Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Kombót szeretnék venni, és a keret csak azon múlik, hogy meddig/mennyit dolgozok.

A beépített effektek úgy igazán nem érdekelnek, mert külső effekteket vennék...

Nem csak metált fogok játszani, hanem olyan "elszállósabb", pszihedelikus zenét is. Arra is jó a Line6?

 

Tudnátok ajánlani konkrét modellt?

Link to comment
Share on other sites

mivel vannak benne effektek, sztem jo arra is. amugy irtam előbb a spider kategoriát. de ha több pénzed van, akkor a flextone-t ajánlom. azt még nekem is anno ajánlották, h jo minőségü effektek vannak benne. ha még több pénzed van vegyél egy spider valve-ot :D

na az már télleg jo(modellezés+ cső)

Link to comment
Share on other sites

A line6 torzításaival annyi a bajom, hogy nagyon sok benne a mély... hiába veszem le a basszust (azért teljesen csak nem veszem le XD ) kevés a magas mellé.De a pszihedelikus zenére nagyon nagyon nagyon nagyon király a line6... áh, olyan effektek vannak a line6ben amin játszani szoktam, hogy majdnem elsírtam magam :D a Jimi Hendrix - Little Wing nél összeszorult a torkom, olyan jól hangzott rajta :lol: (pszihedelikus beütéssel... de a LW amúgy is egy gyönyörű szám :) ) Meg vannak olyan erősítők amikhez jár wah wah meg csatornaváltó pedál.Elég hasznos.

 

jó mondjuk hülyeséget beszélek, mert többcsatornásokhoz általában mindig adnak :D megyek inkább lefekszem XD

Link to comment
Share on other sites

Dinky! Dinky! Nagyon jó gitár. Játszottam mindkettön, elég sokat is, és a Jackson szerintem jobb. A nyaka valami isteni (persze a Stratómon jobb van :P Vicc volt). Ha hallgatsz rám, azt veszed meg. Dehát ízléskérdés.

Link to comment
Share on other sites

értem, és hol lehet olyan honlapot/fórumot, akármit találni, ahol vannak használt hangszerek?

 

http://gitarshop.hu/
http://hangmester.hu/newforum/index.php <- itt az adok veszek cserélek topic értelemszerüen

 

ez a két nagyobb, de van egy csomo, ha beirod google-ba h zenesz apro, meg ieneket, akkor kiad neked párat ;)

 

 

huu majd el felejtettem. jön vki jövő héten children of bodomra??

Link to comment
Share on other sites

ácsi :)

nekem is kétcsatornás fejem van, és gyárilag járna jozzá csatornaváltó pedál, de nem adnak hozzá!!! :o

a magyar nagykernél kiveszik, vagy vmi iesmi.

uh, jó nagy rohadékok :D ez a line6 flextone cuccos 4 csatornás, plusz a manuális csatorna.volt hozzá wah wah is de az nemtom hova lett.tegnap próbáltam belőni a hangzást, de még mindig nem tökéletes :) ahhoz képest gityóztam vagy 4 órát :D nehéz megválni tőle.

Link to comment
Share on other sites

Én megyek CoB-ra, semmiért nem hagynám ki :) Cannibal-t is meglessük, legyen min röhögni, Diablo-t meg nem ismerem, de meghallgattam pár számot és egész jók. Pl. a Read My Scars.

 

Amúgy mi a véleményetek erről a multiról? 25k

 

20090201174519multi.JPG

 

Korg ToneWorks AX5G

 

Digitális multieffekt, 40 beépített, és 40 felhaszálói program lehetőséggel.Wah/Volume pedál, kromatikus hangoló gép, akusztikus hangzás szimuláció.

 

1év garancia.

 

Első multi lenne, nem baj ha nem a legprofibb.

Link to comment
Share on other sites

uh, jó nagy rohadékok :D ez a line6 flextone cuccos 4 csatornás, plusz a manuális csatorna.volt hozzá wah wah is de az nemtom hova lett.tegnap próbáltam belőni a hangzást, de még mindig nem tökéletes :) ahhoz képest gityóztam vagy 4 órát :D nehéz megválni tőle.

 

miota van neked olyan? :o jo multkor még vmi más volt ha jol emlékszem :D

és amugy jol szol meg minden? nekem is teccett a hangja, amit hallgattam, meg ajánlották is.

 

tomiguy én inkább forditva vagyok vele: inkább a cob-on röhögök :D

de amugy szeretem azt is, a diablo meg olyan bemelegitő bandának jo lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Nem az enyém a drága :D (sajnos) csak használhatom amikor a jogos tulajdonosa nem használja... de nem sokat használják, úgyhogy nekem így nagyon jó :)

 

Nagyon jól szól, csak az ízlésemhez egy kicsit sok benne a mély, de nem vészes.Régebbi hangzása van, bejövős.Olyan 60-as 70-es meg 80-as évekbeli rock filing, a beállításoktól függően.

 

Hm most nemtom hogy egy normálisabb gitárt, vagy egy koncertképes erősítőt vegyek előbb :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Hát szerintem elég gagyi a zenéjük és van pár ismerősöm aki azt hallgatja és akkor ő nagyon kemény, meg olyan nevetséges, hogy ők hú de brutál banda, szerintem csak sz.r. De részemről ennyi, mert ez már nagyon off :)

Link to comment
Share on other sites

nos akkor én megprobálom alátámasztani. ilyen tekerést hol találsz a cob-ban? az egy dolog h nincs szolo a számokban, de attol még technikás, mint állat

http://www.youtube.com/watch?v=wKTinvL2I0w&feature=related

a szövegeket hagyjuk, az sztem is hülyeség, de zeneileg már nem annyira...

Link to comment
Share on other sites

Hát igen technikás, de most én ezt nem tudom élvezni akkor se. Csak úgy jönnek egymás után a riffek, valahogy hiányzik belőle az amitől zene lenne, meg ez már túl gyors (nekem). Dara. :D

 

Ez szerintem sokkal élvezhetőbb.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hjZXUyvFQDA

Link to comment
Share on other sites

Hát a CC-s zenészek tényleg nagyon tudnak játszani. Bár ebbe inkább nem szólok bele, mivel egyik bandát se kedvelem. Így ahogy hallgatom a COB-ot, nem tudok jó indokot mondani, hogy miért nem, de itt Finnországban már annyira nyomatja öket mindenki hogy nagyon tömeg lett. Valószínüleg ezért nem szeretem. ;)

Link to comment
Share on other sites

én a COB-ot 1 hete szerettem meg de ugy, h msot már szinte csak azt halglatom, nagyon bejön és a gitárszólói is királyak!

 

apropó gitárszólók: tudna valaki nekem ajánlani egy (lehetőleg magyar ) oldalt vagy progit, amivel meg lehet tanulni arpeggiozni vagy arpeggios gyakorlatok vannak rajta? a www.gitarozz.hu-t már próbáltam de ha lenne még más, én vevő vagyok rá. Kicsit lassúnak érzem az ujjaim...

Link to comment
Share on other sites

Mark: Sajnos magyar nyelvüt nem ismerek, de ha valamennyire megy az angol, akkor ajálnom a justinguitar-com-ot.

 

Line 6 Spider III-ról valakinek van tapasztalata? Már egy ideje ezen jár az eszem, mivel olcsó, és ha MESA/Boogie-röl van modellezve, akkor nem lehet rossz. :P

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Én januárban kezdtem el tanulni akuszikuson gitározni,eddig egész jól megy csak az akkord váltások gyorsaságát még gyakorolnom kell,remélem hamarosan énis jöhetek ide dumálni a gitárokról :D .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Akár most is jöhetsz, feltéve ha tudod mit beszélsz :D

 

mark403: szerintem kereshetsz akármilyen tutorialt, a lényeg ugyanaz marad :) lassan kell kezdeni és fokozatosan gyorsítani, mint minden mást, csak ez általában sokkal nehezebben megy az embereknek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...