Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Engem a g húr szokott szivatni.... :D pont nem lehet behangolni, amikor elérné a hajszál pontos G hangot akkor mindig ugrik egyet :D Jó egy kis szenvedés árán beáll :D nemtom mi lehet a gond, át kéne néznem a gityót.

Link to comment
Share on other sites

engem kicsit emlékeztet itt-ott a fear factory-re, de ez jo :)

nem is rossz ez, és a minősége is elég jo. én is tervezem a témáim felvételét, ily módon, házilag(mégse egy gitárpró :D ). esetleg ha vmit nem tudok,majd megkérdem tőled :D

 

 

köszi :) fear factory a kedvenc zenekarom, látszik nagy hatással voltak rám :lol:

amúgy a dobot gitárpróban szerkesztettem xD

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Vettem kb fél éve 1 metrós gitárt, de nem tudom, hogy egyáltalán ezen lehet tanulni, vagy mehet a kukába? :rolleyes: A másik kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek otthon is meglehet tanulni gitározni? Mert sok ilyet hallottam már, de nem tudom igaz-e...

 

 

Énis teszkós gitárral kezdtem és tökéletes volt! Otthoni tanulás is tökéletes, csak rendszeresen kell csinálni! Ezek az online leckék szintén kiválóak ;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Vettem kb fél éve 1 metrós gitárt, de nem tudom, hogy egyáltalán ezen lehet tanulni, vagy mehet a kukába? :rolleyes: A másik kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek otthon is meglehet tanulni gitározni? Mert sok ilyet hallottam már, de nem tudom igaz-e...

persze, hogy meglehet tanulni, én is otthon tanultam.

Link to comment
Share on other sites

Hali srácok!

Mi a véleményetek a Peavey Bandit kombóról?

http://www.hangszerarzenal.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=3332&category_id=384&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=hu

Szerintetek elég lenne kisebb fellépésekre?Thát nem csarnokok meg ilyesmi :D hanem bárok, kocsmák, szórakozóhelyek.. stb.

Ki fogom próbálni, de ha tudjátok, hogy gagyi akkor feleslegesen nem járkálok utána.

Link to comment
Share on other sites

fémhúrosnak jobb a hangja sztem is , valóban.

viszont az is tény h kegyetlenül szét fogja cseszni a friss, gitárhoz nem szokott ujjaidat :D

neylonhúroson könnyebb tanulni, de azért a fémhúrosat ajánlom, ha azt megszokod nagyonkönnyű lesz elektromosra is a váltás

Link to comment
Share on other sites

Hát azért azt se mondanám, hogy nylonhúroson könnyebb. Magasabban lévö húrok, nehezebben kontrollálható hangzás, kevesebb bund, szélesebb nyak... Igaz, a fémhúrok keményebbek, és igencsak fájdalmasak a szüz ujjaknak. Ha elektromosra akarsz váltani a jövöben, mindenképpen a fémhúrosat ajánlom - technikailag sokkal jobban hasonlít a játszása az elektromosra, mint a nylon-é, amit föképp ujjal szokás játszani.

 

Ahogy Tincsi mondja... fájni fog, de meg fogja érni :D Én is mikor elektromosra váltottam, csak néztem miket tudok :D

Link to comment
Share on other sites

Kössz a válaszokat.Asszem a fémhúrosat választom mivel az ujjaim így is kemények.Lenne még 1 problémám: én balkezes vagyok, ha egy jobbos gitáron áthúzom a húrokat hogy nekem jó legyen, az változtat valamit a gitár hangzásán?

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem.A legtöbb akusztikusnál nem igazán számít, hogy jobb vagy balkezes.Inkább az elektromosnál, amikor a bevágások nem ugyanakkorák, vagy csak egy van.Bár Hendrix bácsit ez sem zavarta :) Meg azért elektromoson egy kicsit több dolgot lehet beállítani a húrokkal kapcsolatban, és így már nem mindegy, hogy a vékony húrok alul, vagy felül vannak.

Link to comment
Share on other sites

hát én wah-ra később fogok beruházni.előbb új combo meg új gityó.

 

Amúgy találtam nagyon nagyon király backing trackeket, itt van két kedvenc:

http://www.youtube.com/watch?v=fG19FBRrzbQ

Ez egy metálos cumó Amollban... elvileg 80as évek filing.nemtom, talán. :) mindenesetre jó

 

és itt van egy ballada filinges, ami már inkább a 80as évekre hajaz, nagyon jó ez is, Dmollban van:

http://www.youtube.com/watch?v=AI3ZN_WDJhY

 

Tessék imprózgatni, meglátjátok, hogy egymás után többször is el fogjátok indítani annyira király, csak el kell kapni.

Link to comment
Share on other sites

Eladnám a következő kombinációm:

 

Ibanez TBX30R 42W-os erősítő, Jackson JS30 Metálbordó gitár, kábelek "gitártáska" hangoló, +1D'adario húrszett

 

1 éves. ezidő alatt 6-7 órát használtam hibátlan állapotú

 

Elvileg lett volna 1 banda 2 próbát megéltünk de valahogy abbamaradt, az ingyen tanár sem jött össze és azóta itt pihen.

 

képek:

29759_1_300.jpg

74759_2_300.jpg

13759_3_300.jpg

19759_4_300.jpg

 

Akit érdekel az pm-ben keressen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...