Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem felétek.

 

Kezdő/haladó gitáros vagyok, nejlon gitáron "játszom". Az utóbbi időben egyértelmű fejlődést tapasztalok magamon hallás és pengetés terén, ezért nagyon elszánt vagyok, azonban van egy problémám. Egy nagyon apró kézfejjel megáldott lány vagyok, és nehézséget okoz a barrék lefogása, váltása. Az utóbbi időben ezen is sikerült javítanom, de mindig úgy érzem, óriási hátrány, hogy ilyen kicsi kezem van.

 

Szerintetek gyakorlással kiküszöbölhető ez a dolog? Esetleg van valami tippetek vagy kézfejnyújtó gyakorlatotok számomra?

 

Illetve a fémhúros gitárok nyaka mennyivel vékonyabb nejlonhúros kollégáiknál? Megérné lecserélni a nejlonhúrost, könnyebb dolgom lenne egy westerngitárral vagy lényegében tökmindegy?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

hidd el, hogy megéri foglalkozni vele, mert ha ezen menni fog normálisan, utána kézbe veszel egy elektromos, vagy western gityót, és mennyország lesz. de komolyan. gyerekjáték lesz lefogni a barrés akkordokat, és örülni fogsz neki utólag, hogy most megfogadtad a tanácsom. :D

 

csak erre külön gyakorlat nem hiszem, hogy van, egyszerűen csak fogdossad a barrékat, és előbb utóbb jó lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Gyakorlás gyakorlás gyakorlás! Mindent leírt azt hiszem előttem bobita, bár én annyit hozzátennék, hogy nekem elektromosan könnyebb játszani, mind klasszikuson, de azt is hozzáteszem, hogy az én klasszikus gityóm egy metrós szutyok, ami már csak szobadísznek van itt, később gyújtósnak. Majdnem feladtam miatta.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem felétek.

 

Kezdő/haladó gitáros vagyok, nejlon gitáron "játszom". Az utóbbi időben egyértelmű fejlődést tapasztalok magamon hallás és pengetés terén, ezért nagyon elszánt vagyok, azonban van egy problémám. Egy nagyon apró kézfejjel megáldott lány vagyok, és nehézséget okoz a barrék lefogása, váltása. Az utóbbi időben ezen is sikerült javítanom, de mindig úgy érzem, óriási hátrány, hogy ilyen kicsi kezem van.

 

Szerintetek gyakorlással kiküszöbölhető ez a dolog? Esetleg van valami tippetek vagy kézfejnyújtó gyakorlatotok számomra?

 

Illetve a fémhúros gitárok nyaka mennyivel vékonyabb nejlonhúros kollégáiknál? Megérné lecserélni a nejlonhúrost, könnyebb dolgom lenne egy westerngitárral vagy lényegében tökmindegy?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Azt hiszem a barrékkal mindenkinek meggyűlik egyszer a baja, ez egy olyan dolog, amin minden gitáros átesik.

 

Ha váltással van gond, akkor a megoldás mindig az, hogy lassú tempóval kell kezdeni, ha muszáj nevetségesen lassú tempóval, és egyre gyorsabban csinálni, általában mindent így lehet jól begyakorolni, jól bevált dolog :D

 

Ha nehéz lefogni őket, akkor valószínűleg még erősíteni kell az ujjaidat. Ehhez mondjuk olyan gyakorlat lehet jó, hogy pl egy ujjaddal végig lefogod az összes húrt egy bundon, és egyenként kipengeted őket, és amíg nem szól mind tisztán, addig kell ezt gyakorolnod. Váltogathatod az ujjakat. Ja és ne erőltesd túl magad, az ínhüvelygyulladás gondolom nem hiányzik :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok segítségre lenne szükségem...

Most tettem fel az xp-t eddig win 7-et használtam de az én gépemhez lassú....Úgygondoltam hamár úgyis zenekarnál van az erősítőm akkor itthon kábellel ökörködök a guitar rig 4-en egyet...meg is volt szépen feltettem az asio4all drivert és annak kiválasztottam v2-es változatát 512 sample ratén...minden stimmelt játszottam pár órát...Mondom ideje feltenni az xp-t és megírni a zenéim...Na itt akadtam el de nagyon,ugyanis asi multimedia driver alatt úgy késik a hang mint annak a rendje asio4all V2-esnél meg semmi hangot nem ad ki :o

Ötlet valakinek?Előre is köszönöm(De nem csak a gitár rig hanem a cubase se meg semmi :S)

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Én is használom a Guitar Rig-et. Esetleg nézd meg, hogy a hangerőnél a mikrofon nincs-e lenémítva, illetve az legyen kiválasztva elsődlegesnek! Esetleg próbálj állítgatni a Sample Raten, mert emlékeim szerint ha nagyon leveszed, akkor sem bír megszólalni, főleg nem alaplapi hangkártyával.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Esetleg azt meglehetne-e oldani, hogy egy squier bullet-ban beletegyem ezeket a pickupokat? Nagy változást vennék észre a hangjában? És ami a legfontosabb, hogy megérné-e!?

http://zene.vatera.hu/hangszer/pengetos_es_tartozekai/fender_stratocaster_pickup_keszlet_fender_57_62_1475480930.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nem rossz, bár egy kis törődést még igényelne szerintem :)

Nem tudom milyen hangzást akarsz kihozni, nem hallottam még ilyen műfajú zenét, de én személy szerint még állítanék a torzított gitár beállításain, mert összemosódik. Persze ha pont ilyet akarsz, akkor nem szóltam.

A cinek pedig túl hangosak, vagy a többi ütős cucc túl halk :D ... félig tele van, vagy félig üres a pohár esete :lol:

Szóval egy újramasterelés sem árt.

 

Jöhet még zene :)

Link to comment
Share on other sites

Helló mindenki! Lenne egy olyan kérdésem, hogy a P90-es hangszedő vagy szappantartó ki hogy ismeri az belefér egy sima mezei humbucker helyére tegyük fel egy les paul esetében. Szóval csak úgy simán bele megy és nem lesz mellette hézag v nem kell neki esni a giárnak? Előrre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

szerintem egy les paul-nál bele kell hogy férjen.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

sziasztok!Lenne egy fontos kérdésem

van egy Boss CS-3 kompresszor pedálom és most vettem hozzá egy Vox V847 wah-wah pedált és az a problémám h ha a kettőt egyszerre használom és kikapcsolom a voxot elkezd gerjedni de iszonyatosan, játék közbe is.

Tudnátok vmi tanácsot adni?

köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...