Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szerintetek hány év gitározás után éri el azt a szintet az ember, hogy egy kicsit nehezebb gitárszólót hiba nélkül eltud játszani? 1 éve gitározok, mindennap 3-4 órát foglalkozok vele, hozzáteszem hogy internetről tanultam meg gitározni, sosem jártam tanárhoz.. az első kisebb szóló amit megtanultam, az a Metallica - Fade to black intró szólója, és még mindig van hogy hibázok benne legalább 2-3szor, tudtok valami gyakorlatot, amivel lehet fejleszteni a pengetést, stb-t ? köszönöm előre is a válaszokat :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek hány év gitározás után éri el azt a szintet az ember, hogy egy kicsit nehezebb gitárszólót hiba nélkül eltud játszani? 1 éve gitározok, mindennap 3-4 órát foglalkozok vele, hozzáteszem hogy internetről tanultam meg gitározni, sosem jártam tanárhoz.. az első kisebb szóló amit megtanultam, az a Metallica - Fade to black intró szólója, és még mindig van hogy hibázok benne legalább 2-3szor, tudtok valami gyakorlatot, amivel lehet fejleszteni a pengetést, stb-t ? köszönöm előre is a válaszokat :)

 

 

igazából ha van egy kis képzelőerőd, akkor bármilyen gyakorlatot kitalálhatsz. pl lefogod a húrokat h ne szóljanak, és csak oda vissza pengetsz. aztán húrt is váltasz közben, pl: 4 pengetés, húrváltás, 4 pengetés húrváltás, stb stb(pengetés le-föl végig!!)akkor ilyen kromatikus gyakorlat: 1.pengetés 1.es ujjj, 2. pengetés 2-es ujj, stb stb. ezt minden húron megcsinálod, természetesen oda vissza pengetéssel.

 

ja és a lényeget kihagytam, mindent lassan kell kezdeni, és begyakorolni, aztán ha már biztosan megy, akkor gyorsítasz a tempón.

Link to comment
Share on other sites

a keresztes rendszer szerint érdemes. én nekem legalábbis úgy tanította a tanárom. ugye, az alaps skála a c, aminek minden hangja egész(cdefgahc). utána következő amiben már van egy féllel feljebb tolt hang, és igy tovább. egészen eljutsz addig a skáláig, aminek minden hangja keresztes. természetesen dúr skálákról beszélünk, aminek a képlete: 2 egész, fél, 3 egész, fél.

Link to comment
Share on other sites

Hali,

Schecter márkáról mi a véleményetek? :)

Eredetileg egy LTD f100 fm-et néztem ki, de eddig egy olyan helyet se találtam pesten ahol ki lehetne próbálni aztán eldorádóban a Schecter omen 6-os gityót ajánlotta az eladó.

Szerintetek melyik a jobb? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

A Fender CD 60 gitár jó választás lenne? 2 éve gitározgatok de abszolút hobby szinten. Cort AD 810 illetve Stagg SW 206 gitár van hasonló árakban, bár Stagg-ről sok jót nem olvastam...kipróbálni sajnos nem tudom mert a helyi hangszerboltban is csak rendelésre hoznak :\

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Hogy kérdezzem már meg hogy klasszikus gitárra való D'Addario húrok között van bronz illetve ezüstözött...mi a különbség? Mert általában az ezüstözött hard tension-t szoktam venni de lehet kipróbálnám legközelebb a bronzot...

Konkrétan a D'Addario EJ48 (bronz) illetve a D'Addario EJ46 (ezüstözött) közötti különbségekre keresek választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

 

Hogy kérdezzem már meg hogy klasszikus gitárra való D'Addario húrok között van bronz illetve ezüstözött...mi a különbség? Mert általában az ezüstözött hard tension-t szoktam venni de lehet kipróbálnám legközelebb a bronzot...

Konkrétan a D'Addario EJ48 (bronz) illetve a D'Addario EJ46 (ezüstözött) közötti különbségekre keresek választ.

 

Máshogy szól, más különbség nemigen lehet.

 

Metallica gitárosának (Kirk Hammett) jobb kézfején miért van minden koncerten fehér szalag? :)

 

állitólag azért, mert egyszer a tremoló véresre koptatta a kezét, és nem tudott napokig gitározni. valami ilyesmi rémlik

 

anti141: sztem próbáld ki mindenképp. amelyik jobban tetszik.

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek mi a fene tarthat egy gitár külföldről Mo-ra szállításában 3 hétig? 3 hete rendeltem meg az LTD F-50-esem úgy volt, hogy 2 nap és megjön, ekkor közlik (mikor én hívom fel őket...), hogy ja bocs félrenéztük, nincs készleten, de 10 nap alatt hoznak újat, ehhez képest ők se tudják állítólag, hogy mi a fene van... Kezd fogyni a türelmem -.-

Amúgy a hangszerdiszkont.hu-ról rendeltem, most azzal jönnek, hogy kapok kárpótlásul ingyen húr készletet, sokra megyek vele mikor már zúznék azzal a rohadt gitárral :D

Link to comment
Share on other sites

És 4db pengető küldése mi tarthat 5 napig? :D Az egyik pengető nem volt készleten. Egy hétig baszakodtak vele, ezért ingyen elküldik az egészet. De 5 nap alatt nem bírják kihozni?

 

Amúgy ez a jó pengető:

http://www.guitarcenter.com/Clayton-Movie-Replica-Pick-of-Destiny-104155932-i1170482.gc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok, jó rég voltam már itt :D

 

gondoltam beugrok és kicsit reklámozom a zenekarunkat, jelenleg is zajlik az EP felvétele, ez az egy szám van kész jelenleg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=to2BsnZOp0Y

 

csak hogy tudjátok mire számítsatok, viszonylag straightforward metacore, ez a szám. hivatalosan viszont prog metalcoret játszunk, a többi számunk már inkább ebbe a stílusba esik.

várjuk a véleményeket.

 

fészbukon meg tessék lájkolni minket :D

 

http://facebook.com/siegingthesanctuary

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Van valaki, akit ismersz, és több tapasztalata van? Mert akkor elmész vele és ő mond majd okosakat. Egyébként kereshetsz teszteket is az interneten, sokan írnak beszámolókat a gitárokról.

 

Mindenesetre ha elmész, még ha nem is tudsz gitározni, fogd meg és "taperolgasd" egy kicsit, hogy kényelmes-e, nem e túl vastag a nyak stb

Link to comment
Share on other sites

Igazából az első gitárnál az a lényeg, hogy szóljon :D és hogy ne legyen drága túlságosan, mert ha nem tetszene a dolog, akkor nem buktál rajta sokat. Ha tényleg tetszik majd a dolog, akkor a következő gitárodra költhetsz sok pénzt.

Link to comment
Share on other sites

Ja, igen, tesco gitárt tényleg ne vegyél. Csak nálam egyértelmű, hogy hangszert hangszerboltban veszünk és nem szuper meg hipermarketben :D

Amúgy biztos hogy tetszene a dolog mert rengeteg dal van amit szeretnék megtanulni és eljátszani.

Ó :D hát ez majd csak akkor derül ki amikor már jó pár hete gyakorolsz, fáj az ujjad, és nem érzed, hogy fejlődnél :) Láttam már néhány embert gitározni tanulni, olyat is láttam, aki feladta. Hamar kiderül, hogy fellángolás-e ez az egész.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...