Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Csak az a gond hogy akusztikus gitárrol van szó

és nem hiszem hogy hangolási gond mert probálgattam és a neten található hangolo gépekhez volt állitva és a hangja szép is csak valami rezonál de nem tudom mi lehet és baromi idegesitő :huh:

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

A segítségeteket kérném: valaki meg tudná mondani mi a különbség az akusztikus, klasszikus és a western gitárok között. Tanuló hangszer lenne később szeretnék elektromosat venni. Nylon és fémhúrt írnak mint különbség, de engem az érdekelne, melyikkel érdemes tanulni, hangzásában mennyiben más?

Link to comment
Share on other sites

akusztikus: fémhúros, kevésbé hangolodik mint a nejlon huros, de keményebbek a hurok, ezért jobban fog fájni az ujjad. a hangja csilingelősebb,mint a klasszikusé.

klasszikus:nejlon huros,jobban hangolodik,mint a fémhuros, tompább a hangja, az ujjad kevésbé fog fájni.

de igazából olyan nagy különbség nincs, mindkettő jó sztem, ameik neked jobban teccik

Link to comment
Share on other sites

most azért akarsz átszokni másik kézre ,mert veszel egy balos SG-t ? biggrin.gif nem értem benne a logikát ... akkor már miért nem egy normális SG-t veszel ...

 

Vagy azért akarsz átszokni mert Hendrix is bal kezes volt ? smile.gif

bocsi rosszul irtam balról akarok tszokni jobbra:P

Link to comment
Share on other sites

Először is köszönöm a gyors választ.

Szerintem egy akusztikusat vettem de pontosan nem tudom, a típusa ha jól olvastam: SX dg1k.

Lenne viszont egy másik kérdésem kölcsönbe kaptam 1 bass gitárt és érdekelne a típusa vagy hogy mennyit érhet? Nem akarom eladni mivel nem az enyém csak érdekelne. Itt van egy kép mindkettőröl:

gitroktz5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Először is köszönöm a gyors választ.

Szerintem egy akusztikusat vettem de pontosan nem tudom, a típusa ha jól olvastam: SX dg1k.

Lenne viszont egy másik kérdésem kölcsönbe kaptam 1 bass gitárt és érdekelne a típusa vagy hogy mennyit érhet? Nem akarom eladni mivel nem az enyém csak érdekelne. Itt van egy kép mindkettőröl:

gitroktz5.th.jpg

én sztem meg ez egy jolana gitár. nem akarok hülyeséget mondani, de asszem lengyel(vagy cseh? :unsure: ) vagy vmilyen szláv nép a környékünkön készítette őket, és még a rendszerváltás előtti magyarországon lehetett kapni őket. sok helyen olvastam róluk, mert elég sok embernek az volt, aki akkoriban kezdett el zenélni(ennyiféle gitárt meg ugye nem lehetett kapni,mint manapság)

Link to comment
Share on other sites

megjött a Fender erősítőm, nagyon szépen szól, csak sajna 1,5-ig húzhattam a volume gombot, mert utána anyámék ordibáltak, hogy haaangos... de áá, faszántos, nem bántam meg, alig várom hogy kipróbáljam normális keretek között mit tud... és amúgy adtak hozzá ingyen lábkapcsolót, pedig azt írták a honlapon, hogy nem tartozék... :)

Link to comment
Share on other sites

Hali

 

a közeljövőbe szeretnék venni egy basszus gitárt. az lenne a kérdésem h milyet érdemes venni annak akinek a kezébe elektromos gitár még soha nem volt (akusztikuson valamien szinten tudok nyekeregni). ha van rá lehetőség akkor linket is kérnék hozzá. másrészt szeretnék egy kombót is venni mellé. az egészre 100.000ft ot tudok fordítani. így gondolkozzatok. haverom szerint elég egy olcsóbb gitár de a kombó nagyon jó legyen. erről mi a véleményetek?

 

előre is thx

 

-Denny

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem Jolana. amúgy cseh hangszerek a Jolanak, tanáromnak is van 2 db. :)

amúgy valóban hasonlít rájuk, itt megtaláljátok őket, én nem láttam köztük ezt a modelt

Jolana

 

 

DENNY:

 

nekem van egy nagyon jó eladó basszus erősítőm, egy warwick profet 3.2 , 300w-os 55e ft-ért odaadom. azért adom el mert nincs már rá szükségem. talán egy peavey 1x15ös, 4ohm-os, 400w-os ládát is tudok hozzá adni olcsóér (kb 70e együtt),biztosan jobban jársz vele mint egy kombóval. Warwick 3.2

 

Basszusgitárból vagy Cort-ot vegyél ennyi pénzért, vagy Fender Squiert. mást nem nagyon érdemes.

pl:

Squier Jazz bass

Squier P-bass

Cort. - én ezt választanám, próbáltam, kényelmes és jó hangja van.

Link to comment
Share on other sites

megjött a Fender erősítőm, nagyon szépen szól, csak sajna 1,5-ig húzhattam a volume gombot, mert utána anyámék ordibáltak, hogy haaangos... de áá, faszántos, nem bántam meg, alig várom hogy kipróbáljam normális keretek között mit tud... és amúgy adtak hozzá ingyen lábkapcsolót, pedig azt írták a honlapon, hogy nem tartozék...

hol rendelted?:P

Link to comment
Share on other sites

hangszerdiszkont.hu... Nagyon jó fejek voltak, küldtek sms-t hogy szóljanak hogy aznap (szerda) sajnos nem tudják küldeni, ingyenes kiszállítás (30ezer Huf fölött), ingyenes ajándékok (3db általad választott pengető, 1db megintcsak általad választott húrkészlet [már az e-t be is üzemeltem, mert 3 napja szakadt el :] kombó vásárlása esetén; basszusgitár esetén asszem hevedert kapsz hozzá ingyen meg talán 3db általad választott pengetőt) sz'al én csak ajánlani tudom az oldalt.

Link to comment
Share on other sites

köszi a segítséget nagyon sokat segítettetek :)

 

nekem van egy nagyon jó eladó basszus erősítőm, egy warwick profet 3.2 , 300w-os 55e ft-ért odaadom. azért adom el mert nincs már rá szükségem. talán egy peavey 1x15ös, 4ohm-os, 400w-os ládát is tudok hozzá adni olcsóér

 

még nem mondok semmit biztosra de ha lehet még az eladásával várj egy keveset :D

Link to comment
Share on other sites

Ne értsétek félre a fotómat. A személyes fotómon (nem az avatáromon) csak egy játék gitár látható.

 

Szeretnék igazi gitárt venni és megtanulni, de 15 (június 26-án már 16) éves korom ellenére a szüleim 6 éves gyerekként kezelnek és nem engedik. Ragaszkodnak ahhoz hogy átlagos ember / földi halandó (az én nyelvemen, itt: nem zenész / szinész / politikus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...