Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szerintem ma a gitározás effektek nélkül elképzelhetetlen. És most nem csak a torzításra gondolok. A legtöbb klasszikus/akkusztikus koncerten is használnak valamilyen akkusztikus drive-ot, ami tényleg úgy szólaltatja meg a hangszert ahogy az a nagy könyvben megvan írva. Amúgy szerintem a legjobb a jó öreg C vagy Drop A hangolás, és olyan drive/gain ami leszedi a fejed. Pl. a Killswitch Engage-nek kegyetlen jó rigje van. De azért a Trivium sem panaszkodhat. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Én is legtöbbet az alap E hangolást használom. Régebben sokat használtam drop C#-t és nyitott D-mollt, de valahogy mindig visszatértem az E-hez. Nem véletlenül az az "alap".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hát a 8 húroson még lehet normálisan játszani. F# a legalacsonyabb hang alaphangolásban, ezeken meg általában 28"-as skála van, ezért nem kell kábelvastagságú húrokkal... felhúrozni öket.

Link to comment
Share on other sites

És mit kell ahhoz tudni, hogy a klasszikus gitárról átváltsak az elektromosra? Egyébként (ha fontos) nem akarok komolyabban gitározni(együttesben, bár még lehet). Csak hobbiszinten kellene, hogy el tudjak játszani pár számot. Főként Metallica-t szeretnék játszani.

Link to comment
Share on other sites

mi kell? egy elektromos gitár, meg egy erősitő :) semmi más.

hát milyet ajánlok... ez is rengeteg mindentől függ, de elsősorban h milyen zenét szeretnél játszani.

am az előző hozzászolásommal az volt a célom, h tessék olvasgatni a topicot, mert sok hasznos dolog elhangzott már,és onnan megtudnád te is, amit akarsz(jo eséllyel)

Link to comment
Share on other sites

Olvasgattam a topikot úgy a 75. oldalig. Amúgy köszönöm a választ, sokat segítettél! Amúgy ha elolvasod a második hozzászólásom megtudod mit szeretnék játszani. :)

Gitárban engem a Fender Stratocaster és a Gibson gitárok alakja fogott meg.

Nem tudna valaki adni Guitar Pro 5-öt? Ismerősömnek kellene, de később nekem is jól fog jönni.

Link to comment
Share on other sites

Az Applications topikban találsz Guitar Pro-t :)

Amúgy az, hogy milyen elektromos gityót vegyél az inkább attól függ, hogy mekkora kezed van, milyen fazonú gitáron kényelmes számodra a játék, meg hogy milyen hangzást szeretnél.Szerintem a Stratocasterek nem igazán hozzák a Metallica hangzást, max pickup csere után :D Ahhoz inkább a Les Paul, Flying V, Superstrat, Xplorer gityók a jók.

Amúgy ha van érzéked a zenéhez akkor simán megtanulhatsz magadtól, vagy haveroktól (úgy könnyebb is).Bár én azt mondanám, hogy inkább magadtól, így nem veszed át mások stílusát, vagy esetleg rossz szokásait (ha a haverjaid még nem túl képzettek)

Klasszikus gitárról elektromosra váltáshoz csak pénz kell :D Szerintem nem mondok hülyeséget, ha azt mondom hogy elektromoson mindent lehet csinálni amit klasszikuson, sőt még többet is.

Link to comment
Share on other sites

Az Applications topikban találsz Guitar Pro-t :)

Amúgy az, hogy milyen elektromos gityót vegyél az inkább attól függ, hogy mekkora kezed van, milyen fazonú gitáron kényelmes számodra a játék, meg hogy milyen hangzást szeretnél.Szerintem a Stratocasterek nem igazán hozzák a Metallica hangzást, max pickup csere után :D Ahhoz inkább a Les Paul, Flying V, Superstrat, Xplorer gityók a jók.

Amúgy ha van érzéked a zenéhez akkor simán megtanulhatsz magadtól, vagy haveroktól (úgy könnyebb is).Bár én azt mondanám, hogy inkább magadtól, így nem veszed át mások stílusát, vagy esetleg rossz szokásait (ha a haverjaid még nem túl képzettek)

Klasszikus gitárról elektromosra váltáshoz csak pénz kell :D Szerintem nem mondok hülyeséget, ha azt mondom hogy elektromoson mindent lehet csinálni amit klasszikuson, sőt még többet is.

 

bocs 2x ment el ^^'

Link to comment
Share on other sites

Persze, majd veszek eredetit, mi? :D Hozzá nem érnék az biztos. :) Olyan gitár kellene, ami alkalmas olyan zenék eljátszására, mint mondjuk a Metallica és nem megy tönkre két nap után és tetszetős formája van. Szóval légyszíves ilyet mondjatok. Mondjuk ismerőssel elmegyünk egy hangszerboltba, ott biztos mondanak olyat ami jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Nem nagyon értem.Te akkor még soha nem gitároztál?Mert ha ez az első gitárod akkor inkább akusztikust vegyél.Nem kell rögtön beleugrani.Ha kiderül hogy te nem is akarsz gitározni akkor legalább 40ezerrel kevesebbet buksz.Ha az ellenkezője derül ki akkor meg sokkal jobban jársz megintcsak, mert kifizetődő lesz majd, hogy nem rögtön elektromoson kezdtél.Ha vezetni tanulsz akkor sem a legújabb ferrarit nyomják alád.Értem én, hogy metallica, meg hogy zúzni akarsz :D én is így voltam.

Mellesleg van sok olyan metallica szám ami akusztikus verzióban is tök király.Ha már tudsz zúzni akusztikuson akkor kezdj az elektromosokkal.A torzítás sok hibát rejt el.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...