Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Bocs a késői válaszért :D

Szóval a Sony ACID nevű progival csináltam, ami egy profi multitrack progi, bár annyira nekem nem fekszik, csak hát ezzel kezdtem el. Azazhogy Sony Vegassal, csak abban nem volt VSTi-kezelés, és ezért váltottam ACID-ra. VSTi-vel csináltam a dobot is, az EZDrummer-rel. Aki nem tudná: A VSTi egy olyan dolog, ami egy midi cuccra más hangmintákat rak rá, mint az eredeti. Tehát midiben megírtam a dobot (kb 6-7 óra :P) és ráküldtem erre a VSTi-re, és gyakorlatilag Premier dobszerkón """játszottam""" Zildjan cinekkel :P

Amúgy a többi (Akusztikus gitár, 2 elektromos gitár, basszusgitár, szinti) az saját feljátszás.

Összesen kb 12-14 sávon van az egész :P

Egyébként alapnak én is az Audition-t ajánlom, azzal csináltam eleinte az ilyeneket, és nagyon könnyen kezelhető, hasznos progi.

üdw

Link to comment
Share on other sites

Én most kaptam 1 gitárt szülinapomra: Yamaha C-40

A gitársuli c. könyvből próbálkozok majd tanulgatni, remélem menni fog.

Ha bárkinek van bármiféle gitártanuláshoz való cucca (bármi), az legyen olyan kedves, és ossza meg!

(Most kezdek el tanulni, szóval ne HC cuccokat adjatok :) )

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

én meg azt ajánlanám hogyha még nem tetted meg, akkor kérdezősködj körbe havermál-rokonnál-ismerősnél, hátha akad egy nem használt klasszikus gitár

jaja, én is így szerváltam egyet és megtanultam rajta pedig nem vmi hűdehú gityó :D aztán persze jött az elektronyos.

Link to comment
Share on other sites

jaja, az első mindenképp klasszikus legyen, mert ugye aki azon tud, az mindenfélén tud :D

mongyuk ha nemjön be akkor is vehetsz még egy akármijen noname izét, a lényeg hogy ne legyen túl drága, mert ha esetleg megunnád vagy vmi akkor ne "dobjál" rá ki x ezer forintot

 

elsőnek mind1 a márka is mert azt úgyis megtudod hogy mik a jó márkák ha már mélyebben beleásod magad.

Link to comment
Share on other sites

Nem muszály....

Rákötheted épre is, persze az nem ugyanaz, viszont ha pl veszel egy hangkártyát (sound blaster audigy is megteszi kb 5000 Ft) akkor az képes futtatni a guitar rig 2 nevű programot,amivel effekteket nyomathatsz a gitár alá és elég szépen szól.....

Link to comment
Share on other sites

Mindenesetre kell vmi mert önmagában nincs vmi nagy hangja.Sztem inkább erősítő mint 1 hangkártya... az erősítőt felkapod és viszed a haverodhoz mondjuk és zúzhatsz... ha gépről nyomod az azért nem ilyen egyszerű.

Link to comment
Share on other sites

Csak otthoni használatra: érdemesebb gépre kötni, mert olcsóbb... Olvass vissza itt is meg a Programoknál is...Mert: a PC-d procija még mindíg sokkal nagyobb mint bármilyen torzító\effektező-nek és a hangerő csak egy dolog...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...