Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Én egy fél éve kezdtem gitározni...senkit nem kérdeztem semmiről(lehet hogy hülye voltam)De nekem tántoríthatatlan elképzelésem volt hangszert illetően.Meg is vettem a gityót:Epiphone Les Paul custom cherry burnst..vettem hozzá egy Marshall 8020-as erőlködőt..otthonra elég..lecsíptem egy külföldi torrent oldalról vagy 30-40 Lick Library nevezetű oktató videót..és szorgalmasan tanulok..

Link to comment
Share on other sites

Persze. Slash és Frank Zappa nevei ismerösek? Ök olyanokon játszottak még mielött elkapták öket. A híres zenéi nagyrészét Slash egy Les Paul kópián, Zappa pedig egy SG másolaton játszotta. :)

Link to comment
Share on other sites

Vki hallott vmit a kínai Gibson másolatokról? :D elvileg nagyon jók :)

fuuj, ne vegyél, már csak azért se mer másolat, és ne éljenek meg a gibson nevéből.

amugy meg van pl japán leszpól kopi is, pl a burny, na az sokkal jobb egy kinainál.

chryss, am inkább szerezték őket, nem?:)

mert szles koncertre inkább gibsonnal ment.

Link to comment
Share on other sites

van egy csomo olyan másolat is :o

én is láttam, ha két méterről nézem, össze keverem az eredeti gibsonnal. csak nagyon közelről lehet észrevenni h nem eredeti gibson felirat. sőt van bigson is :D

a gitárcentrumban lehet is kapni.

ettől persze nyomhatta replicán is, mert én is ugy tudom, hogy az első gitárja asszem másolat volt.

de van itt egy ilyen kép:

guitares00.jpg

 

ebben biztos van eredeti gibson is :)

am ezek szles gitárjai.

Link to comment
Share on other sites

Jól eldugta a dupla SG-t :)

 

Amúgy nemtom.Gibsonék már elég gazdagok, a kínaiak meg nem fognak meggazdagodni belőle :D Egyet kipróbálnék mindenesetre.Eszdzsít vagy Xplo-t vagy Flájin Wii-t XD

Link to comment
Share on other sites

srácok nem érdekel vkit egy stagg klasszikus gitár? ütött-kopott, de jol szol. kezdőnek teljesen jó 10e ft

meg egy dunlop cry baby gcb95. aza klasszikus wau, jimi hendrix, eric clapton stb. 2 honapos, garanciával, stb 22e kp esetén, és 25 csere esetén. cserébe jöhet: wireless, hangkártya(külső), pedálok, stb.

kérdezzétek az ismerősöket is plz :)

köszi :)

Link to comment
Share on other sites

22e kp esetén, és 25 csere esetén.

 

csak nekem tűnik úgy, hogy itt valami nem stimmel? :D azt mondod, hogy még többet kéne fizetni, ha még adnának is a pénz mellé vmit? :P bár tény, hogy te jól jársz :lol:

Link to comment
Share on other sites

csak nekem tűnik úgy, hogy itt valami nem stimmel? :D azt mondod, hogy még többet kéne fizetni, ha még adnának is a pénz mellé vmit? :P bár tény, hogy te jól jársz :lol:

ez bevett szokás, h ha csak kp-t adnak akkor kevesebb, ha cserélni akarják vmire akkor 25e az értéke(beszámitástol, vagy 1az 1-be cserétől függetlenül)

nagyon sokan igy csinálják, és elég logikus is, mert a pénz nagy ur :)

nyilván ha pedált akarnak beszámitani ebbe akkor már lejön a pedáljuk ára, de akkor 25e az én pedálom értéke.

Link to comment
Share on other sites

üdv.

kb 1 hónapja megvettem életem első gitárját( akusztikus, damil/fém húrokkal) és vettem hozzá egy Korg GA 30 hangolót. hazavittem és áthúroztam (bal kezes vagyok) majd behangoltam a hangolóval. nos nemrég 1 ismerősöm aki szokott zenélni azt mondta hogy eléggé hamis, pedig aznap hangoltam be. van valakinek valami ötlete, hogy mér szólhat hamisan ha a hangoló azt jelzi hogy jól szól???

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Azért, mert neylonhúroknál, ha újonnan vett, akkora behangolódás utáni kis időben azonnal leereszkedik, nem feszül meg rendesen. Ilyenkor sokkal gyakrabban kell hangolni, meg jól meghúzkodni a húrokat, hogy megfeszüljenek.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok skacok lenne 1 kérésem..valaki tudna nekem telecaster koptatóról élethű nagyságú vektorképet küldeni...1 v 2 héten belül megjön a plexis telaecaster amit vettem használtan és szeretnék alá vmi grafikát készíteni...ezért kéne a reális nagyság...

 

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...