Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Nekem annyi eszem volt hogy amikor meglett az erősítőm akkor fogtam bass fel maxra treble fel maxra XDDDD (A kicsin nincs middle) De most kb úgy van hogy treble maxon, a bass közepesen, amikor itthon vagyok akkor volume kb 25%on, próbán 50% vagy a felett.

 

Pengetőm még nem tört el csak annyira elkopott hogy az én hatalmas ujjaimmal lehetetlen vele játszani. :D A szélei tiszta recések a sok scratchtől :) De most vettem egy nagy méretű (tudjátok olyan 3szög alakú) Dunlop pengetőt.Nagyon masszívnak tűnik és nagyon jó vele durvább számokat játszani.

 

Húrszakadás már nekem is kb 4x volt... és mindig az E szakadt.De ezt gondolom már a fél topik tudja, mer annyit rinyáltam már emiatt :D :D

Link to comment
Share on other sites

Hello! Én is nyomom már vagy 2 éve de elég keveset gyakorlok sajna... mindegy de azt szeretném kérdezni hogy milyen szólógitárt vegyek ami nem ojan drága és még egész jó amin meg lehet azé tanulni rendesen jáccani.....

szal ha vki tud segítsen lécci

Link to comment
Share on other sites

Nekem a Fender Jazzmaster jön be nagyom :)

 

b4m, mikor overdrive be van kapcsolva, akkor a trebelt gondolom leveszed :lol:

lehet hogy az én erősítőm a krumpli, de nálam akkor iszonyatosan "karcos,zajos" lessz a játék.

bár lehet a Single Coli miatt is <_<

 

Ha jól tudom neked ( b4m ) SG féle gitárod van :)

ott meg ugye humbucker van, azzal meg lehet zúzni, úgyhogy neked nembiztos hogy van ilyen gondod :D

Link to comment
Share on other sites

b4m hozzászólás Tegnap, 22:08

 

Nem olyan drága?Az mennyi nálad?Amúgy ha visszább olvasol akkor találsz pár gitárt amit a többiek linkeltek és mindenki elmondta a véleményét, és hogy megéri e megvenni.

 

 

Kösz

Link to comment
Share on other sites

nekem régebben letört egy kis vékony pic$a pengető vége (kb 1/3-része). mostanában vastag min 0,8mm-es nagy pengetőket használok, azokból még nem tört el egy se. overdrive-distorsion kérdést illetően nekem az erősítőn sokkal jobban szól a sima overdrive. szebben, hangosabban és nem gerjed.

Link to comment
Share on other sites

öreg, minden gitáron lehet rockot játszani :D Az csak rajtad múlik hogy mit játszol rajta.

Arra meg nem tudok válaszolni hogy megéri e az árát, hacsak nem közlöd velünk hogy mennyi az ára :D De nem ismerem ezt a gitárfajtát... úgyhogy asszem nem is tudok segíteni.

Link to comment
Share on other sites

ez a 9es megváltás a 12es hurok után ( fél évig roncsoltam vele az ujam ) :D és a 11esnél is sokkal jobb, ha szakad akkor szakad veszek hurt :D de nagyon jó :D már 1 hónapja lejjebb sikerült eresztenem a húrokatmert rohadt magasan voltak a fogólaphoz képest, most megint azon gondolkodok hogy lejjebb eresztrem a drágákat hogy mégjobban tuggyka rajta horzsolni ( vélemény ? ) :D

 

egyébkén leirnátok hogy hány éve gitároztok, szólózni mikor kezdtetek el, és hogy kb milyen sorrendben tanultátok a dolgokat ? ( köszi )

Link to comment
Share on other sites

Nekem most nyár elején volt 2 éve hogy elkezdtem, a szólókkal kb fél év után kezdtem el foglalkozni.

Öööööö milyen dolgok sorrendjére gondolsz?Szólón belül vagy az egész gitározáson belül?

 

A húrok leeresztéséről csak annyit hogy nem sokáig lehet azt ereszteni :D Haverom a múltkor szétkapta a gitárt, megtisztította és gyorsan összerakta, aztán csodálkozott hogy miért zörög minden húr :D Hát csak azért mert a híd fordítva volt visszarakva és a lehető legalacsonyabban volt :D

De a lényeg hogy ne a gitárodat szokasd hozzá a játékodhoz hanem te szokd meg a gitárodat, és gyakorolj.Persze nem azt mondom hogy nem lehet testreszabni a gityót, mer jó dolog az.

 

most lehet egy csomó összefüggéstelen dolgot írtam? :D jaj... fáradt vagyok

Link to comment
Share on other sites

durván másfél éve tépem a húrokat , és fél évig autodidakta módon tanultam :)

így megtanultam pár akordot, ritmuspengetést, és megszokta az ujjam a fémhúrt.

 

utána go to zeneiskola, ott is tanultam fél évig, aztán ott beköszöntött a szünet , és megint magam gyakroltam :lol:

 

na, a lényeg : én nemrég kezdtem el szólókkal foglalkozni, pontosabban improzással.

 

tényleg jobb lenne kicsit pontosítanod FeERi :D

 

én most a "kísérletező" stádiumban vagyok, ami annyit tesz, hogy mindenféle-fajta új/őrült/h*lye dolgot kipróbálok :D

elég jó kis Keleti hangzást tudtam elérni, és megtanultam a Hendrix féle "zajongást" is :D

ezt nemlehet leírni, ezt hallani kell :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne az ára miatt ítélj meg egy gitárt.

ez nem egy olyan nagy márkanév, mint pl a Fender , Gibson , Ibanez stb. , hanem egy még kevésbe ismert cég, így lényegesen olcsóbbak a gitárok DE!

 

ez nem azt jelenti , hogy gagyibbak is lennének :)

azt kell nézned, hogy milyen állapotban van a cucc, masszív-e, hogy kényelmes , meg hogy olyan e a hangzása, mint amilyet te szeretnél :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

hm.... de ugye már letudod fogni a hangokat ? :)

szerintem mindenképpen vedd meg, mert megismerkedsz az elektromos hangzással , ami mindenképpen jó ;)

 

amúgy nektek mi a véleményetek a "divat" gitárosokról?

 

mert én kifejezetten utálom azt , amikor egy újgazdag gyerek, aki még életében nem fogott gitárt a kezében , csak meglátott egy klipben egy hapsit akordozni, elhatározza, hogy vesz egy 300 ezres gitárt , mert az menő...

aztán meg ott porosodik a sarokban <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...