Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szerintetek Seymour Duncanért nem kevés a 25 rugó?Elvileg a bóóótban annyi, de nekem olyan gyanús :D

uj vagy használt? használtért sok, de ujér is, pláne h tudok ajánlani olyat, aki hoz neked ujat olcsobban :) (asszem ezen az oldalon ajánlottam fentebb)

aszittem, h még a 89. oldalra rak :D

Link to comment
Share on other sites

uj vagy használt? használtért sok, de ujér is, pláne h tudok ajánlani olyat, aki hoz neked ujat olcsobban :) (asszem ezen az oldalon ajánlottam fentebb)

aszittem, h még a 89. oldalra rak :D

Hm... azt hittem egy SDnek borsos ára van :D Új, de amúgy nem nekem kell.Viszont azt a címet majd megmutatom havernak.Köszi

Link to comment
Share on other sites

hát a boltokban sajnos az van.

Seymour Duncan SH-8 Invader: 18.500 Ft

Seymour Duncan SH-6 Distortion: 18.500 Ft

Seymour Duncan SH-2 Jazz: 18.500 Ft

Seymour Duncan SH-13 Dimebucker: 20.000 Ft

Seymour Duncan Alnico pro II: 20.000 Ft

Seymour Duncan Cutting Edge Hot rails singlebucker 18.500 ft

Seymour Duncan Little 59 SL59 Singlebucker 18.500 Ft

Seymour DUncan SSL-1 singlecoil 18.500 Ft

 

ezt a hirdetéséből másoltam ide, de tud bármyilen sd-t vagy dimarziot, vagy akármit.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy kérésem lenne, Takács Tamás - pocsolyába léptem c számának szeretném a szólóját megtanulni, mert vettem szájharmónikát, és láttam már a harmónika szólókat gitáron játszva, ha valakinek meglenne szájharmónikára v gitárra a kotta ossza meg velem.

 

Előre is kösz

 

Eric

Link to comment
Share on other sites

Aha most már minden rendben van csak egy asio4all vagy mi kellet és gyönyörű szól :rolleyes: és köszi a tanácsokat

 

 

Amúgy nincs meg valakinek a Fish!-You vs me szám tabja mert minden hol kerestem de egyet sem találtam ha valaki tudna egyet adni vagy ha nagyon unatkozik csinálni egyet megköszönném :D

Link to comment
Share on other sites

Hát ha az első elektromos akkor valószínű, hogy meg vagy elégedve vele. Majd ha kipróbálsz jobbakat meglátod mekkora különbségek vannak :) Mennyibe került? Ez amúgy egy Fender Stratocaster utánzat lesz.

 

Más:

 

Most, hogy nagyjából készen áll a banda felvettünk itthon 3 demónak se nagyon nevezhető demót. Ez azt jelenti, hogy guitar pros dob, basszus gitárokat én vettem fel egy gagyi mikrofonnal + az ének. Azért belinkelem hátha érdekel valakit :lol:

 

http://www.myspace.com/firstmemories

 

Csekkoltam a demó/demótokat...

...az énekesetek hangja annál jobb lesz minél többet énekel.

Vagyis fejlődőképes.

Élvezhető lenne,ha nem lenne olcsó a torzított gitár-hangzás.

A szövegírásban látom a gyengéteket egyébként;de ez sok bandánál

előferdül,de csiszolható...

...megsúgom,a csúnya szavak használata gagyivá teheti az egész

művet...

...meg kell tanulni használni;mikor hova kell vagy kell-e csúnya szó

a szövegbe.

 

Link to comment
Share on other sites

Az első két szám alapján a véleményem:

A torzításon sztem csak állítani kéne és máris jobb hangja lenne.Szerintem sok a magas, egy kicsit le kéne venni belőle.És a mélyre meg a középre egy kis kakaót adni.

Az énekről annyit, hogy jó lesz az, csak amikor erősebb részek jönnek a zenében akkor akkor az éneknek is erőteljesebbnek kéne lennie.Szerintem.

 

 

 

És most egy másik dolog:

 

94 évesen meghalt Les Paul, az elektromos gitár forradalmasítója

94 éves korában meghalt csütörtökön New York államban Les Paul, a rockzene egyik legnagyobb technikai újítója, aki maga is virtuóz gitáros volt. A világhírű "Gibson Guitar" cég gyászjelentése szerint a 94 éves Les Paul egy New York-i kórházban halt meg békében, családtagjai és barátai jelenlétében.

 

Nyugodjon békében.

Link to comment
Share on other sites

Hát egy Les Paul áráért én is inkább mást vennék. Söt, csináltatnék egyet. Ha mondjuk feltételezzünk hogy 2000 euró egy alap LP, akkor egy test és nyak pont úgy ahogy én szeretem 1200 (kiszámoltam). 800-ból meg olyan alkatrészeket veszek rá amilyeneket akarok. És akkor van egy gitárom, ami pont nekem való.

Link to comment
Share on other sites

Én meg lazán vennék egy Gibsont. Örök érték.

ez alapján vegyél egy ibanez jem-et. az is 500 körül van, és örök érték. vagy egy musicman jp-t. örök érték. ezek is rohadt jo gitárok(bár még nem probáltam őket), szal ha egy gitár rendesen karban van tartva, és normális anyagokkal összeszerelve, az örök érték.

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem a kedvencem a Les Paul, de el kell ismernem, hogy az eddigi LP-k kajak jól szóltak amiken játszottam, és amíg nem akartam a 15. bundnál tovább menni, addig kényelmes is volt.Ennyi gondom van vele.Akkordozni is nagyon király rajta, a húrok viszonylag távol vannak egymástól, nagy bundok stb ... pl az én SG-m esetében már gondban vagyok ha pl egy A dúrról van szó, mert a bazi nagy ujjaimat nehéz beszorítani egymás alá egy olyan keskeny nyakon. :lol: De sok híres zenész kedveli a LP-t, többek között pl Slash :)

Link to comment
Share on other sites

Most mit csináljak ha az tetszik?? :) Bár nekem csak egy koppincs les paulom van, de nagyon szeretem. Nekem simán kéne egy eredeti. De lehet inkább terveznék magamnak egyet. Már terveztem is egy nagyon fasza gitár formát magamnak. :P

 

És bár az erősítőm Ibanez, soha nem kéne Ibanez gitár.... Nem tetszik.

Link to comment
Share on other sites

Persze, elmentettem valaholva... mindjárt meglesz.

 

Itt is van.

 

Test: Soloist/RG/vékony strat... vágjátok

- 1,75" vastag

- Jávor

- H-P90-H hangszedö konfiguráció

- Schaller Floyd Rose híd (a jávor test világos hangzását kompenzálja, azért nem original)

- Fekete koptató

- Violet burst festés

 

Nyak: Csavarozott Wizard strat fejjel

- Jávor, ében fogólap

- 25,5" skála

- 24 bund

- 1 11/16" vastagság a nyeregnél

- 6100 méretü (nagy) rozsdamentes acél bundok

- Schaller zárható hangolókulcsok

- Earvana GrapTech telfonburkolt tusq nyereg

 

Elektronika:

- 5-irányú hangszedöválasztó (alap strat konfiguráció)

- Hangszedök:

- Seymour Duncan Distortion Trembucker (híd)

- Seymour Duncan P90 Stack nyak modell (közép)

- Seymour Duncan Jazz (nyak)

- Fö hangeröszabályzó, külön hangszínszabályzó a közép- és nyak pozícióknak.

- A 3 poti 500k push-pull, másodlagos funkcióik:

- 1. a híd hangszedö felezése

- 2. a nyak hangszedö felezése

- 3. a nyak hangszedö ki/be kapcsolása (ezzel akármilyen hsz-kombinációt el lehet érni

 

Egyelöre ennyi, biztosan kihagytam valamit.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... violet burst :) az rohadt jól néz ki :)

 

De a dark violin sunburst is bejön nekem, pont olyanra gyűjtök :D a fél zseton már megvan :lol:

48747_l.jpg

Ibanez SZR 520 Dark Violin Sunburst .... Marty Friedman filinges... csak már a Friedman signature-t nem gyártják :(

 

 

Amúgy döntenem kell, hogy normális gitárt vegyek előbb, vagy normális koncertképes erősítőt :mellow: Bár inkább a gitár, mivel a jelenlegi dobosunk nem sűrűn jár próbára és így nem lehet fellépéseket szervezni.A próbatermi erősítőt meg nem akarom elkérni fellépésre... volt már pár olyan hogy kirámoltak egy bandát koncert után.Pedig ideadnák... csak necces.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...