Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

A 15 W -os erősítőkről (nemtom miért, de) eddig nem sok jót hallottam.Mindig csak a baj van velük :D De komolyabban nem tudok hozzászólni.Nekem Powerstate-em van, és meg vagyok vele elégedve, elég nagy hangja van.

 

 

Nekem is lenne kérdésem:

1.) változtat vmit az, hogyha a hang az erősítőről van torzítva, amire van rákötve egy wah wah pedál, mintha pedállal lenne torzítva és az csatlakozna egy wah-wah -hoz és az menne az erősítőbe?

 

2.) ki mit tud erről?:

http://www.hangszerdiszkont.hu/Gitar-effektek/Szologitar/1571-Zoom-G1X-gitar-multi-effekt-pedal.html

Link to comment
Share on other sites

A zoomról np tudok vmit :D

A Gx1-et már próbáltam, nemrossz cucc, és pedál is van hozzá, de csodákat ne várj tőle...

Egyesek szerint mű a hangja (énis alátámasztom, mondjuk én finnyás vagyok és válogatós :D) de attól füg gmire kell...

Ha othonnra kell gyakorlásnak esetleg fellépések előtti bemelegítésnek akkor megteszi...

Sok beállítást lehet baszkurálni, de sztem egy kcist többért ez jobban megéri(ennek már nem annyira mű a hangja, bár ettől se várj csodát...) : Korg Tonework AX5G

 

Zoom kicsit zajos, korg annyira nem...

Sztem zúzzá egyet mind2-őn és majd eldöntöd...

 

De én akkor is maradok a sima boss pedáloknál ^^

Link to comment
Share on other sites

Zsír(remélem zsír :D)....

Tegnapelőtt meghozták a gitárocskám aznap 8 órát nyomtam :D

Tegnap 11 órát..

Ma 9-et...

 

Ez nagyon beteg dolog? :D :D

 

Ti imporovizálással hogy álltok?

 

Ha impróztok az adott hangnem akkordjait szoktátok kibontani (gondolok itt A dúr bontás A moll bontás pl...) vagy csak úgy járkáltok összevissza a gityón? :D (lesz ami lesz alapon)

 

Én úgy szoktam hogy ha tudom hogy miből áll az adott séma akkor (szerencsére csomó akkordnak a kibontását tudom több helyen is) kibontogatom stílusosan,próbálva betartani az ütemet....

Egész jól megy, de csak azért mert minden nap imprózok...

 

Emlékszem régen tanár mutatott egy számot meg lekottázott és nekem el kellett játszani...rendben is volt az egész szám D dúr-ról kezdődött...Egy nap mondta vegyük föl, és a magnón meg nem a d dúr-os version volt (de ezt még nem tudtam met nem mondta, csak kiv volt hogy mit csinálok majd :D) elindult a Wamp bevezetés mondom b+ ez C dúr :D.. erre játszottam C-ből és tökéletes felvétel lett, na onnantól nagyon fölnézett rám a tanár :D

Link to comment
Share on other sites

Hát ha alap nélkül küldöd akkor esetleg lehet "össze-vissza" a gityón :D De ha van vmi alap cucc amire ráimprózol, akkor nem mind1 hogy mit nyomsz.

Én úgy szoktam hogy viszek bele soksok tompítást, amikor ilyen lazább szám megy, meg A.H-t .. nemtommár a nevét :D Menet közben meg ahogy hallgatom, újabb dallamok jönnek a fejemben és próbálom hasonlóképp elnyomni... ez nem megy mindig simán.. szóval gyakorolgatok minden nap.

Azt is szoktam még, hogy az alap akkordokra egy oktáv és ott bontás és azokon a hangokon jáccogatok.

Link to comment
Share on other sites

Ti imporovizálással hogy álltok?

 

Ha impróztok az adott hangnem akkordjait szoktátok kibontani (gondolok itt A dúr bontás A moll bontás pl...) vagy csak úgy járkáltok összevissza a gityón? (lesz ami lesz alapon)

 

én loopolni szoktam néhány riffet amit csak úgy feljátszogatok magamnak ,aztán arra próbálok alkotni valamit ,de nem az akkordot bontva ,mert az nem igazán nehéz és nem is nevezném igazából impró-nak,inkább variált riffnek ...

imprózni úgy tanulhat meg igazán az ember ,ha skálázik és teszemazt c-dúrra már kapásból vágni fogja miket lehet rápakolászni ... és próbálgatni,próbálgatni,próbálgatni kell a hang pakolászást addig amíg kialakul valami (ritmusban és dallamban) ,amitől "itt eltérve és ott megnyújtva" már szabadon variálhatunk ---> én speciel szólót is így szoktam írni ... alap riffek loop-ban , találok egy fincsi kezdő hangot (ugródeszkát :D) és uccu neki ,ritmus és dallam úgy is adja magát legtöbbször ha az ember rákoncentrál a dologra és kiengedi a benne rejlő zenét (mert ugyebár a zene nem a gitárban van ,hanem benned :D)

 

tehát loop-metronóm-skálázás és simán meg lehet tanulni ,hogy mit ,mikor és hova ezáltal nem csak úgy bumm bele építed fel az imprót hanem tudatosan (fél-ésszel :) ,mert azért másik fele mégis csak aktuális érzelmekből állnak :D )

 

 

MÁS: Cort 2X helyett én valami használt és bejáratott "old timer"-t vennék ,de az én magánügyem :) ... Cort 2X lehet szép és a hangja is lehet megfelelő kezdéshez ,de hosszú távon megtudják bosszulni magukat az ilyen gityók ... egy 20 éves ibanezzel ,vagy gibsonnal (habár ebben az árban ritkán találni ) ,vagy egy régebbi ESP ,vagy OLP viszont nagyon hálás tud lenni még 20-30 évig :D ...

 

 

Megint más :D : Én is Cube szériás Roland-ot használok és nekem is nagyon bejött (még a belső effektek is nagyon jól szólnak)...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Megjött az erősítőm: Fender Frontman 15G....

Nem Roland lett mert nem volt készleten így kipróbáltam egy fendert is és simán otthagyja a rolandot....

Kb 2* akkorát szól.... itthon 2-esen játszok úgy, hogy anyum ordítozik, hogy halkabban már :D

4-esen már szomszédok szólnak és 10-ig leeht zúzni :D

Ez a kis 15w-os kütyü simán odaver egy 30w-os rolandnak is.... (tesztelve)...

Clean csatornája hát iszonyatosan szép, iszonyatos jó....

Overdrive csatorna is elég jó, viszont lemarad a rolandtól, de végülis tök mind1 mert pár hét múlva úgyis lesz Boss ds2-őm Vagy Mt-2-őm :D

 

Jövőhéten kedden megyek zenekarba meghallgatásra.... már várom :)

Link to comment
Share on other sites

...

MÁS: Cort 2X helyett én valami használt és bejáratott "old timer"-t vennék ,de az én magánügyem :) ... Cort 2X lehet szép és a hangja is lehet megfelelő kezdéshez ,de hosszú távon megtudják bosszulni magukat az ilyen gityók ... egy 20 éves ibanezzel ,vagy gibsonnal (habár ebben az árban ritkán találni ) ,vagy egy régebbi ESP ,vagy OLP viszont nagyon hálás tud lenni még 20-30 évig :D

...

Ha találsz nekem ennyiért egy gibsont vagy ibanezt akkor leborulok :D

Link to comment
Share on other sites

41ért tényleg nem találsz ibanezt ,de 60ezer környékén már vannak jó használt gitárok amik nem esnek szét a kezedben néhány év múlva ,mint mondjuk egy mostmég csillivilli cort vagy egy vorson (és még mielött írja valaki ,h a 2-t nem lehet összehasonlítani 1mással akkor előre is : dehogynem :D )

 

Ez a kis 15w-os kütyü simán odaver egy 30w-os rolandnak is.... (tesztelve)...

ehhez meg annyit ,h Roland nem aról híres ,hogy falakat lehessen dönteni vele ,hanem arról ,h az a gyártó készíti bele az effektet aki többek között a DS-2es pedálodat is csinálja majd :D ,tehát az effektes része igencsak erős és mikor pl én roland-ot vettem otthoni gyakorlásra ,akkor nem az volt a célom ,h a szomszédot őrületbe kergessem ,hanem ,h egy olyan kombóm legyen aminél a pedálokkal sem kell tökölnöm ,mert a belső effetjei és a különböző erősítő modellezései is tűrhetőek legyenek... Roland 30W alatt tényleg csak otthoni gityózásra való ,és esetleg előkeveréshez a pedálok mellé plusszba ,mikor ráköti az ember a keverő-pultra ...

 

Együttesben már úgysem elég 15W ,bár ez attól függ milyen szinten toljátok ... nálunk pl 2X 300W-os hangláda van ,16csatis keverő erősítő pulttal ,ezért a 30W kombómmal már nem vagánykodok :D ,sem az 50w-os marshall elemekből összerakott háziu kombó csodával :D ,de Roland itt is bejött ,mert delay-t ,phasert ,flanger-t ,meg tremolo-t arról nyomatok a DS-1 be és úgy küldöm be a keverőbe ...

 

dehát izlések és pofonok ... csak azér reagáltam 1ébként erre ,mer anno én is kipróbáltam a Fender-t és a hangerővel nekem sem volt gondom ,de amikor már vágytam volna a megszokott Roland effektekre ,már nem voltam olyan boldog ... (belső overdrive pedig elég gyengusz ahogy te is írtad )

Link to comment
Share on other sites

Nekem is lenne kérdésem:

1.) változtat vmit az, hogyha a hang az erősítőről van torzítva, amire van rákötve egy wah wah pedál, mintha pedállal lenne torzítva és az csatlakozna egy wah-wah -hoz és az menne az erősítőbe?

én teszteltem, habár superoverdrive-val, és pedállal úgy érzem hogy 10-15%-kal bír hangosabb, erősebb lenni...

Link to comment
Share on other sites

ez itt a reklám helye ... :D

 

Ha valaki közületek szereti a Rage Against the Machine-re hajazó HC-s metál bandákat ,annak ajánlom az Eat MY Bones nevű együttest ... nem csak azért mert a gitáros srác jóbarátom :D ,hanem mert tényleg 5letesek a számok és egyediek (már amennyiben HC-ban még lehet egyedit alkotni) ... A banda gyengepontja az ének ... merthogy a monoton üvöltésből nemigazán lehet kivenni a szöveget (de kit érdekel a szöveg egy zúzós metál számnál ? :) ) ,de azért élvezhető a muzsika és el lehet viselni az "éneket" is ...

 

Na aki kedvet kapott ahhoz ,h belehallgasson annak itt a Myspaces oldaluk...

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=84670144

 

Na ennyi volt ... és nem véletlenül raktam ide a gitáros topicba,mert elég technikás a gitárjáték a számokban :) érdemes odafigyelni rá !

 

Link to comment
Share on other sites

Bocs de ebe sehol nem hallok technikás gitárjátékot, readásul az ének az maga a rémálom....

aszthittem teneked legalább van valami ízlésed.....

Nekem nagyon nem jön be bocs :S

Ilyenektől egyenesen írtózok... ilyenek teszik tönkre a metál szépsélgeit(nameg Techno,Grounge try to kill the metal, but they failed :D)

 

Nem sértésképp mondom csak úgy megjegyeztem

Link to comment
Share on other sites

szerintem azt Grunge nak kell írni és aztat ne bántsd :D ( márha a stílusra gondoltál , ha félreértettem ,akkor boccs ;) )

amúgy a Hardcore és a metál két külön dolog , és ha jól értettem ez egy HC banda :)

 

mondjuk nem egy Madball szintű de nemrossz ;)

Link to comment
Share on other sites

Bocs de ebe sehol nem hallok technikás gitárjátékot, readásul az ének az maga a rémálom....

aszthittem teneked legalább van valami ízlésed.....

Nekem nagyon nem jön be bocs :S

Ilyenektől egyenesen írtózok... ilyenek teszik tönkre a metál szépsélgeit(nameg Techno,Grounge try to kill the metal, but they failed )

 

Nem sértésképp mondom csak úgy megjegyeztem

 

Na az igazság az ,h én nem azt mondtam ,h a Rage ,vagy a Metallica fog bömbölni ,hanem hogy egy feltörekvő hc metál (mert hogy hardcore metálról van szó ugyebár) banda első Demo anyagát hallgassátok meg ... te most jól lehúztad őket ,és aztmondtad szar izlésem van ,ha nekem bejön ... Abban egyet értünk ,h az ének ratyi ,de amíg nem mutatsz fel hasonló gitártémákat ,vagy tappinget ,addig nem tudom komolyan venni a gitárjátékra vonatkozó megjegyzésedet ,habár tény ,hogy G3-as videóktól ,meg a gitár mágusoktól akiket itt be szoktunk mutatni igen messze van ... de be kell ,h valljam neked ,mivel ismerem ezt a gitárost aki ezt elkövette ,ezért tudom ,h sokat kell fejlődjek még amíg így tudok zúzni mint ő .

 

ez a topic sokmindent megélt mióta megnyitottam ,de mostanában érdekes dolgokat tapasztalok ... Pl.: multkor volt egy HSz ,hogy Satrianit ki kéne tenni a G3-ból mert nem tud játszani meg hasonlók ... meg most ez is , és emiatt néha úgy érzem ,mintha itt egy rakás Petrucci szintű gitáros lenne itt,akik bármikor bárkiről és bármiről el mondják a véleményüket ,ami nem is baj ,csak mikor ilyen fellengzősen teszi valaki ,akkor az már nem ilyen jó ...

teszemazt én nem szeretem Satrianit ,sem Vai-t mégsem mondom azt ,h azok a csicskák elmehetnek a G3-ból valami szibériai metál bandába :D ,mert nem vagyok egy szinten velük ...

 

Szóval félre ne érts ,mert tiszteletben tartom a véleményedet (habár elég lett volna sztem annyi ,hogy nekem nem jön be ,és a gitár témák sem tetszenek) ,viszont mostmár ,h írtad ,h nem hallasz benne technikás gitár játékot ,akkor MKA mester szállj már le közénk és mutass már nekem egy saját tappingelős gitár témát !

 

ui.: remélem nem sértettem meg senkit ,és Mka a te lelkedbe sem akartam belegázolni ,mindenesetre a tapping számodat várom !

Link to comment
Share on other sites

Én nem azt mondtam, hogy jobb vagyok mint ők :D (a saját műfajukba lehet hogy nem olyan rosszak)...

Én csak azt mondom nem olyan tachnikás aza gitárjáték, hallottam már más amatőr zenekarokat is és sokkal jobban tolták a témát....

Link to comment
Share on other sites

így már érthetőbb ... és 1et is értek veled ,de azért ha belehallgattál a "Happy and Empty" című számukba ,azért 2:20-tól 3:00-ig az a szóló szerintem megállja a helyét bárhol ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Előszöris: szép napos idő forevaaaaah!!! :D ilyenkor imádok kiülni az erkélyre és gityózgatni :)

 

A másik: hát nemtom srácok, minden bizonnyal eltérőek a zenei ízlések még egy gitáros topikban is, de én nyitott vagyok mindenféle rockból szerteágazó (igényes) gitáros mjúzikokra és egész jó volt aza Happy and Empty szám... mondjuk az "ének" az... izé :D arról inkább nem mondok semmit :D najó csak annyit hogy elég egyhangú.A RATM számaiban sincs túl sok ének :D mégis változatosabbnak tűnik ezért jó, és kajak abban lehet érezni a dühöt.Ebben semmi... ez olyan mintha csak "elnyomtam azt' jóvan" módszerrel vették volna fel.

Szóval a gitár: amikor ilyen kicsit vadabb hangulatomban vagyok akkor hasonló cuccokat szoktam játszani, szóval ilyen tök mély hangok, tompítás meg A.H. :D esetleg még Dre hangolás stb :) Szóval nekem tetszett, főleg a szóló, azt nagyon érezte a gitáros bácsi, elég Metallica íze volt, hogy őszintén megmondjam.Nemtom elmondani ilyen zenei szakszavakkal hogy miafranc tetszik az ilyen stílusú szólókban, ezt csak úgy érzem.Az ilyesmi stílusú szólók nagyon bejönnek, hasonló van a Sum 41 - Bitter end című számban.Minden nap gyakorlom azt a szólót.Egyszerűen megérint :D ... na megint kezdek átmenni ilyen fanatikusba úgyhogy befejezem a HSZ-t :D

Link to comment
Share on other sites

http://rap.music.hu/news.php?cikk=2626

érdekes előtte a zakk wylde hozzászólása...

sztem nem igazán lehet összehasonlitani őket: jazz, blues rokk, metál minden van...

ja és a fórumozók hol vannak róla? :lol:

kemény a lista :D:D

Link to comment
Share on other sites

igen én irtam h ki kéne tenni őket ... . nem vagyunk petruccik, bár őt sem szeretem :D:D de azért még a véleményünket elmondhatjik nem?

 

mellesleg nekem se tetszik ez a zene.

 

Igen ,de azért más mikor azt mondod ,h "a G3-ban lévők egy kalap szarok és inkább pakoljuk tele Zakk Wylde-al ,Slash-el és mondjuk Angelo Batio-val" és más ha úgy mondod ,hogy "nekem a jelenlegi G3-as felállás nem tetszik és szívesebben látnám ott Slash-t mint Satrianit" ...

 

azért remélem érzed a különbséget ... mert míg az elöbbi példában benne fogalaltatik ,h te sz*rtad a spanyol viaszt ,addig az utóbbiban inkább a véleményed van (szerintem...de ha tévedek és téged is felkértek netán G3-ba játszani ,akkor én kérek elnézést ! :D )

 

na erről ennyit

 

b4m veled meg 1et értek ... abban is ami a RATM-t illeti ,talán még a Metallica szájízben is :D ,sőt még ebben a zenei szakszavakkal körbe nem írható mélyre hangolt gityós szólók terén is :D ///respect!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...