Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

jó az :) szeressük eldorádót :) egyébként így nem annyira offként:

Nem tud valaki a CoB - Angels Don't kill -hez egy használható tabot? :huh: mert annyira nagyon szar tabok vannak neten, hogy abból életbe nem tanulod meg.. Mert amíg én azt "kihallom és leírom" addigra lemegy 7 nap..

 

-Egyébként tomiguy3:

szerintem azért jobb ha van valami zenei háttered és nem rögtön gitárral kezded, mert akkor kialakul benned egyfajta zenei hallás, ezt még zenetanárom mondta, ő pedig érti a dolgát ;) szóval szerintem gitár mellet kezdj el vmi olyan hangszeren játszani, amihez 2 kéz kell xD (lásd zongora, vagy hasonló; csak jótanács)

Link to comment
Share on other sites

Zongorára (illetve szintire :D) már régóta vágyom, csak nem tudom, ahhoz már tényleg tanár kéne szerintem. Önerőből úgy érzem nem sokra mennék vele :lol: Mostanában még a dobolás fogott meg, bár azzal nem sokat fejlesztem a hallásom és az ujjaim :lol: (hely és pénz híján meg úgyis mindegy :D)

Link to comment
Share on other sites

tomiguynak:

 

hát figyelj.. ha jól vettem ki a hszkből akkor valószínű xD hogy pesti vagy.. pesten nem olyan nehéz munkát találni.. ha szerncséd van felvesznek az egyik hangszer vagy nemtom gitárboltba eladónak vagy hasonlónak.. bár suliidőben nehéz, de akkor valamelyik szünetben elmész azt keresel egy kis lóvét, és egy 3000 forintból megvan a tanár meg a suli egy évre, a hangszer (szinti) meg max egy tizes...

 

bár az tuti ha én dolgozni megyek azt mindig gitárra vagy gépre költöm nem zenetanárra :D

 

---------------------------------------

szerk.:

 

most találtam ezt az oldalt: http://www.guitarbackingtrack.com/

egész jó backing trackokat találsz rajta ;)

 

---------------------------------------

szerk 2. xD

 

Azért a metallica a maga "csekély" 78 számával is ott vírit :D

Link to comment
Share on other sites

hátigen ez a nagy kérdés mennyi a zseton...norm lespault ami szól is kb 60 ezernél lehet venni onnanstól nincs megállás...de használtan már lehet olcsóbban is venni minőségit....mostanában rengeteget látok...

 

másrészt...én mint kezdő gitáros vmi furcsát véltem felfedezni az E húromban...vmiért mélyebben szól mint régebben..hangolás után is hamis 1 kicsit...olyan mintha meglenne szakadva az a húr ami köré van tekerve a drót v mi :$ hirtelen erre gondoltam..azóta nem si merek nagyon hozzányúlni..mert őszintén szólva nem akarok erre a gitárra már többet költeni...gondolkzotam h veszek 1 másikat amire már érdemes költeni...baltimore telém van...és 1 squier teléről már jobban gondoskodnék..

Link to comment
Share on other sites

hát igen a pénz az még nálam is kérdéses mert csak most kezdtem el gyűjteni rá és karácsoynra tudnám beszerezni de most kinéztem 2t ami tetszik az egyik az Epiphone Les Paul Special II, Vintage Sunburst a másik meg egy Cort x1es. Szerintetek melyik lenne jobb? árban allig van különbség. de ez még csak a gitár nem ártana mellé egy erősítő sem :D

Link to comment
Share on other sites

Az Epiphone az általában megbízható választás, csak ezen aggaszt, hogy "alder/maple body". Sose játszottam még gitáron, aminek a teste két külömbözö fából lenne. A többi szempontból viszont szerintem inkább azt érdemes megvenned. A Cort is jónak tünik így az árához képest. Persze egyiket se próbáltam, így nehéz véleményt mondani, de ha lehet, te mindenképp próbáld ki mindkettöt. Az adatok meglepöen csalókák tudnak lenni.

Link to comment
Share on other sites

hát igen a pénz az még nálam is kérdéses mert csak most kezdtem el gyűjteni rá és karácsoynra tudnám beszerezni de most kinéztem 2t ami tetszik az egyik az Epiphone Les Paul Special II, Vintage Sunburst a másik meg egy Cort x1es. Szerintetek melyik lenne jobb? árban allig van különbség. de ez még csak a gitár nem ártana mellé egy erősítő sem :D

ez az epiphone nem jo, amit kinéztél. vintage-t vedd vagy a cort-ot, mert az epinek gagyi kulcsa, meg nem minőségi. feljebb kezdenek jok lenni.

Link to comment
Share on other sites

Húrcsere nem oldaná meg a gondot?

 

énis gondoltam rá h cserélek rajta...még a héten sztem le is rendelem a hangszerdiszkontból.

 

Másrészt...aki már régóta gitározik és szerelmes a saját gitárjába készített vmi egyedi cuccot rá?

matricák stb..

én erősen gondolkozok azon hogyha már lesz 1 gitárnak nevezhető fadarabom akkor egyedivé teszem..pl saját grafika a koptatóra stb :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

A régi klasszikust teleragasztgattam, de az új cortom mintáját nem rontanám el, olyan szép szerintem :wub:

http://www.hangszerdiszkont.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3540&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=47

 

Nem pont ugyanilyen, enyémen sok helyen más irányba állnak a repedések, szerintem jobb :lol:

Link to comment
Share on other sites

én ezzel a szépséggel szemezek már vagy 1 fél éve:

http://www.hangszerdiszkont.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2533&category_id=1&manufacturer_id=45&option=com_virtuemart&Itemid=47&lang=hu

 

és erre tennék rá a későbbiekben 1 fekete koptatót..és az aljára meg vagy 2 viper csíkot..krómozottat.

Link to comment
Share on other sites

Zongorára (illetve szintire :D) már régóta vágyom, csak nem tudom, ahhoz már tényleg tanár kéne szerintem. Önerőből úgy érzem nem sokra mennék vele :lol: Mostanában még a dobolás fogott meg, bár azzal nem sokat fejlesztem a hallásom és az ujjaim :lol: (hely és pénz híján meg úgyis mindegy :D)

Pedig kajakra mondom, hogy ha tudsz gitározni és az elmélettel is tisztában vagy akkor zongorázni már csak gyakorlatban kell megtanulni :D Thát annyi, hogy a kezed rá kell hogy álljon.Szóval szerintem nincs szükség tanárra ilyen esetben.Legalábbis én erre jöttem rá, amikor a szintikkel szórakoztam.Tudtam, hogy a hangok, hogy helyezkednek el a szintin, végiggondoltam, hogy a gitáron lefogott akkordok milyen hangokból állnak és lenyomogattam :D És bár lassan (mivel a kezem nincs ráállva a billentyűkre) de eljátszottam néhány számot amit gitáron is tudok.Szóval mindig az első hangszeren a legnehezebb megtanulni.

Dobolgatni én is szoktam.Elég gyorsan tanulok.Kár, hogy mostanában havonta 1x ülök be a szerkó mögé :D De nincs rá időm, ez van.Viszont a dob az teljesen más téma, szóval nem igazán lehet közte meg a gitározás között párhuzamokat húzni. :)

Link to comment
Share on other sites

Szvsz fémhúrral sokkal jobb elkezdeni, mert akkor már az elején megerősödik az ujjad, és nincs megállás! :D Aztán kezedbe nyomnak egy elektromost 9es húrokkal és mintha húrok sem lennének :lol: Csak aztán az lesz a baj, hogy szaggatod a húrjaidat :D nekem is egy kicsit vissza kellett vennem, mert az elektromos 9es húrok nem bírták azt a brutalitást, amit az akusztikus húrok :D :D naná, hogy mint vmi h*lyegyerek nekiestem... persze azóta megtanultam lágyan is játszani, meg emberi módon, nem úgy mint aki megveszett :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...