Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

pocak85!

 

Itt a Piratén is van fenn 3 (én ennyit találtam anno):

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6292760

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6292758

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6292764

 

Illetve ha nem csak dvd érdekel, oktatóvideók is vannak jelen:

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=5932988

Link to comment
Share on other sites

japán vagy koreai gitárok. ami azt jelenti h jók. valószinüleg kópiákat gyártottak, mint pl a burny,tokai, stb.

 

egyébiránt: még mindig eladó a cry baby-m, ha vkit érdekel. két hónapos, garanciás,gbc 95 tipus. 20-ér viheti. illetve egy stagg klasszikus gityó, külsőre elég leharcolt, de szépen szól. 10e-ért

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uniwell gityókról vélemény? :D Hihetetlen olcsóak, koreai gyártmányok. Haverom bátor volt és rendelt egy e-akusztikusat (Balatonlellén van a bolt, nem ugrottunk le kipróbálni :D) kipróbáltam, nem tűnik rossznak.

 

http://uniwellsound.hu/fooldal

Link to comment
Share on other sites

Nagyon gyanús...túúúúúúl gyanús.Túl szép, hogy igaz legyen :D Valamit biztos nagyon lespóroltak.Lehet vmi gagyi, rosszminőségű fenyőfából csinálják az uniwelleket, vagy nem tudom :D de ilyen nincs, hogy 40ért sincs e-gitár, nemhogy 40 felett.

 

A LP is tud elég metálos lenni, ha a mély, erőteljes hangzás a lényeg.Ha viszont technikázni akarsz, pörögni forogni, szólózni, vadulni akkor jackson.

Link to comment
Share on other sites

akkor mindenképp vmi használt jackot keress. a prof. széria ára hihetetlen alacsony. konkrétan egy kinai js áráért megkapod a kb 10éves japán gityókat. érdemes kihasználni. nemrég láttam egy fusiont, ami még a prof fölött van, 80e-ért. csak azért nem vettem meg, mert van már egy floydos gityóm.

Link to comment
Share on other sites

én imádom az akustikus gitáromat :D este nem kell sza*akodni a hangra figyelni (mondjuk ez pengetés fügö) én éjszaka órákig birok vele ücsörögni .... nem bántam meg hogy előb akustikuson kezdtem és elketromosra csak 1 év után váltottam :D

 

Link to comment
Share on other sites

Chryss Voller: Köszi a válaszod, akkor Squier lesz, mert többen is dicsérték már. Annyit kérdeznék még, hogy használtan szabad ilyet venni? És ha igen mi az, amit érdemes előbb megnézni rajta.

 

Szerk: Harley Benton és Johnson gitárokról vélemény?

Link to comment
Share on other sites

Ti hogy tanultátok meg a barrét? Én most próbálkozom több-kevesebb sikerrel. Az érdekelne(főleg azoktól, akik maguktól tanulták), hogy ti milyen módszerrel tanultátok meg a barrét?

Próbáld elöször hozzászoktatni a mutatóujjadat ahhoz, hogy lefogja az összes húrt egyszerre. Fájni fog, de elég gyorsan meg lehet szokni. Mikor ez megy, mozgasd fel-le a nyakon (akkordot még ne fogj, csak a mutatóujjadat tartsd rajta). Ha már ez is megvan, jöhetnek az akkordok. Személy szerint a dúr, moll, dúr 7, moll 7, maj7 akkordokat ajánlom megtanulni minden fekvésben. :) Sok sikert.

Link to comment
Share on other sites

Chryss Voller: Köszi a válaszod, akkor Squier lesz, mert többen is dicsérték már. Annyit kérdeznék még, hogy használtan szabad ilyet venni? És ha igen mi az, amit érdemes előbb megnézni rajta.

Persze attól függ mennyire régi. Az ilyen olcsóbb gitárokon a hangolók elég gyakran bemondják a szolgálatot (van egy 10 éves Affinity-m, ami pont így járt). Érdemes a bundokat ellenörizni, ezeket ugyan meg lehet javítani vagy rosszabb esetben kicserélni, de azért ha rossz kondiban vannak, alkudj le az árból. ;) Potik ha recsegnek, szintúgy. Igazából az ilyenek bírják a strapát, szóval leginkább kozmetikai hibáik szoktak lenni.

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok!!

Előstör is nagyon király ez a téma, énis szeretek gitározni.:D

Van egy Stagg akusztikusom már kb másfél éve, de elektromos gitáron is tolom, eléggé megy.

Azt akarom kérdezni, hogy van-e ojan dolog a gitározásban amit magadtól nem birsz megtanulni, mert én nem jártam gitároktatásra és mégis megy..

És még valami...Tudja valaki hogy honnan birom megszerezni Neil Young: Vampire blues-kottáját mert nem nagyon találtam meg sehol..:(

Előre is kössz.

Link to comment
Share on other sites

bármit megtanulhatsz magadtól, csak gyakorlás kérdése az egész.

 

Harley Benton és Johnson gitárokról vélemény?

nekem van egy harley benton sg-m.semmi gond nincs vele, bár sokan fikázzák a márkát.ha jól tudom német márka, és azért lássuk be, a német cuccokra nem túlságosan jellemző, hogy gagyik.egy apró gond volt vele, hogy a jack bemenet kábele elszakadt, nem tudom, hogy az én hibám volt (mert azért kapott párat szegény :D ), vagy egyszerűen megadta magát.de nem probléma, simán visszaforrasztottam és tádááááám, műxik.

a hangolókulcsokkal semmi probléma nincs, a fa is király, a pickupok szépen szólnak, ahhoz képest, hogy olcsó cucc.annyi negatívum van a pickupokat tekintve, hogy ha nem játszol rajta és fel van véve a hangerő, és a kezed nincs vmelyik fém részén a gitárnak, akkor zümmög :D

amúgy meg fellépéseken is megállta a helyét nagyon szépen.ja és a strapát is bírja, mert néha rám jön az 5perc és agresszívan játszom, de már megvan 4 éve és idáig szépen bírja.

 

a fenderről koppintott harley bentonokról nem sokat tudok mondani.alapból nem szeretem a fender-szerű gitárokat.egyszer játszottam egy harley benton telecaster gityón, különösebb problémám azzal sem volt.a bluesos, jazzes témák szépen szóltak rajta, na meg a Hendrix számok.de amúgy a single coil pickupok hangja sem tetszik túlságosan.szóval mint mindig mindenki, csak azt tudom még hozzáfűzni, hogy próbáld ki :)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Valaki tudna nekem olyan linkeket küldeni ahol akusztikus gitárra vannak kották..mert nagyon szeretnék tanulni már dalokat is..:D:D Mert már egy jópár akkor lefogása megyen tehát ezért gondolom hogy ebből már lehet dalt is összerakni:Dha lehetne akkor ilyen jazz..blues stílusok is jöhetnek..de jöhet AC/DC is..:D:D

Előre is köszönöm..

badraco

Link to comment
Share on other sites

bármit megtanulhatsz magadtól, csak gyakorlás kérdése az egész.

 

 

nekem van egy harley benton sg-m.semmi gond nincs vele, bár sokan fikázzák a márkát.ha jól tudom német márka, és azért lássuk be, a német cuccokra nem túlságosan jellemző, hogy gagyik.egy apró gond volt vele, hogy a jack bemenet kábele elszakadt, nem tudom, hogy az én hibám volt (mert azért kapott párat szegény :D ), vagy egyszerűen megadta magát.de nem probléma, simán visszaforrasztottam és tádááááám, műxik.

a hangolókulcsokkal semmi probléma nincs, a fa is király, a pickupok szépen szólnak, ahhoz képest, hogy olcsó cucc.annyi negatívum van a pickupokat tekintve, hogy ha nem játszol rajta és fel van véve a hangerő, és a kezed nincs vmelyik fém részén a gitárnak, akkor zümmög :D

amúgy meg fellépéseken is megállta a helyét nagyon szépen.ja és a strapát is bírja, mert néha rám jön az 5perc és agresszívan játszom, de már megvan 4 éve és idáig szépen bírja.

 

a fenderről koppintott harley bentonokról nem sokat tudok mondani.alapból nem szeretem a fender-szerű gitárokat.egyszer játszottam egy harley benton telecaster gityón, különösebb problémám azzal sem volt.a bluesos, jazzes témák szépen szóltak rajta, na meg a Hendrix számok.de amúgy a single coil pickupok hangja sem tetszik túlságosan.szóval mint mindig mindenki, csak azt tudom még hozzáfűzni, hogy próbáld ki :)

hát akkor vszeg nincs bekötve a földelés. mint nálam.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat!

Most igazából azt sem tudom mit csináljak. Ugyanis most vettem észre, hogy balkézzel gitározok (a ballal pengetek, a jobbal fogom le az akkordokat) :blink: Pedig már kinéztem egy jó kis gityót, de hát így nem tudom, hogy megvegyem-e!? még csak pár nirvana szám megy amúgy... De mi van akkor, ha valaki balkezes és jobbkezes gitárja van? nem lehet úgy megtanulni? vagy nem mindent?

Link to comment
Share on other sites

Üdv :)

 

Kinéztem magamnak egy "Invasion" elektromos gitárt, első hallásra elég noname.

Leírásban néztem hogy Flyod Rose tremoló van rajta, 2 humbucker, 1 single coil pickup, hangerőszabályzó, hangszínszabályzó.

 

használtan 25 ezer, szerintetek megfelelne gyakorlás céljából? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...