Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Hát nem tudom mit mondjak ezekröl a Wegen-ekröl... :unsure: Nem hiszem hogy annyival jobbak lennének mint a többi, hogy ennyit megérnek. Aszongya kopásálló, dehát egyszer ez is elkopik. Meg ha Chuck Schuldinernek is jó volt a Tortex, akkor jó nekem is. :P

Link to comment
Share on other sites

hát abban biztos vagyok h tovább bírja a dunlopnál is :D. de nyilván egy idő után elkopik, mert nem hiszem h gyémántból lenne( bár az is kopik). én azért kipróbálnám.

 

más: képzeljétek, csinálunk egy akusztikus bandát, persze a lényeg az üreges gitárokon van(értsd: nem elektromos). 5-6 gitáros, 3 énekes, kongás, meg iesmik lesznek benne, és ien pár akkordos ismertebb számokat nyomunk majd, lényeg a közös énekléseken lesz ugyis :) én már nagyon várom. és neve laza fröccs projekt :D :D (mi már csak ien furcsa neveket tudunk) :D

Link to comment
Share on other sites

Tégy egy szívességet és ne írj ide többet, ok? :angry: ........ csak vicceltem :D nemtom, nekem is volt már ilyen érzésem.

 

Amúgy én azon filózok, hogy hogyan tudnám díszíteni a gitárom... meg mivel.(a matrica felejtős XD )

Link to comment
Share on other sites

pedig már komolyan elhittem :(

:D

viccen kivül festesd át, vagy csináld te magad. nyáron én is átfestem a vorsonomat, meg átalakitom a testét, lecsiszolom, meg kap hangszedőt, kulcsokat(normálisat). és a festése ien lesz:

http://www.youtube.com/watch?v=8XUEbXAm-hY

rohadt jol nézki :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm, tényleg nem rossz :mellow: de inkább vmi formát vagy vmi szimbólumot kéne ráfesteni... csak nemtom mit.Ahhoz viszont le kell csiszolni a lakkot, meg újra lefesteni, aztán lakk vissza :| hajjaj, necces.Pár hete megnéztem hogy nézne ki rajta egy koponya, szóval megkértem barátnőmet hogy rajzoljon rá egyet :D egész jó, de alkoholos filc... hát a lakkon az nem sokáig marad meg :lol: már a fele le is kopott, és mostmár meg is kell takarítani szóval le fog jönni.De vmi durca dolog kéne rá... hmm... francba, semmi ötletem :(

Link to comment
Share on other sites

Aha, ez nagyon nagy! Gondolkoztam már magam is rajta, csak nem nagyon értem hogy mit kevert bele mibe... :unsure:

 

hát viz az alap ugye, és olajalapu festék a tetején (az fent marad ugye). plusz vmi alap réteget kapott a gitár, ien alapot szoktak kocsiknál is, lényeg h ne üssön el a tényleges festékszintől ( ha fehérre akarják, akkor nem fekete az alap). ezeket összekeveri és belemártja. mielőtt meg venné ki, azelőtt a maradék festéket eltávolitja, h ne ronditson be a gitár mintázatába. de eszméletelenül néz ki :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Lenne egy kérdésem :) Valaki meg tudná mondani hogy milyen effektet használnak a Red Hot Chili Peppers - Under the Bridge című számában? :) Még csak 10 hónapja gitározok, és nem értek hozzá annyira :$ Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

ja én is szoktam néha a basszgitárosunkén. a pengetőkéznek nehezebb joval, de ha ujjal nyomom, ugy isteni( csak a hurváltás még nem megy olyan gyorsan :) )

 

más: ma délután elkezdtem átalakitani a vorsonomat. nyak le, elektronika ki, minden csavar egy helyre rak, és kialakit az uj forma,majd festék lecsiszol. eddig jutottunk faterral egyelőre :) (nagy jo lesz :D ) kap olyan festést mint amit fentebb linkeltem, meg egy normális hangszedőt, meg satus kulcsokat. igazi metálbalta lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Gitárosok! Ti szoktatok basszerolni néha? :D

Én most cseréltem pár napra haverommal akinek basszusgitárja van, huzamosabb ideig még nem basszeroltam, nem is olyan nehéz mint hittem, bár fizikailag megerőltetőbb :D

Én basszusgitározom :) Ha ujjal pengetsz az nem annyira megerőltető :)

Link to comment
Share on other sites

más: ma délután elkezdtem átalakitani a vorsonomat. nyak le, elektronika ki, minden csavar egy helyre rak, és kialakit az uj forma,majd festék lecsiszol. eddig jutottunk faterral egyelőre :) (nagy jo lesz :D ) kap olyan festést mint amit fentebb linkeltem, meg egy normális hangszedőt, meg satus kulcsokat. igazi metálbalta lesz :D

Hát erre kíváncsi vagyok! Jómagam is imádok tuningolni, bár csak egy baltát alakítottam át eddig, egy Squier Affinity Stratocaster-t, ami elég jó lett :P Hangszedök kicserélve (S-S-S helyett H-X-H lett), híd kicserélve, új 5-way switching system (híd, mindkét felezve, nyak, nyak felezve, nyak out of phase - magyarul fogalmam sincs). Szóval így külsöleg annyit nem változott. Majd rakok képet mikor átjutok a lustaságomon.

Link to comment
Share on other sites

pontosan melyik részre gondolsz? mert én nem hallok semmi effektet, max a végefele egy kis chorus, de semmi több

Hát én a legelejétől kezdve mintha hallanék valami effektet, szóval nem egy lecsupaszított gitárhang. Legalábbis szerintem :) És ezt szeretném kideriteni hogy mivel érhető el olyan hangzás. Vagy esetleg a gitár a felelős?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...