul meg egy Seymour Duncan SH11 Trembucker

22 JUMBO bund.Mindez 80ezerért baráti áron.

Szerintetek megérné megvennem?Még nem hallotam sajnos semmit a charvel gitárokról:(

a charvel az a jackson leányvállalata ha jól tom

szal a minőséggel nem lesz ott gond ;) (ráadásul több mint 10 éves, és a fája beérett :) )

de mindenképp nézd meg, próbáld ki, és dönts :)

ja és még japán is, azok meg tudnak gitárt csinálni :D

Link to comment
Share on other sites

150 dollár kürül van használtan az Univox Fx Les Paul style

-legalább is én ennyiért láttam most hogy kürülnéztem...

amúgy szerintem nagy butaság az egész koncepció.. soha nem vennék ilyen gitárt. sem semmi olyat amibe beépített effekt vagy bármi ilyesmi van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...