Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Nézz pár blues sémát, elég egyszerűek.Most gyorsan találtam egy videot jútúbon:

http://www.youtube.com/watch?v=ZqF5M5ZNUHs&feature=fvw

Érdemes youtubeon nézelődni, szinte mindent megtalálsz rajta.Nem baj ha esetleg nem tudsz angolul, egyszerűen utánozd amit csinálnak a videoban.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Köszi tippet!

Most újabb segítségre lenne szükségem. Mivel balkezes vagyok és jobbos gitárom van, így arra a döntésre jutottam, hogy fel kellene cserélnem a húrokat, mert így nem nagyon megy, csak pár nirvana szám. Azt szeretném kérdezni, hogy attól, hogy felcserélem a húrokat ugyanolyan hangja lesz? Ez nem árt a gitárnak? illetve hogyan kezdjek neki?

 

Szerk:Most azon gondolkodtam, hogy ha felcserélem, akkor a húrok hogy mennek be a nyeregbe? pl. a legvastagabb, a vékony helyére!?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

bobita lenne egy kérdésem hozzád ismét :)

Elég tapasztalatlan vagyok én még gitár ügyben, szóval az lenne a kérdésem, hogy egy squier bullet-ben kilehetne-e cserélni a hangszedőket? Illetve ha igen, milyent ajánlanál? Metálos hangzást szeretnék elérni!

Szerk: És mind a hármat cserélnem kellene?

Link to comment
Share on other sites

hmmm, hát ez egy elég tág kérdés, de megprobálok segiteni :)

 

először is: persze, h ki lehet cserélni a pikapokat :)

 

aztán vissza kérdezek: mennyi pénzt szánsz rá? használt is szóba jöhet, avagy csak uj?

 

ezeket ha megválaszolod, elindulhatunk vmerre :)

 

az, h ki kell-e cserélned mindet, vagy csak egyet, az attól függ, h aktív pikupot akarsz, avagy passzivat. passzivnál maradhat bent régi is, aktivnál nem igazán megoldható(már probálkoztak vele sokan, és nem igazán mükszik)

Link to comment
Share on other sites

Használt is szóba jöhet, ha jó állapotú, de egyelőre még csak tájékozódom. Azt hogy mennyit szánnák rá!? fogalmam nincs, ne legyen túl drága, de gagyi sem :) De még úgyis gyűjtögetnem kell. Ja igen, akkor nekem a passzív lenne szerintem az ideális!

Link to comment
Share on other sites

értem.

 

használtat már lehet kapni olyan 10-12e körül, azzal sztem vigan elleszel. csak ugye itt bejön az, ha esetleg túl akarsz adni a gitáron, akkor sajna nem ér annyi val többet, mint amennyi a pikáp volt. ergo ha cserélsz a régit tartsd meg mindenképp.

 

azonban tudok mást is ajánlani. egy magyar emberke, készit pikápokat. elég jókat ami azt illeti. csinál single coilt is, jól szólnak, és itt jön a legfontosabb: örök garancia!! tehát ha nem vágdosod földhöz, és nem vágod el flex-el, akkor tulképp életed végéig lesz pikápod

 

asszem 15-ér csinálja. ha még lehet hozzá tesztelőnek jelentkezni, akkor 10-ér is megkapod, cserébe annyit kér, h irjál a pikápról(h tetszett, milyen a hangja, mit változtasson).

 

nincs semmi átverés benne, én is igy jutottam hozzá a pikáp-jához, már meg is vettem 10e-ért(tesztelgettem, és rájöttem, nekem ez kell). és konkrétan beszarsz olyan hangja van.

 

ha gondolod, adok kontakt-ot hozzá.

 

 

ja ez am szól mindenkinek, tehát, lehet jelentkezni, meg venni, meg stb :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Mi a különbség egy akusztikus gitárnál a fedlapot illetően hogy "fenyő" vagy "tömör fenyő". Ez miben nyilvánul meg? Hangzásban, esetleg a hang erejében, illetve melyik a jobb? Ha lehet ilyet kijelenteni...

Szerintem ugyanaz... készítötöl függ hogy írják le. Egyik fenyö nem lehet tömörebb a másiknál, vagy igen?

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget!

Még csak tájékozódom, mert nincs még rá pénzem, de nem is igazán tudom mit csináljak. Lehet majd jobb lenne már akkor egy új gitár? Az Ibanez GRG170DX-ról mi a véleményetek? Mert lehet majd egy olyat vennék idővel, de mostmár mindenféleképp kérdezősködöm előtt... Valamiért úgyérzem ez a Bullet nem volt a legjobb választás.

Link to comment
Share on other sites

Nekem indonéz GRG170DX-em van, és nagyon meg vagyok vele elégedve, eddig nem volt vele bajom, jó erősítővel jól szól, nyaka jól használható, csak mély hangolásban (C# és C környékén) nagyon szeret felfelé hangolódni gitár, bár nem vészes, csak minden nap kell hangolni egy kicsit. Nem tudom, hogy ez a gitártól vagy a hőmérséklet-változásoktól van-e.

Link to comment
Share on other sites

Nekem indonéz GRG170DX-em van, és nagyon meg vagyok vele elégedve, eddig nem volt vele bajom, jó erősítővel jól szól, nyaka jól használható, csak mély hangolásban (C# és C környékén) nagyon szeret felfelé hangolódni gitár, bár nem vészes, csak minden nap kell hangolni egy kicsit. Nem tudom, hogy ez a gitártól vagy a hőmérséklet-változásoktól van-e.

Nem neked volt Harley Benton-od?

Link to comment
Share on other sites

Nem.

 

A nyaka emlékeim szerint nem homorú, inkább kicsit domború is (most nincs nálam a gitár, azt már nem tudtam elvinni kollégiumba =/ ). De mondom, nem annyira zavaró az elhangolódás, még az alap vintage tremolójával is pillanatok alatt be lehet lőni. Csak furcsa, hogy alaphangolásban szilárdan tartotta a hangolást egy hétig is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Baltomore márkájú gitárokról tudtok valamit? van egy eladó használt elektro-akusztikus, de erről a márkáról még nem hallottam semmit és neten is csak elektromos gitárokról találtam leírást a márkán belül.

 

 

szerk.: Nah végül is megvettem, a kérdésem az lenne hogyha a nyak kicsit homorú (távolabb vannak a húrok a nyaktól), akkor hogy kell beállítani? A pálca állítócsavarja a hanglyuknál van, ezt merre tekerjem? Aztmondták a hangszerész 5000 Ftért állítja be, de ha nem túl bonyolult akkor meg tudnám itthon is csinálni, van imbuszkulcsom.

Link to comment
Share on other sites

úúú, ezt sose tudom, h mikor merre kell tekerni, de próbáld meg azt, h egyik irányban kicsit állitasz, és megnézed h mit művel a nyak. ha jó irányban vetemedik, akkor okés, ha nem, akkor értelemszerűen ellenkező irányba tekered. am nem egy ördöngős dolog. de itt fél fordulatokat kell csak tekerni, tehát nem kell túlzásba vinni. ha nem egy őrült módjára csinálod, nem lehet semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...