Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Én Line in be dugtam, biztos azért nem szól mert a hangbeállításoknál fel kell venni a listára a Line in-t, némitást levenni róla, hangerőt fel.Ha ez nem műxik akkor mehet a rózsaszínbe vagy pirosba, ezek a miki bemenetek.Nekem mind2 műxik, és nekem is sound blasterem van.

Link to comment
Share on other sites

bobita : meg is oszthatnád amit felvettél :P:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hát én izgultam mint állat :lol:

de a koncert vége felé már én is jól éreztem magam ;)

lényeg h igyál pár sört, egyből jobban leszel :D

ja alap: már irtam a problémám a pirátgitáron...

igy simán tok felvenni, csak ha szól alatta a kiséret akkor nem tom összehozni h ne késsen(eccerre kéne inditani a felvételt is meg a kiséretet is)

ha meg a kiséretet is berakom auditionba(ott játszom le egy sávban), akkor meg késik az enyém amit felveszek

na ez a problémám.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! segítséget szeretnék kérni!

 

effektezőt szeretnék venni, elsősorban házi stúdiózásra, vonalbemeneten keresztül használnám.

 

Néztem a Pod Xt-t, ami ugye külön erre való , illetve a Boss GT-6ost. EGyiket sem sikerült még élőben kipróbálni, de hallottam tőlük hangmintákat. Elsősorban kemény hangzáshoz kéne, mélyre hangolt gitárokhoz (főleg D, de néha C, Aisz), durvább metal zenéhez. Minnél profibb, teltebb hangzást szeretnék, de 80nál többet semmiképp sem tudok rászánni. Hangkártya lehetővé teszi a minőségi felvételeket.

 

Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül?

 

Esetleg tudtok olyan pedált, vagy effektezőt, ami még jó lenne erre a célra?

 

olcsóbb pedálok is érdekelnek, amik kevesebb effektet tudnak de azt nagyon jól és jól rögzíthetők. a lényeg, hogy minnél szebb felvételeket lehessen vele készíteni, ne legyen tompa, vékony a hangzás. igazi dögös, zúzós metálhangzást szeretnék amivel studio felvételhez közelítően lehet rögzíteni. a zizegős, tompa effektektből elegem van. :)

 

előre is köszi a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Szia először is milyen hangkártyád van? :)

Másodszor is d-i BOX van-e?

 

Harmadszor ha csak oitthonra kell a géphez felvenni én inkább ezt ajánlanám, mert nagyon profi minőségű:

http://www.hangszerdiszkont.hu/Szoftverek-Hardverek/Line6-szoftver-hardver/2161-Line-6TonePort-GearBox-Silver-Bundle-Plugin.html

 

Redásul ennek a cuccnak rengeteg effektje van meg beállítási lehetősége meg amp modellezés köztük POD XT modellek is....

 

Remélem segítettem :)

Link to comment
Share on other sites

Na ezt a csávó nézzétek meg,besz*rás mennyire tud!

http://youtube.com/watch?v=W0FEJgko0hs

Bruce Kulick,ha mondana valakinek valamit ez a név ;)

 

nem rossz, de nekem nem jön be a stílusa :mellow:

 

nekem pl ez jobban bejön:

http://www.youtube.com/watch?v=d1ycT6W7-dY&feature=related

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! segítséget szeretnék kérni!

 

effektezőt szeretnék venni, elsősorban házi stúdiózásra, vonalbemeneten keresztül használnám.

 

Néztem a Pod Xt-t, ami ugye külön erre való , illetve a Boss GT-6ost. EGyiket sem sikerült még élőben kipróbálni, de hallottam tőlük hangmintákat. Elsősorban kemény hangzáshoz kéne, mélyre hangolt gitárokhoz (főleg D, de néha C, Aisz), durvább metal zenéhez. Minnél profibb, teltebb hangzást szeretnék, de 80nál többet semmiképp sem tudok rászánni. Hangkártya lehetővé teszi a minőségi felvételeket.

 

Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül?

 

Esetleg tudtok olyan pedált, vagy effektezőt, ami még jó lenne erre a célra?

 

olcsóbb pedálok is érdekelnek, amik kevesebb effektet tudnak de azt nagyon jól és jól rögzíthetők. a lényeg, hogy minnél szebb felvételeket lehessen vele készíteni, ne legyen tompa, vékony a hangzás. igazi dögös, zúzós metálhangzást szeretnék amivel studio felvételhez közelítően lehet rögzíteni. a zizegős, tompa effektektből elegem van. :)

 

előre is köszi a segítséget! :)

hát én ugy tom, h a boss-ok jobbak vonalból használva, viszont a line6 meg sztem jobb durvább metálra :)

szal dönts te, bár használtan is tucc jó dolgokat venni a hangmester hangszerbolt fórumán.

ja 1ébként jutubon lehet nézni vidiket mind2-ről

 

 

más: GYerekek, mér nem regiztek a pirateguitar fórumon? :(

ott sokkal jobban meg lehetne vitatni ;)

na pá

Link to comment
Share on other sites

Halika én is megmutizom a gityómat :)

 

A bass gitár a szívem csücske mert sikerűlt olyat szerezni amina bundok csak festve vannak és még aktív pickupos is :)

 

A kábelek örökéletgaranciásak és a legjobb hogy mágnesesen csatlakotik két taraban egymáshoz... Simán le lehet venni az erősítőről recsegés nélkül.. Csak lebattintod:) Ráadásúl duplán rnyékolt kábelek a zajszint minimális.

 

http://place-bit.uw.hu/1.JPG

http://place-bit.uw.hu/2.JPG

http://place-bit.uw.hu/3.JPG

http://place-bit.uw.hu/4.JPG

http://place-bit.uw.hu/5.JPG

Link to comment
Share on other sites

nagyon szép hangszerek :) ...

 

ilyen SnapJack gitár kábelt pedig én is beszerzek valahonnan :o:D

Link to comment
Share on other sites

Én is féltem tőle de meglepő hogy nincsen neggatívuma. Talán az ha valaki rá ál a kábelre és a gitárt megrántod lesehet a cége... Koncerten nem ajánlatos de otthonra kiválló :) Meg stúdióba. Egy másik kábelt akartam csak nem volt ... Az 15 E forint lett volna méterenként.. Ez csak 8 ezer volt és 5 méteres :)

Link to comment
Share on other sites

köszi mindkettőtöknek a segítséget.

 

azóta élőben kipróbáltam a pod xt-t és a boss gt-6-ost is. hát annyivel ne mvolt jobb a hangjuk, mint az én alap digitech pedálomnak. de nem tudtam kikevern ia hangzást, csak az alapokat nézegettem, meg a körülmények sme voltak a legjobbak. kis teljesítményű kombókra lett rádugva a cucc.

a boss-ban nem lehetett eltüntetni azt a magas zizegős hangzást, míg podnak általánosságban tompa volt a hangja. de gondolom ha itthon kikeverhettem volna a hangzást, sokkla jobb lett volna.

most úgy döntöttem, h e-bay-on rendelek egy pod x3ast valószinűleg. fél áron hozzájuk lehet jutni.

a fentebb említett line6 hangkártya azért ne mjó megoldás, mert haverom hangkártyáját használjuk rögzítésre, lexicon márkájú, sajnos a verzióját nem tudom. eredetileg tascan s(?) 144et akartunk venni, de az nem votl egyáltalán pesten és úgy ajánlották ezt a lexicont a microsound-ban. midnenesetre nagyon szépen, tisztán vesz fel.

Link to comment
Share on other sites

Gitárosok!

Már régóta érdekelt, hogy mi a véleményetek erről:

http://www.steinberg.net/157_1.html

 

Hallgassátok a demókat. Ez az elmúlt években sok popzenében benne volt, de nem lepődnék meg, ha néhány rockban is ezt hallanánk. Van rajta sok beállítás, szerintetek ha jól megcsinálják, tényleg vissza lehet adni vele az igazit?

 

Link to comment
Share on other sites

Nos, tényleg közel van az igazi hangzáshoz.. de erről a dologról nem sok pozitív véleményem van.Az a helyzet hogy már a reklám videoja is nevetséges.Úgy kezdődik hogy vki ott gitározik és akkor ki van írva egy szöveg hogy "ezt szeretnéd?" aztán átvált a kép vmi Ukulele-s pancserra és a másik szöveg: "de nem tudsz játszani?" ... erre én csak annyit mondok hogy akkor tanulj meg.Az a baj hogy kezd a világ annyira elkényelmesedni hogy a zenéket is egérrel csinálják.Egyszer csak azt fogjuk észrevenni hogy senki nem tud hangszeren játszani, mert mindenki rákattant az ilyen cuccokra.

Az is megtévesztés ahogy beetetik az embereket hogy ezzel a progival aztán nincs semmilyen határ előtted.Nagy tévedés... ha megtanultál gitározni, csak felkapod a cuccost és játszol.Ezzel meg sz@rakodhatsz 10 percig hogy megcsinálj egy 30 mp-s részt és még csak nem is lehet élvezni, csak hallgatni.Azok az emberek akik kitalálták, sztem biztos nem tudják milyen gitározni, max azok akik a mintákat rájátszották.

Link to comment
Share on other sites

Az ilyeneken én is felhúzom magam...

Legutóbb egy tudományos tévéműsorban láttam/hallottam , hogy egy fickó arról beszélt hogy a jövőben bárki megtanulhat dobolni , gitározni , amit csak szeretne , csak le kell majd töltenie egy fájlt... :angry:

ez milyen már?

valaki sok évig szív hogy megtanuljon játszani , gyakorol mint egy őrült , erre bejön egy multimilliomos ürge és őt nyomatják mindenhol :blink:

 

közben meg fogalma sincs róla hogy milyen az igazi zene , amit érezni kell ...

 

még azt szoktam mondani hogy "Gazdag ember tudhat hangszeren játszani...de zenélni nem ..."

ezt természetesen azokra értem akik dollármilliárdosok , vesznek 40 gitárt , megveszik a zenecsatornákat és őket látjuk egész nap ;) nem azokról akik kemény munkával küzdötték fel magukat , és szereztek zsetont :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerintem a Vintage elég korrekt kis hangszereket szokott hozzánkvágni , legalábbis csak jókat hallottam róluk :)

és nem is néz ki rosszul , nem az tipikus "rárakunk egy gagyi nyakat , lefújjuk fekete sprével azt hadd szóljon" gitár , hanem látszik rajta hogy tényleg igényesen van megalkotva a drága :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

hmm.. vintage.. volt szerencsém többször is játszani vintage les paulon, nem nagyon tudok negatívumot mondani, max annyit, hogy előfordulhat, hogy a pickup váltó meglehetősen lötyög.De amúgy semmi különös.Jól szól, erős cucc.Esetleg még néhány apróbb csavar jöhet ki belőle, de ez nem okozhat nagy problémát.A gitár nyaka elég stabilan rögzítve van, ott nincs gond.

Link to comment
Share on other sites

P. mobil tabot gyakorlatilag lehetetlen találni :( Legalábbis normálisat...én is kerestem régen, de feladtam :mellow:

 

fúha...az az érdekes érzés fogott el, hogy mintha beígértem volna vkinek egy szóló tabját :mellow: ha tényleg így van akkor szóljon az illető :D elég szétszórt vagyok, és több mint valószínű hogy elfeledkeztem a dologról ^^'

Link to comment
Share on other sites

Emberek!!(és állatok) :lol:

 

Holnap (azaz vasárnap) The devils Koncert Lesz Gyöngyösön !!!! (Résztvevők: Szántó János,Révai László,Kovács Kornél és az OMEGA VOLT DOBOSA!!!)

Gyöngyös, 3200 Fő Tér 2008.05.04 20:00 Belépés: Ingyenes!

 

Zenéket amiket játszani fognak(úgy sacc/kb, amiket én hallottama próbájukon ) :

 

Cream- Crossroads

Rolling Stone- Paint it black

Beatles - all my loving

Beatles - P.S I love you

Beatles - Michelle

(ezek voltak próbán de ez csak a lista legeleje ezen kívül még sok klasszikus blues-rock számokat fognak nyomatni!!)

 

A szólógitárosuk akkorát imprózott próbán hogy kettészakadt a fejem :lol:

 

Mellesleg a Szántó János tanított engem is gitározni 1 évig

 

Szóval aki szereti a zenét vagy csak a giotár hangját esetleg a dobot esetleg mindent akkor annak itt a helye !!!!!

 

ADATOK:

 

Gyöngyös, 3200 Fő Tér 2008.05.04 20:00 Belépés: Ingyenes!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Május 14én reggelre feltörték a SUBSCRIBE, és FLYING TV zenekar próbatermét!

A segítségeteket szeretnénk kérni!

Mindenki aki továbbítja ezt az emailt, az ő ismerőseinek, kiírja fórumjaira, üzenőfalra segít nekünk abban hogy az a rengeteg cucc amit elloptak tőlünk megkerüljön!

Ha bárki találkozik a lent felsorolt hangszerek, effektek, erősítők, kegészítők bármelyikével, kérem azonnal jelentkezzen a subscribe@subscribe.hu email címen, vagy a 06703989216-es telefonszámon.

 

EBS 350w basszuserősítő

Prolude 350w basszuserősítő

Prolude 4x10 basszusláda RÓZSASZÍN

Prolude 1x15 basszuslába RÓZSASZÍN

Engl screamer 54 gitárkombó

Boss GT6B basszuseffekt

Boss GT6 gitáreffekt

Laney 300FX gitárkombó

The Box keverőerősítő

Peavey 5150 gitárerősítő

Peavey 5150II gitárerősítő

Yamaha SG 300 gitár (törött ragasztott nyakkal)

ESP Stephen Carpenter signiture 6 húros gitár (jellegzetes 4cm hosszú 1cm széles repedéssel az alján, és Stepeh Carpenter aláírásával)

Pearl Joey Jordison Slpiknot signiture pergő

Pearl exprot pergő

Line 6 DC4 Delay

Boss TU 2 hangoló

Boss PH2 phraser

Boss NS2 zajszűrő

CryBaby wah pedá

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

most írok ide először én is szeretek nagyon gitározni és ha már itt vagyok akkor még azt is mondom hogy

 

Május 20-án (kedden) fellép a Keep Off the Grass és a Kreatin a Rocktogonban.

Kezdés: kb 8kor

 

gyertek mert atomnagyot fogunk zúzni :D

a gitárosaink valószínű szétszólózzák az agyatokat XD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...