Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Sztem Vai tényleg jó :D

 

A húrok meg akkor elég feszesek, ha a megfelelő hangon szólnak :D Pl az E akkor megfelelően feszes ha E -re van hangolva :D másképp nem lehet csinálni :D

(persze van több E hang is, a gitár hangolásához megfelelő E-re gondoltam)

Ergó ha nem elég feszes akkor nincs behangolva.

Link to comment
Share on other sites

majkának a pokolgép feldolgozásáról mit gondoltok?

sztem nem olyan rossz, teccik a végén az a sétálós jelenet, mikor együtt mennek kalapács józsival

aki nem tudná:

http://www.youtube.com/watch?v=cQFmN2YMe4A

elolvastam a kommenteket is, hát... elég szánalmas, hogy mien buták egyes emberek... <_<

és nem csak a rapperek, hanem rokkerek közül is...

Link to comment
Share on other sites

Ha a húr lötyög akkor kezdj aggódni :D ha hamis akkor egyenesen rettegj ;) ha elszakadt akkor meg már .... :lol:

 

G3 ba én pont malmsteent birom legkevésbé :D

beraknám oda Slash-t pl :)

vagy Jerry C-t :P

nem azért irtam h malsmteenra kéne épiteni a g3 at . de egy slash , jimi page , zakk wylde , angus young , g4 : Gibson 4 et :D

Link to comment
Share on other sites

azon gondolkuztam h a g3 at megkéne ujitani. kikéne dobni vait megt satrianit. és helyükre olyan gitárosokat rakni akik tényleg jók

 

G3 -ba nem azok a gitárosok kerülnek akik iszonyat jól tolják az adott stílusban ,hanem azok akiknek totál saját (egyedi) stílusuk van ... nem elég csak gitármágusnak lenni ,hanem hihetetlenül kell tudni impro-zni ,és követni a másik 2 gitárost ...

 

szerintem a Petrucci , Vai , Satriani már hihetetlenül összeszokott trió ,és habár egyik kedvenc gitárosom Slash ,de mégse hiszem ,h olyan jól érezné magát ,ha például Steve Vai helyére beállna ...

 

Másrészt ,pedig ez a jelenlegi triumvirátus tényleg jó :D ,én örülnék ha feleannyira tudnék játszani mint mondjuk Petrucci (aki mellesleg a példaképem :D gityózás terén) ,és habár nekem sem jön be Satriani és Vai minden száma ,de azt azért meg kell hagyni ,hogy ők a szakma "nagy öregjei" , akiket pedig elöttem felsoroltál azok mind egy adott stílusban alkotnak :metál ,rock ... viszont a g3 -ban játszók számait nemigazán lehet besorolni sehová ...

 

példának okáért Petrucci-nak a DamageControl számára rálehet fogni ,h metál alapokon nyugszik de egy Glasgow Kiss-t már nemtudom hová lehetne besorolni (talán fusion jazz-metál :D )

Link to comment
Share on other sites

Nem rossz szándékból, semmi bajom Slash-sel, sőt, de nem hinném hogy megy neki annyira az imprózás mint a G3masoknak.Írni jó témákat ír, de rögtönözni sztem annyira jól nem tud.

Link to comment
Share on other sites

Hát mert ha ennyi a lényege az nem elég? :D Jó műsort csinálnak és az emberek élvezik :)

 

Amúgy ez az egyik kedvenc g3mas számom (mármint maga a szám Vai-é de ahogy itt előadják az eszméletlen :D ):

 

http://www.youtube.com/watch?v=WxYnfkxZHeM

Link to comment
Share on other sites

Mivel még igen volt szó ilyesmiről , akkor megkérezném : hogy adjátok elő magatokat a színpadon/ ill. miket műveltek ott/ milyen előadásmód áll közel a stílusotokhoz ? :D

 

hülyén van megfogalmazva , de remélem értitek :P szóval az előadásmódra vagyok kiváncsi :)

 

én az ugrálós/gitárrombolós/örjöngős tábort erősítem :)

szavakkal nemigen lehet leírni miket művelek , ezt látni kell :lol:

 

várom a válaszokat :)

 

amúgy a Korgokról eddig csak jókat hallottam ;) játszani még nem játszottam a társaságukban , de nem lehet rossz cumó :D

Link to comment
Share on other sites

Előszöris egy félig off felkiáltás: JÖN A MAIDEN A SZIGETREEEEEEEEEEEE!!!!!!! :D:lol:

Off vége.

 

Nos az előadásmód... öö az természetesen az előadott számtól is függ.. pl, ha van egy laza szám akkor azt úgy lazán, ringatózva :D Amikor zúzda van akkor egy kis headbang meg kicsit hanyagabb mozdulatok, mászkálás, póz a másik gitárossal :lol: de azért figyelek rá hogy ne legyen full igénytelen a játékmód, néhány ugrás is van benne :D Csak a próbateremben nem merek ugrálni mert ott picivel alacsonyabban van a mennyezet :D

Szólóknál, vagy nehéz számoknál beállok egy terpeszbe és elég komoly pofákat vágok (haver szerint) :D Olyan nagy koncentrációs fejet :lol: Szóval mint aki nagyon belemélyül meg van amikor már véletlenül a hangokat utánzom hangosan :D :D pedig csak magamban szoktam "dúdolgatni" a gitárral együtt, de van amikor kijön a hang a számon XD nemtom, olyankor kicsit hülyén érzem magam :D De végülis nagyon jó :D Tökre felszabadul az ember.Azért nem túl jó ha nincs hely mozogni a gitárosnak, mert akkor feszültebb egy kicsit, mindig átviszi egyik lábáról a másikra a súlyát és ez a dermedt helyzet valamennyire a játékot is befolyásolja.szóval SZABAD TERET A GITÁROSOKNAK! :D

Link to comment
Share on other sites

Jajj annyit még hozzátennék ehhez az ugrálós, színpadi dologhoz, hogy ha erőlteti az ember akkor az csak szánalmas lesz :D A lényeg, hogy érezd a zenét, és arra csináld azt ami jól esik... ez tulajdonképpen a gitárosok tánca :)

Az is hülyén néz ki amikor valaki agyatlanul headbangel.. érzés legyen benne és nem ilyen erőltetés.Meg nem azért kell csinálni, hogy menő legyél egy felvételen :D Egyszerűen csak fel kell szabadulni.Persze nem gáz ha nagy gityósoktól ellesel pár mozdulatot :D Pl Angus Youngtól van mit ellesni :D Beléidegződött sztem a járkálás ritmusra, akár egyhelyben, akár nem :D

 

Amúgy az avataromon is látszik hogy érzésből nyomják a NOFX-es srácok :D

Link to comment
Share on other sites

én érzésből tolom a cuccokat :)

egyszerüen balf.sz vagyok a színpadon :lol:

mikor gitr kerül a kezembe és előadás van akkor nekem az más világ :)

 

Angus tényleg nem bírt egyhelyben állva gitározni az tény , de azért chuck berry kacsalépései se voltak semmik :D

 

 

 

D'Addariot használok én is , de ez az Elixir elég csábító :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...