Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

ez így ebben a formában nem igaz. nem csucstermékek viszont kezdőknek keresve sem találsz jobbat, és az olcso kategoriában nincs sok ellenfele

 

 

Üdv!

Na szóval: olvasgattam hogy kinek milyen vastag húrja van és azt szeretném kérdezni hogy erre van valami külön mérőszám vagy a legvékonyabb (e) húr vastagsága lenne ez az érték?

 

ezt a jelölést inch-ben szokták megadni. ezt ha akarod át tod váltani mm-be.

 

Link to comment
Share on other sites

Csáo

 

Régóta gondolkodom, hogy meg kéne tanulni gitározni. És úgy néz ki, hogy most majd nekiállok. Akusztikus gitárra gondoltam elsősorban. Ha tudnátok segíteni, hogy milyet érdemes venni, az jó lenne. Amúgy komoly különbség van az akustikus és a klasszikus gitár között?

 

A segítéget előre is köszi

 

üdv.: Milee

Link to comment
Share on other sites

Ha egy oldalt visszalapozol ott van a válasz, mi a különbség.

akusztikus: fémhúros, kevésbé hangolodik mint a nejlon huros, de keményebbek a hurok, ezért jobban fog fájni az ujjad. a hangja csilingelősebb,mint a klasszikusé.

klasszikus:nejlon huros,jobban hangolodik,mint a fémhuros, tompább a hangja, az ujjad kevésbé fog fájni.

de igazából olyan nagy különbség nincs, mindkettő jó sztem, ameik neked jobban teccik

Gitárvásárlásról szerintem itt mindent leírnak, de a legegyszerűbb, ha egy hozzáértővel mész vásárolni.

http://www.gitartanfolyam.hu/gitarvasarlasi-tanacsok.php

 

 

Egyébként Santana koncertre ki jön?:)

Link to comment
Share on other sites

Visszatérve egy kicsit még az Epiphone basszusra meg a behringer cuccra...

nem próbáltam még epiphone gitárt, és nem is szeretnék XD írtam már asszem hogy mindenképp Cort vagy Squier-t érdemes venni, de ez csak az én véleményem.

pl Cort GB 74 -et próbáltam, kellemes meglepetés volt.

Volt Behringer basszusfejem, asszem 300w-os, de nagyon gyorsan megváltam tőle, visszavittem és inkább ráfizettem egy komolyabbra, mert elszált benne a végfok :S mondjuk viszonylag jó hangja volt, úgy értem hangos :D semmi több.

Javasolni tudom minkább a Warwick motyókat, van egy kombóm és egy 300w-os fejem is, nagyon jó mind a kettő.

 

Link to comment
Share on other sites

én santana-t nemtartom fakerűnek :)

mindenkit tisztelek aki zenét játszik , Santana latin , ezért nyilván nem fog egy másfélórás metal szólót játszani minden számában :P

 

szerintem stílusa is van , és jól kitudja fejezni az aktuális szám hangulatát a gitárjátékával ;)

 

Santana és Chad Kroeger :

 

http://www.youtube.com/watch?v=S7amYNaPTRI

 

Santana és Steven Tyler :

 

http://www.youtube.com/watch?v=icD8mBBeIwU&feature=related

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5RZbYhaN43s&feature=related

 

szóval szerintem nincs túlértékelve :)

vannak nála rosszabbak is :D

Link to comment
Share on other sites

huu gyerekek, tegnap volt koncertünk a beatricével és a p.mobillal. eszméletlen volt :D

votl ien zenész belépőnk, mehettünk a vip részbe a tagokkal beszélgethettünk stb. ingyen belépő és fogyasztás ;)

nagyon király volt. és a koncert is jol sült el, 2 szám erejéig feljött a régi énekesünk a közönségből a szinpadra!!!

én nagyon élveztem a koncertet :)

Link to comment
Share on other sites

a mutatóujjad hosszan rávágod a második fekvésre (az E-húrt nem muszáj belefogni), a gyűrűst (d-húr) és a kisujjad (g-húr) a 4. fekvésre, a középső ujjad pedig 3. fekvés a h-húron :P és kész. Gyakorolni kell, ínhüvelygyulladástól nem félnék a helyedben :)

Link to comment
Share on other sites

igen , de ha nemtud barrézni , akkor a mutató ujjával csak tompít :) de ez se rossz :)

esetleg a "barrétlan" változatot is megpróbálhatod lollercoaster kolléga javaslata után .

 

annyi a különbség hogy itt a mutató ujjaddal nem fogsz barrét , hanem egy "B"-t (2.fekvés) az A húron :)

 

Link to comment
Share on other sites

ha még nem ismernétek:

http://www.hangmester.hu/newforum/index.php

magyarország leglátogatottab zenész foruma, és elég hiteles is,mert többek közt olyan zenészek járnak ide, mint lukács "peta" péter, a bikini gitárosa, stb

én miota nézegetem, rengeteget tanultam gitáros dolgokkal kapcsolatban, és nyugodtan kérdezhettek is mert tudnak válaszolni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...