Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

igen. ugy hogy a pengetőt ugy fogod hogy csak kevés láccon ki belőle. pengetsz, és miután pengettél hozzáérteted az ujjad a hurhoz. egyszerű dolog. megnéztem a vdeokat. háát az összes szar volt. malmsteent meg láttam valaki irta hát nemtom ugyanarrol a malmsteenről beszélünk?:D elképesztő amit csinál, változatos, kreativ, zseniális

Link to comment
Share on other sites

Húú előszöris örülök nagyon hogy már az 50. oldalnál tart a topik :) Jót dumálgattunk.

 

Másodszor: nagyon kéne nekem a Piramis - Ha volna két életem című szám tabja vagy legalább az akkordjai.Ha valaki megosztaná velem, akkor nagyon hálás lennék :D

Link to comment
Share on other sites

igen. ugy hogy a pengetőt ugy fogod hogy csak kevés láccon ki belőle. pengetsz, és miután pengettél hozzáérteted az ujjad a hurhoz. egyszerű dolog. megnéztem a vdeokat. háát az összes szar volt. malmsteent meg láttam valaki irta hát nemtom ugyanarrol a malmsteenről beszélünk?:D elképesztő amit csinál, változatos, kreativ, zseniális

 

Köszi a segítséget, de sajnos nem akar összejönni. :( Lehet, h gitárfüggő? mert nekem most egy nagyon béna van, első gityó, azért vettem occón h az alapokat megtanuljam, vagy hogyha nem jönne be a gitározás, akkor inkább 20k-t veszítsek, mint mindjuk 50k-t. :) jövő karácsonyra tervezek újat.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Egy kérdésem lenne.

Egy haveromnak van egy akusztikus gitárja, és el akarja adni (hogy vegyen egy másikat), egy emberke bejelentkezett rá, hogy erre cserélné:

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe/uk/10_musical_instruments/30_guitars_basses_amps/60_electric_guitars/10_electric_guitars/70_eg_erg_packs/10_EG112/index.html

Haverkám most azon gondolkodik, hogy akkor ezt el tudja-e vajon adni.

Szerintetek? Vagy nektek, esetleg ismerőseiteknek nem kell? újonnan 50 körül van, nem tudom milyen állapotú, de biztos meg lehet egyezni. Megköszönném, ha körbekérdeznétek :D

üdw

Link to comment
Share on other sites

a gitár amit linkeltél nem Cort egészen véletlenül ? :)

amúgy sajna nincs olyan ismerősöm aki gitárt keresne , mert vagy van neki , vagy nem akar pengetni :(

 

b4m:

 

GP-s tabot nem találtam ,csak egy ilyet :

 

http://opentabs.org/main.php?page=tabpage&type=All&tabid=428&artist_name=Piramis&song_name=Ha%20volna%20k%C3%A9t%20%C3%A9letem

 

remélem ez is elég ;)

Link to comment
Share on other sites

igen. ugy hogy a pengetőt ugy fogod hogy csak kevés láccon ki belőle. pengetsz, és miután pengettél hozzáérteted az ujjad a hurhoz. egyszerű dolog. megnéztem a vdeokat. háát az összes szar volt. malmsteent meg láttam valaki irta hát nemtom ugyanarrol a malmsteenről beszélünk?:D elképesztő amit csinál, változatos, kreativ, zseniális

hát nem tom, malmsteen jó gitáros azt elismerem(sőt :lol:), de nem változatos, legalábbis unalmas, egy idő után

Link to comment
Share on other sites

a gitár amit linkeltél nem Cort egészen véletlenül ? :)

amúgy sajna nincs olyan ismerősöm aki gitárt keresne , mert vagy van neki , vagy nem akar pengetni :(

 

b4m:

 

GP-s tabot nem találtam ,csak egy ilyet :

 

http://opentabs.org/main.php?page=tabpage&type=All&tabid=428&artist_name=Piramis&song_name=Ha%20volna%20k%C3%A9t%20%C3%A9letem

 

remélem ez is elég ;)

 

Köszi, jó lesz... így hogy már megvannak az akkordok, egyszerűbb lesz kitalálni a szólót meg a többi részt.Igaz az sem lesz kevés munka, de ez a szám megéri :)

Link to comment
Share on other sites

Majd nemsokára gitárt készülök vásárolni és véleményeket szeretnék hallani ezekről:

Squier Affinity Strat (RW) BK

Squier Affinity Strat (MN) BK

Cort G210D BL

Melyik legyen Strat vagy Cort?

Ja és mi a külömbség az (RW) és az (MN) között????

 

Előre is kösz :)

Link to comment
Share on other sites

gyerekek tudtok valamien tab-ot ammivel a sebbeségemet tom nővelni? mert irtó kevés a 100/bpm!! :'(

én tok egyet, ugy hivják h gyakorlás ;)

vagy tom ajánlani az ironmaiden tabokat, azok jó gyorsak. de azokat is gyakorolni kell, szal mindenképp gyakorolni kell látástól vakulásig...

 

Mka: sztem az a szinét jelenti. Egyébként meg én inkább cortot vennék, olcsó kategóriában állitólag a legjobbak, meg ár-érték arányban is.

 

más: nem tom ismeritek-e: egy új rendszer, amely le fogja söpörni a floyd rose-t a trónról...

hát majd meglátjuk, mindenesetre igéretes :)

http://www.super-vee.com/technology.html

Link to comment
Share on other sites

gyerekek tudtok valamien tab-ot ammivel a sebbeségemet tom nővelni? mert irtó kevés a 100/bpm!! :'(

 

Öööö... mit értesz a sebességeden? :D Arra gondolsz, hogy 100/bpm nél gyorsabban nem tudsz játszani?Mert akkor tényleg egy dolog tud segíteni, a gyakorlás.Zúzzál sok skálát, mindig egyre gyorsabban, amíg már úgy érzed, hogy ennél gyorsabban ember nem képes nyomni :D

Link to comment
Share on other sites

örülök neki, de ki kérdezett, és hogy jön ez ide? :D mellesleg általánosítani sem kéne, de ez tényleg nem ide tartozik, menj át a zene topikba és ott fejtsd ki a véleményed erről a témáról, köszi :D

 

FeERi: nagyon le lehetek maradva mert úgy tűnik hogy nem vágom hogy itt az uccsó két hszben miről beszéltek :D ... de mi van a tremolóval? :D

Link to comment
Share on other sites

ez az uj tremolo szar. a tab nem növeli a sebességet :D

http://www.youtube.com/watch?v=feZnnhoFg_Y

a tab alatt az azzal való gyakorlást értettem ;)

gyakorol és közben megtanul egy-két számot is ;)

ez az evolution egy értelmes hozzászóló :D

ez a videó meg nem az uj tremolot mutatja, hanem a tapping kitalálóját :D

Link to comment
Share on other sites

Ja, röviden, tömören bezúztad a frankót :D

Most vettem észre azt a linket.Hát nemtom, kicsit otromba, de lehet ez jobban biztosítja azt hogy nem hangolódik el egykönnyen.Legalábbis így ránézésre ez jött le nekem.Bár elolvasni most nem volt türelmem :mellow:

 

Toomyka nem vágom, hogy hogy érted ezt a sebesség dolgot.Soha nem hallottam még olyat, hogy le lehet mérni egy gitáros sebességét :D De próbálok mondani egy számot..ööö azthiszem a leggyorsabb szám amit eddig játszottam az a Seek and Destroy (mármint az a gyors része, mert alapból nem gyors a szám), annak 208 -as a tempója.De úgy érzem hogy ettől gyorsabban is tudok még játszani, meg vmi rémlik, hogy játszottam már gyorsabb számot is, csak nem emléxem, talán Ensiferum lehetett, abban kell nagyon pörögni :D Nemtom már.Inkább azzal foglalkozom hogy a skálák minél gyorsabban menjenek, vagy a sweep picking.

Link to comment
Share on other sites

nem nagyon szeretem a rockot, mert igénytelenek!

 

köszönjük a véleményt! :D LOL, ez most megcsinálta a napomat :D

 

amúgy ha már a sebességről van szó:

http://uk.youtube.com/watch?v=g6blTVunsB4

ez azért elég gyors :) (Dragonforce)

 

ez meg egy kis érdekesség a gitárostól, Herman Li-től:

http://uk.youtube.com/watch?v=qtUiQJc7ZMI

 

 

Link to comment
Share on other sites

igyénytelen a rock... pff

halgasson meg egyszer egy-két gitárvirtuózt, és meglátja hogy van abban zene elmélet, nem is kevés.

Eddie Van Halen videó nagyon király, bár basserosként én jobban bírom a walking bass szólókat mint az ilyen fékevesztett pengetést ;)

de a cigi a hangolókulcs mellé betűzve, az mindent visz :P

Link to comment
Share on other sites

a rock igénytelen?! :blink:

képzelem micsoda zenész ember mondta ezt :)

 

szerintem a disco és egyéb tucc tucc "zenék" az igénytelenek.

fog egy jó számot , szétveri , elkezdi csavargatni azokat az izéket és kiad egy cd-t :D

 

van halen jó gitáros , de nem nagyon jön be.

inkább a karcosabb gitárhősöket szeretem :)

Link to comment
Share on other sites

Wáh, mindenki azzal a Dragonforce számmal jön, amikor a sebesség kerül szóba :D

 

Amúgy ügyes eza Herman Li, a motor hang nagyon ott van.Én is szoktam ilyen hülyeségeket próbálgatni a gityón.Pl arra rájöttem, hogy ha a kezed ráteszed a húrokra (nem kell lenyomni) és a pengető élével ütögeted a húrokat (kb a pickupok felett a legjobb) meg húzogatod rajta a pengetőt, akkor ilyen R2-D2 (a Star Warsban a kis porszívó szerű robot :lol: ) filinges hangot kapsz a vékonyabb húrokon.És minél fentebb ütögeted annál magasabb, ez persze logikus :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...