Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szerintem tök mindegy milyen drága a gitárod, lényeg, hogy játsszál jól rajta :) Én pl. a hónap végén (ha nem lesz semmi kavarás) a Diesel Clubban fogok játszani egy 40 ezer ft-os gitárral :D Ilyenem van kész...

Link to comment
Share on other sites

Ja nem lényeg a gitár csak szóljon :D Többször felléptem már 30ezres Harley Bentonnal, franc se figyelte, hogy mi van nálam, a lényeg a zene :) Jó azért legyen normális hangja :D Majd akkor gondolkodj ezen, ha a Tokyo Dome-ban lépsz fel :D

 

Ja amúgy b4m vagyok, csak barátnőm accountjáról, nekem most nincs gépem XD meghalt :(

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Megszeretnék tanulni gitározni, valamelyikőtök tudna segíteni hogy melyek azok az alap moll, dúr akkordok amiket alapszinten, kezdő szinten tudni kellene, privát üzenetben írja már meg légyszíves aki tud segíteni, gitár oktató weblapokat nézegettem, de az alapján nem nagyon sikerül tanulni.

 

Szóval akinek van rá ideje és tud segíteni az PÜ-ben írja már le legyen szíves mivel is kellene kezdenem, ha lehet akkor ne pár sorban hanem egy bővebb leírást ami alapján eltudok indulni. Tanárra most nem nagyon van pénzem, se időm.

 

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Épp most készülök elektromos bass-t venni, de nemtudom milyet vegyek. Akusztikusom már volt, de elektromos még nem. Eddig ezt néztem ki, szerintetek milyen? A másik amit még nem tudok, hogy milyen multieffektet vegyek hozzá?

 

Válaszaitokat előre is köszi, sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

De ki tudja mit hoz ki a basszusból egy multieffekttel.Flea is jól elszórakozgat az effektekkel.Persze előbb tisztán kell megtanulni királyosan játszani.

http://www.youtube.com/watch?v=E-ImKQ53C-I&playnext_from=TL&videos=pTC22sTeiFE

elég fánkibugivugirákkenróóól :D nemtom, de tetszik.

Link to comment
Share on other sites

Huhuhúú végre megjött :D

Valami csodásan szól, nem rosszak ezek az EMG-k :D A tremoló meglepően jól tartja a hangot, azt hittem, silányabb lesz, de persze nem mintha panaszkodnék :D

Köszönöm hogy segítettetek "választani"! :D

Link to comment
Share on other sites

Húha, tudom nem teljesen tartozik ide, de a Diesel Clubbot ajánlom koncertezésre :P Most vasárnap volt koncertünk, még sose játszottunk ekkora és ilyen technikával felszerelt helyen. Felraktam pár videót :D

 

http://www.youtube.com/firstmemories

 

Az egész koncert vonalból felvett hanganyagát megkaptuk pendrive-on tök ingyé :D :D

 

Szerk.: pont az All these things jön be mikor megnyitjátok... ott elég halkak voltak a gityók, a basszus meg gusztustalanul pattogott, de csak az első 2 számnál volt ez...

Link to comment
Share on other sites

Tényleg halk volt a gitárod :) mármint, ha te vagy az a srác aki szólózott.Amúgy jók vagytok, de az énekeseteknek gyúrni kell hangterjedelemre, skálázás meg ilyesmi, mert a magas hangok nem igen jöttek ki belőle.Nem hallgatok BFMV-t de azt a számot pont ismerem, így tudtam, hogy hogy kellene hangzania.Ja és ebben a számban pont nagyon jól jön egy vokál, úgyhogy valaki vállalja be szerintem, főleg a refrénnél.(de csak ha megy)

Mindenesetre hajrá, gyakorlás, zene zene zene zene.

Link to comment
Share on other sites

Bizony, úgy kell, hogy lassú tempóban kezded el játszogatni, és amikor abban a tempóban már tökéletesen megy, akkor egy kicsit gyorsítasz rajta, és amikor abban is tökéletesen megy akkor megint gyorsítasz.Ennyi a titka, így mindent meg lehet tanulni.A lényeg hogy lassan kezded, és fokozatosan gyorsítasz.Időbe telik, de garantált az eredmény, végülis valamit valamiért.

Később amikor már nagyobb gyakorlatod van akkor nem feltétlenül kell végigcsinálnod, vagy nagyon lassan kezdened.Attól függ milyen ügyes a kezed.

Link to comment
Share on other sites

b4m: igen én vagyok az, amúgy refrénnél próbáltam vokálozni próbákon, de kegyetlenül rossz volt :D

 

Amúgy szólóknál nekem az a bajom, hogy ülve tökéletesen megy állva meg tök nehéz :D Ha meg feljebb állítom a gityót már kényelmetlen... na mindegy gyakorolni kell :D

Link to comment
Share on other sites

Igen, egyszerűen csak hozzá kell szokni, meg jól beállítani a pántot.Ugye az sem jó, ha a térdednél van a gitár :D De a színpadon is akadnak segédeszközök, hogy kényelmesebben tudj szólózni, például a kontrollhangszóró :D Nekem külön szívás, mivel SG-m van, és a fej mindig húzza a gitárt, így tartani is kell.Szóval így pl a sweep picking nem is megy állva, csak nagyon csúnyán, úgy meg inkább jobb ha nem csinálom :D Majd begyakorlom.Egy Les Paulnál viszont nincs ilyen gond, megáll mert hatalmas a segge :D Annak meg vastag a nyaka, és nehéz benyúlni az uccsó bundokhoz.Éljen a superstrat :lol:

 

refrénnél próbáltam vokálozni próbákon, de kegyetlenül rossz volt

Úgy gondolom, hogy ez is gyakorlás kérdése.Szerintem nagyon ritka az, akinek olyan hangja van, hogy tényleg rosszul hangzik, még vokálban is.Gyakorolj először szépen tisztán.De ne hörögj előbb tanuld meg kezelni a saját hangod, majd utána lehet variálni :)

Aki játszik hangszeren annak könnyebb megtanulni énekelni.Jól behangolt gitárral, vagy szintetizátorral nagyon jól lehet gyakorolni.Mi olyat csináltunk, hogy a próbákon kívül még csináltunk "énekgyakorlóspróbát" is :) az eredménye meglett.

Link to comment
Share on other sites

mi most fogunk felvenni a másik gitárossal vmi gitáros éneklős nótát, a lényeg a két külön szólamon lesz. ilyen felső alsó szólam gyakorláshoz ajánlom kezdésnek pl nickelback-et.

 

pl a leader of men akusztise verzioját, aztán pl a how you remind me két gitáros énekes változatát.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nh1gmLvgNnM
http://www.youtube.com/watch?v=NzoDz1wsCio&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e egy ilyen kis gitárkombót megvenni?

http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=551&category_id=331

Nem tudom otthoni gyakorlásra elegendő lenne-e, vagy egyáltalán mit tud?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Hát figyelj otthoni gyakorlásra minden elég ami hangot ad ki :D Ebben végülis az a jó, hogy bárhol működik, bárhova viheted, mivel elemes.Ha csak otthon használnád akkor vehetsz olyat is ami nem elemes, az is kb ennyibe fog kerülni, a hangja és a teljesítménye jobb lesz, viszont csak akkor működik, ha bedugod a konnektorba.

Sokat filóztam én is egy ilyenen, mert nem egyszer volt olyan, hogy akusztikus helyett inkább elektromost vittem volna, csak nem volt hova bedugni :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...