Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

még 1 kérdés:

mi a gond ezzek az EMG pickup párossal ami a Cortban van? nem elég tiszta? csak mert most van egy Stagg I400-asom az tényleg egy sz*r, van amikor összefolynak a hangok, minden hátérzajt lehet hallani, recseg-ropog, sípol mint az állat... remélem ilyesmi azért nincs egy EMG pickupban :D

Link to comment
Share on other sites

Látom itt sok a szakértő! :)

 

Véleményt szeretnék kérni, hogy egy teljesen kezdőnek (életemben nem játszottam zenét) magától van esélye megtanulni gitározni? Milyen gitárt ajánlotok, ami nem túl drága, ha tönkretenném.... :D

Link to comment
Share on other sites

Mi a véleményetek a Harley Benton ga5-ös erősítőről. Megéri megvenni?

 

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_ga5.htm

 

Legolcsóbban 27 ropi.

hát öregem sztem ez 89 euróért felejtős :blink: 10 000 Ft-ért láttam orange erősítőt, sztem még az is jobb, és azon van egy normálisabb torzítás :D (ezen ha jól látom nincs is torzítás).... bár ha 30napon belül visszaviszed, akkor visszakapod a zsetont XD

 

Robinho11 nem hinném hogy olyan szerencsétlen lennél, hogy normálisan, ésszerűen használva tönkre tennél egy gitárt :D de tulajdonképpen jó kezdésnek minden féle 6 húrral, meg viszonylag normális testtel rendelkező akusztikus gityó.10 rugóért lehet kapni egész pofás olcsó gitárokat :D ezen úgyis csak az fog eldőlni, hogy akkor komolyabban belevágsz-e vagy sem.és igen, meg lehet tanulni gitározni magadtól is.csak kitartás kell és idő, amit rászánsz.na meg némi segédanyag, de az manapság elég egyszerűen beszerezhető :)

Link to comment
Share on other sites

Azért érdekelne a dolog, mert nyáron szeretnék valami értelmes dolgot csinálni. :D

 

Láttam sok helyen kb. 30 ezerért szetteket. Gitár, erősítő.... stb. Ezek jók? Ha már veszek, olyat szeretnék, ami sokáig megfelelő lesz nekem. Melyik márka, ami megbízható, de olcsó?

Link to comment
Share on other sites

Valaki tud ajánlani single-coilt középpozícióba? A Squieremen pillanatnyilag két humbucker van, + egy néma roncs közöttük :P (nem találtam HH plexit, na), és gondoltam beszerelek valamit, de igazán fogalmam sincs milyen legyen. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem jobb ha egy jó kis fémhúros akusztikussal kezdesz el tanulni.Azon gyönyörűen megerősödnek az ujjaid, és utána ha már kényelmesen tudsz rajta játszani veszel egy elektromos gityót és az vmi csodálatos érzés lesz, hogy milyen könnyedén játszol majd rajta, mivel a húrok puhábbak, közelebb vannak egymáshoz.Nálam legalábbis így volt, és soha nem fogom megbánni hogy nem elektromossal kezdtem (pedig azzal akartam).

Nem kell drága akusztikust venni, csak normális legyen az a lényeg.Amíg tanulsz rajta, addig gyűjtögetsz az elektromosra.A szettekről nincs túl jó véleményem.Külön vettem mindent, így nem is ért csalódás.

A Harley Benton szerintem jó márka, ha úgy nézzük hogy első gitár.Akusztikusban nem próbáltam HB-t de elektromosban igen, és jó hangja van, semmi technikai gondom nem volt még vele.Bár sokan fikázzák.Jó, mostmár én is át fogok térni egy jobb gitárra, de 3 évig tökéletesen megfelelt, és nem is fogom eladni.Gagyibb koncertekre tökéletes :D

Link to comment
Share on other sites

Az a gond, hogy nekem pénzem csak egy gitárra lenne. Komolyan gondolom. Tényleg olyan nehéz elektromossal kezdeni? Egy ismerősömnél már "próbálgattam" akusztikust, viszonylag jó volt. Igaz, nem értettem, milyen rendszer szerint fogjam le :D

 

Valami olcsóbb akusztikust tudnátok linkelni? Ha tényleg jobban lehet azon tanulni, akkor vennék egy olyat tanulásra és később egy elektromost.

Link to comment
Share on other sites

Üdv skacok gondoltam belesek már így pár hónap után...és mesélek 1 kicsit...1 hónapja kb szereztem 1 vintage telecaster pickupot a baltimore omba ...álomszépen szól pontosan a tipust nem tom megmondani haverom szerezte be de ő mutatott régen 1 youtube linket a "gazdatestről" :D ....

 

b4mnak ksözönöm szépen a goodby we are falling fast elmagyarázását...már úgy ahogy megy...viszont msot aakira yamaoka-theme of laurára vok ráakadva már dúrván 0:45 percet eltok játszani belőle..... *örül magának* xD

 

A másik meg..szeretnék 1 hangolót vásárolni 6-7000 forint értékben tudnátok 1 frankót ajánlani?mert már haveromnak kivan a bizonyosa h minden hónapban 2x áthívom xD

 

Robinho..annyit tok ajánlani h ugorj be 1 hangszerüzletbe és ha jófejek az eladók márpedig nem szoktak annyira k.csögölni akkor segítenek vásárolni.....főleg ha mondod h kezdő vagy.

Link to comment
Share on other sites

Az a gond, hogy nekem pénzem csak egy gitárra lenne. Komolyan gondolom. Tényleg olyan nehéz elektromossal kezdeni? Egy ismerősömnél már "próbálgattam" akusztikust, viszonylag jó volt. Igaz, nem értettem, milyen rendszer szerint fogjam le :D

 

Valami olcsóbb akusztikust tudnátok linkelni? Ha tényleg jobban lehet azon tanulni, akkor vennék egy olyat tanulásra és később egy elektromost.

Robinho!

 

Szerintem érdemes olcsó sima akusztikussal kezdeni, mert ha nem vagy elég kitartó, akkor kevesebb pénzt buksz, és az első időkben úgysem olyan húrszaggató szólókat kell játszani, hanem megismerkedni a hangszerrel, az alapokkal, és azért sem ajánlott az elektromos egyből, hogy halld a tényleges tiszta, eredeti hangokat az akusztikus gitárból.

 

Tizenpárezer forintért már kapni hangszerboltban is nylonhúrost aminél több nem kell még.

 

Sok sikert a gitározáshoz!

Link to comment
Share on other sites

Ha úgy teszel ahpogy PauL_MarloW mond akkor én a Gitárcentrumot (http://gitarcentrum.hu) kedvesek az eladók és segítőkészek. A Codá-ba nem meny szerintem, mert ott bunkók az eladók véleményem szerint, és az Árkádiát e ajánlanám mert ott túl nagyképüek és nem fognak segíteni. Bocsi az üzletek eladóitól de nekem ez a véleményem.

 

Amúgy meg én is az akusztikusat ajánlom mert ha azon tanulsz akk tényleg könnyebb utána áttérni az elektromosra de utána tudsz majd mind a 2gitáron játszani. Ha viszn telektromoson tanulsz akk nagyon nehéz lesz megtanulnod akusztikuson. Én is akusztikuson tanultam 2évig és utána vetem elektromost. Nekem Hora akusztikusom van sztem nagyon jó és olcsó volt.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat! :)

 

Akkor először egy olcsó akusztikusba fektetek be. Ilyen 12 ezres darabok is megfelelőek, vagy csak dísznek valók? :D Milyet tudtok ajánlani? Boltba menni nem hiszem, hogy tudnék.

Link to comment
Share on other sites

Az lenne a kérdésem h nem tudnátok olyan gyakorlato(kat)t mutatni vagy leírni amivel gyorsíthatnám a technikámat?

A másik kérdésem az lenne h a kisujjam elég gyenge. Azt milyen technikávál tudnám erősíteni? Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

A gyorsaság szerény véleményem szerint csak gyakorlás kérdése.Nem tudom mire gondolsz pontosan a technika alatt... de pl ha azt akarod hogy gyorsabban játssz egy skálát akkor elkezded játszogatni azt a bizonyos skálát oda-vissza és amikor már simán megy növeled a tempót, és amikor már a nagyobb tempóban is simán megy akkor megint növeled és így tovább.

Mivel tudnád erősíteni a kisujjad? :) használd többet.Ráütés+elpengetéssel különösen tudod fárasztani, de erősödik.Az AC/DC - Thunderstruck introja elég jó ehhez szerintem :D abban a pengetős kezedet nem is használod.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...