Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Olcsó Floydos gitárt ne vegyél. Mindig olcsó kópiák vannak rajtuk, és az katasztrofális hangolás szempontjából.

 

Mondjuk én különben is fix híd párti vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Én csak egy esetben ajánlanám akárkinek... leblokkolva. :D

 

Komolyabbra fordítva, kevés ember tudja úgy használni hogy értelme is legyen. Steve Vai-t felhoznám, vagy azokat, akik arra használják, hogy egy kétirányú vibrato-t csináljanak vele. Az ilyen Dragonfore-szerü vinnyogásoknak értelmét nem látom.

Link to comment
Share on other sites

Viszont Vai bácsi elég jól használja :)

 

Kezdőknek már csak azért sem előnyös, mert egy húrozással igen sok időt elpazarolhatnak, amit gyakorlással is tölthetnének :D Meg amúgyis... előbb menjenek jól az alapok, aztán vaduljunk :)

 

szerk.: szerintem nem viszi túlzásba, nem használja állandó jelleggel, de hozzátartozik a játékstílusához.

Link to comment
Share on other sites

am meg én csak azér nem ajánlom kezdőknek, mert ők nem sok pénzt áldoznak gitárra, és olcsó husnak híg a leve(egy origi floyd 60 körül van, ők általában az egész gitárra nem költenek ennyit). de azt, hogy ki és mire használja, abszolút ízlés kérdése. ezt nem értem Chryss, honnan lehet azt tudni, hogy mikor van értelme? lehet vkinek az is értelmes ha vinnyogtat, mig másnak finom kis vibratozás is értelmes. szóval ez abszolute izlés függő :)

Link to comment
Share on other sites

hát vaj istván is elég durván tulzásba viszi a vinnyogást. amugy meg ha le van blokkolva, akkor már fixhid. a floyd állitolag megeszi a közepet, és a sustaint(ez utobbit biztosan)

Persze hogy fix, azért mondom hogy csak úgy szeretem. :D

Bizony megeszi ezeket, logikus ha belegondol az ember; a híd sokkal kisebb része érintkezik a testtel, így a húrok rezgése is kevésbé megy át a testbe. Persze ha a test eleve rossz hangzású, ez nem biztos hogy negatív. :D Szóval egy minőségi test esetében hangzásilag az optimális híd egy nehéz, masszív, szolid fix. Persze az se mindegy, milyen fémet használunk, egy mahagóni testhez (sötét hangzás) nem használnék full alumínium hidat (éles, vékony hangzás). Bár ezzel a kombinációval micsoda sustainunk lenne. :lol:

Az értelmetlenséggel nem akartam megsérteni senkit (emlékeztem hogy Bobita floydos :D ). De szerintem az ilyen vinnyogtatások zenei értéke nem sok. Ha már azt akarok, fogok egy slide csövet. Csak egy vélemény, persze.

Link to comment
Share on other sites

Kell egy virtuális izé... nem erösségem a magyar gitáros nyelv. Preamp. Virtual preamp. Ez egy szoftver, ami szimulálja a hangcuccot. Olyanokat ismerek hogy Guitar Rig vagy Line 6 POD Farm, de biztos van több is. Nézz körül, szerintem az elöbbit láttam már itt keringeni.

Link to comment
Share on other sites

Lehet a floydokkal jó dolgokat csinálni, csak van aki nem tudja használni, csak azt hiszi... ennyi a véleményem.

 

A gitárt úgy kötöd össze a géppel, hogy fogsz egy jack kábelt, szerzel egy átalakítót, ami a nagy jacket a 3,5 ösbe alakítja át, a nagy jack megy a gitárba, a kicsi vége pedig a hangkártya line in bemenetébe (legalábbis én oda dugom ha a gépre kötöm).Megszólal már így is, de csak tisztán, és elég halk, úgyhogy kell egy program is, Chryss már ajánlott párat azok közül.

Ja és egy mezei hangkártyával nem sokra mész, szóval inkább vegyél erősítőt szerintem.Egy jó hangkártya is annyiba kerül, mint egy gyakorlóerősítő, vagy még többe.Viszont a hangkártyát nem húzgálhatod a géppel együtt, egy kis erősítőt meg felkapsz, átmész haverodhoz, vagy bárhova, összedugod és mehet is a rakenroll. :)

Link to comment
Share on other sites

hali.

karácsonyra kaptam egy tenson akusztikus tanulógitárt. lenne pár kérdésem... először is, mi a különbség egy tanuló és egy sima akusztik között? másodszor, mi a véleményetek a tenson gitárokról?

tanárhoz nem járok, de szerintem ahhoz képest már egész jól megy, bár nem sok időm van foglalkozni vele. tudnátok ajánlani pár számot, amivel lehetne gyakorolni? szóval új akkordokat tanulni meg ilyenek. és ha lehet, akkor ne legyen túl bonyolult. kösz előre. :)

Link to comment
Share on other sites

hali.

karácsonyra kaptam egy tenson akusztikus tanulógitárt. lenne pár kérdésem... először is, mi a különbség egy tanuló és egy sima akusztik között? másodszor, mi a véleményetek a tenson gitárokról?

tanárhoz nem járok, de szerintem ahhoz képest már egész jól megy, bár nem sok időm van foglalkozni vele. tudnátok ajánlani pár számot, amivel lehetne gyakorolni? szóval új akkordokat tanulni meg ilyenek. és ha lehet, akkor ne legyen túl bonyolult. kösz előre. :)

nagyon egyszerű, azt játszd amit szeretsz :) erre pedig te tudsz a legjobban válaszolni.keresd meg a kedvenc számaid tabját, és tanuld meg.vagy simán akkordokra is rákereshetsz.nagyon sok ezzel foglalkozó oldal meg is mutatja, hogy az adott számban bizonyos akkordokat hogyan kell lefogni.

a google-lel könnyen megtalálod amit keresel.beírod pl, hogy "beatles i've got a feeling chords" és tuti, hogy talál egy oldalt, ahol ennek a számnak az akkordjai le vannak írva.most én hiába mondok neked egy könnyű számot, lehet, hogy nem is tetszik, és nem lesz semmi motivációd, ami rávesz arra, hogy szépen megtanuld.mindig azt tanuld amit szeretsz.

ha magadtól tanulsz, akkor a guglival tényleg hasznos dolgokat találhatsz.

Link to comment
Share on other sites

kösz a válaszokat. lenne még két kérdésem, amit az előző postból kifelejtettem. egyelőre még nem nagyon hallom ki a ritmusokat (nem tudom a magyar nevét, angolul strum) a számokból. ezen lehet valahogy fejleszteni vagy örökre hülye maradok? :D most pl elkezdtem tanulni a nickelback-if today was your last day-t, de csak 3-4 videó megnézése után tudtam normálisan eljátszani...

másik kérdés: néhány számnál nagyon nem megy a pengetés mellé az ének... mármint belezavarodok. a kérdés ugyanaz, mint az előbb. el fog ez valaha tűnni?

Link to comment
Share on other sites

Most úgy érted, hogy a strumolást tényleg nem hallod, vagy hallod, hogy hogy van, de nem tudod utánozni?Mindenesetre szerintem nem maradsz örökre így :D

Igen... gitár mellett énekelni nem olyan egyszerű, mint ahogy az látszik :) Természetesen meg lehet tanulni, csak gyakorolni kell.Azt hiszem az mindenképpen szükséges, hogy a gitár kíséretet tudjad anélkül, hogy megakadnál, vagy hogy elgondolkoznál egy pillanatra, hogy "mi is jön most?".Ha már úgy megy a gitár, hogy oda sem figyelsz, és eljátszod, akkor menni fog rá az ének.De először csak folyamatosan pengess akkordokat váltogatva, és úgy énekelj rá, aztán variálj egy kicsit, ne folyamatos pengetés legyen, hanem "szaggasd" vagy adj neki valami ritmikát, és így haladj az egyre bonyolultabb felé.Néhány számban amiben nem tűnik könnyűnek a gitárt és éneket egyszerre nyomni, előfordulhat, hogy a gitár szólam nagyonis illeszkedik az ének bizonyos pontjaira, ha ezeket megtalálod akkor könnyebb lesz.De ez nincs minden számban így.

A lényeg, hogy gyakorolni kell.Ne ijedj meg, nem sok dolog van a gitározással kapcsolatban amivel születni kell, és nem lehet megtanulni.Kitartás :)

Link to comment
Share on other sites

Kérdezz nyugodtan, van hely a topikban :D

 

Na amúgy annyi, hogy jól megfigyeled, megjegyzed, magadban eldúdolod, aztán lassan lebontva leutánzod gitáron.Ha összeraktad akkor meg lehet egyre gyorsítani rajta, amíg el nem éred az eredeti tempót.

Ez is csak gyakorlás kérdése :) Hajrá!

Link to comment
Share on other sites

Nekem nem volt nagy gond az énekgitár dolog, mikor lekezdtem bandában játszani szinte jött magától :D Néha otthon próbálgattam különböző egyszerűbb számokkal pl. smells like teen spirit, manson-féle sweet dreams stb. soadtól a roulette-et picit kellett gyakorolni, de az is megy már :D

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Most vettem életem első gitárját, egy uniwell gyártmányú SG kópiát:

 

http://uniwellsound.hu/termekek/elektromos-gitar/ug-150s-b

 

Eléggé jónak tűnik, bár most kezdem a gitározás tanulását :D árra és kinézetre hagyatkoztam.

 

Na most, fogalmam nincs, hogy ez vajon be van-e hangolva? Illetve úgy tudom hangolni, ha rákötöm a gépre a mikrofon bemenetbe, és beszerzek egy hangoló programot? Mert az AP Tuner úgy, hogy a laptop beépített mikrofonjára hagyatkoztam, eléggé össze-vissza értékeket mutatott.

 

A green day-től a wake me up when september ends című számot próbálom eljátszani, ugye a tabokban a "0" azt jelenti, hogy nem is kell lefogni a húrt?

Link to comment
Share on other sites

Oké, köszi. Na lenne még egy kérdésem. Itt ezt pl. hogy oldjam meg?

 

|--------------------------------------------------|

|-----5-----5-----4-----4--------------------------|

|-----5-----5-----5-----5--------------------------|

|-----5-----5-----5-----5-----5-----5-----5-----5--|

|-3-3---3-3---3-3---3-3-------5-----5-----5-----5--|

|-------------------------3-3---3-3---3-3---3-3----|

 

Egyszerre kell lefogni 3 húrt az 5ös bundon, és egyszerre kell megpengetni őket?

 

Esetleg tudtok ajánlani 1-2 jó oldalt, vagy videót, amiből ki tudok indulni, hogy mit gyakoroljak először? Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Dalriadát nem hiszem, hogy találsz.Régen elkezdtem a Walesi bárdok tabját csinálni, csak abbamaradt, és azóta már nem is tudom hol van.

 

 

Gaara: először is használj Guitar Pro-t a tabokhoz, sokkal gyorsabb, és a TXT tabokat is érteni fogod.Amúgy igen, azok a hangok, amik a tabon egymás alatt vannak, azokat egyszerre kell megszólaltatni.

Továbbá ajánlom ezt az oldalt:

http://www.gitarozz.hu/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...