Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Hi all!

 

Kérdéssel fordulok hozzátok. Az lenne a gond hogy a G húrt hiába hangolom be pontosan mindig olyan hangja van mintha hamiskás lenne. Amúgy egy LTD m-50-ről van szó. Nemtom hogy a nyakon kéne állítani vagy fa**om tudja.. Tud v.ki valami megoldást esetleg?

Link to comment
Share on other sites

a g húr általában hamis szokott lenni, mivel a gitár alapvetően nem teljesen pontos hangszer. még a milliósok sem!!

erről nem tehetsz.

 

azonban a húrmagasságot be tudod állitani, mégpedig úgy érdemes, h nagyon kis hézag legyen a nyak és a húrok között. illetve az oktávot. a nyakat pedig úgy lődd be, h vagy egyenes, vagy kicsit homorú legyen.

Link to comment
Share on other sites

hát először is ellenőrizd ezeket, amiket irtam. a nyakba belenézel, ha látod h egyenes, vagy nagyon kicsit homorú, akkor jó. ugye akkor homorú, ha a húrok egyenessége, és a nyak íve között egy "félkör" alak van. az oktávot ugy tudod, h a 12. bundnál lefogsz egy hangot, majd ugyanazt üveghanggal is megszólaltatod. ha eltérés van, akkor nem tiszta az oktáv. a húrmagasságot meg meglátod oldalról. az minél alacsonyabb legyen, és lehetőleg ne zörögjön.

 

én amondó vagyok, h ezeket otthon simán meglehet csinálni. van aki fél tőle, először én is féltem tőle, h nyakgörbületet állitsak, ma már simán megcsinálom.

ha mégis félsz ezeket otthon csinálni, és pesti vagy, ajánlom v52-őt, sok jót halottam róla havertól, ismerősöktől. pár ezresér beállitják + egy uj hurkészlet ára.

Link to comment
Share on other sites

Hát figyelj otthoni gyakorlásra minden elég ami hangot ad ki :D Ebben végülis az a jó, hogy bárhol működik, bárhova viheted, mivel elemes.Ha csak otthon használnád akkor vehetsz olyat is ami nem elemes, az is kb ennyibe fog kerülni, a hangja és a teljesítménye jobb lesz, viszont csak akkor működik, ha bedugod a konnektorba.

Sokat filóztam én is egy ilyenen, mert nem egyszer volt olyan, hogy akusztikus helyett inkább elektromost vittem volna, csak nem volt hova bedugni :D

Végülis csak itthonra kellene gyakorolgatni, mert pár hónapja vettem egy squier bullet-et, de ugyebár erősítő nélkül nem sok értelme van. Azért tetszik ez a kis Marshall, mert pici, mindenhova magammal vihetem és elég jó ára van, csak azt nem tudom, hogy a valóságban hogy szólhat!? Nem kellene nekem nagy hangerő, mert csak gyakorolgatnák, de ha olyan hangja van, mint egy telefon hangszórójának, akkor azért nem kell... Ja és még azt nem tudom, hogy adapterről működtethető-e, illetve az járna-e vele!?

Link to comment
Share on other sites

erre csak azt tudom mondani, h a lukács peta (bikini gitáros) csinált egy felvételt egy héthúros gitárral, és egy ilyen kis marsall-al. mindenki azt hitte h vmi jó kis csöves fej, erre benyögi h egy ilyen kis marshall. aztán mindenki nézett nagyokat. én is meglepődtem nem kicsit.

Link to comment
Share on other sites

Rendben, nagyon köszönöm! Valaki esetleg eltudná magyarázni, hogy a tremolót hogyan kell használni? kicsit szégyenlem, de nem tudom, hogy teljesen bele kell-e csavarni, és hogy mégis hogyan kell használni? Amúgy egy squier bullet-ről van szó, amiról hallottam már olyat, hogy a tremolót nem érdemes rajta használni, mert azonnal elhangolódik...

Link to comment
Share on other sites

azt ilyen 70-80 körül láttam már eladót. de majd rákérdezek vhol.

már a célpont megvan, csak mielőtt megkérdezem, hogy eladó-e gondoltam nem árt tájékozódni az árakról :) .Flextone vagy Flextone 2, jó állapotban, sokat játszottam rajta.

ja és kösz.

 

nevetséges árakon találtam a gugliban, egy amcsi fószer eladta 35ezer forint értékben valakinek.engem viszont vmi reális ár érdekel, bár örülnék ha 30-40ért megkapnám :D

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszi a linket és a segítséget bobita! Kicsit összezavarodtam, mert így nem tűnik rossznak, de valamelyik nap voltam egy hangszerboltban és azt mondta az eladó, hogy ne vegyek ilyen marshallt, mert semmit nem ér... Azt mondta, hogy ha mobilist akarok, akkor mindenféle képp egy Roldand Micro Cube, ha pedig nem akarom magammal vinni, akkor egy 15 w-os Roland Cube. A bökkenő az, hogy egy picit ezek drágábbak...

Link to comment
Share on other sites

hááát nem tudom, 30-40-ér...

 

és azt is nézd h amcsiba vszeg minden olcsóbb, illetve, több pénzük van rá.

sztem ilyen 60-ér ha megkapod még akkor is jól jársz, mert ezek tényleg jók, sőt, ha jól tudom made in usa!!!

persze, nyilván nem fűzök hozzá sok reményt.DE ha szerencsém van 60ért megszerzem FloorBoard-dal együtt :) amin van wah, és hangerő pedál, és plusz memóriabankok.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném. Szeretnék venni egy akusztikus gitárt, cirka 30 papírért. Az itteni hangszerboltban ilyen árban van Stagg sw 203 ami elektro-akusztikus illetve egy Ibanez v50 tokkal valamint egy Cort AD850. Magamról annyit h 2 éve gitározgatok úgyh nem szűz hozzá a kezem, bár jobbára magam szórakoztatására. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...