Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szuper ^^ Ki is próbáltam, tényleg jó progi, már 1-2 dallamot el is tudtam sajátítani :) Csak sajnos húrt kellett cserélni a gitáron mert amelyek alapból rajta voltak azok eléggé zörögtek, amikor lefogtam pl. az 5-ös, 3-as, 7-es bundon. Elvittem hangszerboltba, beállították jól, holnap jön vissza, remélem tényleg jó lesz :D b4m, te hogy szoktad hangolni a gitárodat? Hangológéppel, vagy hallásból, esetleg rákötöd a számítógépre?

Link to comment
Share on other sites

Ha nincs semmi ami segítene, akkor hallásból, de az nem olyan pontos.Ha egy húr biztosan be van hangolva, akkor hallás alapján már pontosan be lehet hozzá hangolni a többit.Amúgy itthon az AP Tuner nevű programot használom hangolásra.Mikrofonon keresztül veszi a hangot.

Próbákon meg a Line6 kombó hangolóját használom.... azt amúgy nem szeretem túlságosan, elég pontatlan.

 

Amikor nincs semmilyen hangoló, és egy húr sincs behangolva akkor megpróbálok felidézni egy számot, amiben tudom, hogy van E hang, aztán elkezdem dúdolgatni, és ahhoz hangolom :D Ez nem olyan pontos, de nem rossz megoldás, és nagyjából közel szokott állni.Az jó ha van nálad mp3lejátszó, vagy telefon, mert akkor elindítod a zenét, és könnyebb, meg pontosabb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ez igaz, köszi a tippet. Bár most vettem egy boss hangolót, eleinte ezzel hangoltam most be, de majd szépen lassan hozzászokok, hogy füllel :D amúgy van a gitáron egy kapcsoló, amivel 3 fele lehet kapcsolni, treble (gondolom ez a visszhang, legalábbis úgy hallatszódik), rythm (ezt pontosan nem tudom mire való), illetve ha egyik irányba se kapcsolom. Pontosan mit jelent a rythm, és a "közép" állás? Illetve az erősítőn pedig vannak ilyenek, hogy overdrive, disortion, metal, metal stack. Az overdrive mi lehet? A disortion gondolom torzító, a metal meg egyértelmű :D

Link to comment
Share on other sites

a rythm az a nyaki pikup. treble az a hídi pikup és nem a visszhang :) gitáron nincs ilyen. ha középen van akkor a két pu felezve szól. asszem a lespaul-okon pont ilyen hülyén van megadva. és azt a kapcsolót pu váltónak hívják :)

az erősitőn az overdrive pedig egy túlvezérelt jel, elvileg rokkos hangot ad. a többi egyértelmű.

Link to comment
Share on other sites

Az, hogy a váltót hogy állítod be, teljesen a te ízlésedtől függ, vagy a zenétől amit játszol.Van olyan aki kiszedi a váltót, és csak egyetlen pickupot hagy a gitárban, mert a másikat úgysem használja.(vagy mert van 30 gitárja XD és mindet máskor használja)

Általában a hídpickup közelebb van a húrokhoz, élesebb a hangja, mint a nyaki pickupnak.Én a nyakit kevesebbet használom, mint a másikat, de néha rámjön hogy tolok egy kis bluesos jazzes akármit és olyankor szeretem.Jimi Hendrix Little Wingjét csak azzal szoktam játszani, csak akkor van kivétel, ha meghülyülünk és elkezdjük a szám közepétől metálba nyomni :lol: de az már egyéni szoc. problem hogy nem vagyok 100as :D

Link to comment
Share on other sites

Hy all

 

Lenne egy kérdésem a zenekarban van egy kisebb vitánk én és a szólógitárosunk között.Én egyébként ritmusozom és előnyben részesítem az analóg effekteket míg a szóló gitárosunk a multi effektek híve és múltkor is koncerten a hangosítós srác is megmondta hogy egy kalap szar mert nem tud vele mit kezdeni mert a hangfal is belebeg meg ienek. Én egy Boss DS-2-t és egy vintage CE-2-t használok a szólósunk meg Zoom G2-t. Szerintetek analóg effektek sorba kötve vagy egy multieffekt?

Link to comment
Share on other sites

Hát a Zoom G2-nél tényleg jobbak az analóg pedálok :D De mondjuk én egy Boss GT10-essel már ellennék szerintem :) Multiba azt szeretem, hogy ott van minden ami kell, de majd egyszer ha nagy leszek :D szerintem az lesz, hogy valami jóféle erősítő szép hangzással, lábkapcsoló meg egy CryBaby wah pedál oszt kész. Esetleg multieffekt az ilyen-olyan delay-effektekre meg hangolásra.

Link to comment
Share on other sites

Hy all

 

Lenne egy kérdésem a zenekarban van egy kisebb vitánk én és a szólógitárosunk között.Én egyébként ritmusozom és előnyben részesítem az analóg effekteket míg a szóló gitárosunk a multi effektek híve és múltkor is koncerten a hangosítós srác is megmondta hogy egy kalap szar mert nem tud vele mit kezdeni mert a hangfal is belebeg meg ienek. Én egy Boss DS-2-t és egy vintage CE-2-t használok a szólósunk meg Zoom G2-t. Szerintetek analóg effektek sorba kötve vagy egy multieffekt?

loooooool, hát zoom g2-nél kb minden jobban szól :)

amugy igen, a kispedálok hangminőségben vszeg jobbak, csak drágábbak is. de aki minimál cuccozik, annak mindenképp érdemes inkább pár pedált beszerezni. egy hangolo, egy chorus, egy delay, egy wah, meg erősitő.

amugy meg a világegyetem alaptörvényei között van, h pedál,kombó a melegeknek!!!! :D

nem igaz, h ezt nem tudtátok :D

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Szerintetek egy Cort X-11-et

http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1767&category_id=1

vagy egy LTD MH-50-et

http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=106&category_id=1

érdemesebb venni? Főleg metálra kéne, illetve a tremoló minősége a szempont (tudom, hogy ebben az árkategóriában nem kell csodát várni :D)

Próbálgattam pro és kontra összehasonlítást végezni de egyszerűen nem tudok választani :D Mondjuk ezekről a Doube locking, meg Floyd Rose Special tremolókról az égvilágon semmit nem tudok/hallottam.

 

Köszi a véleményt!

Link to comment
Share on other sites

passzívok, asszem az alexi laiho sokáig használt passziv emg-ket, szóval azt mondom probáld ki. illetve ha lesz pénzed, cseréld ki egy bill lawrence l500xl-re(dimebag használt ilyet). én anno beraktam egyet a maha cort-omba. vmi brutális lett a végeredmény :) de hársban is halottam már. ott is durva

Link to comment
Share on other sites

Majdnem bukicsunáj :D

Amúgy ha majd sok pénzem lesz, én is mindenképp szeretnék egy Jacksont, de azt már tényleg, ha meg tudom fizetni azt a kategóriát. Mondjuk egy RR3-at hmmm :D

De mondjuk ha annyi pénzem van már, akkor vennék hozzá egy origi Floyd Rose-t is :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Deee, lehet azzal ülni :D

Igen, próbáltam, és egyszer majd kell nekem egy :D A sarkát meg ha tényleg odafigyelsz rá, meg, ha megszoktad már, meg tudod óvni. Ugyanúgy fordultam már neki LP-vel is a falnak... meg másnak :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...