Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Bóbita én úgy tudom,hogy húsvéti koncertre még meglesz az énekesetek.....:D

De én megint előbb tudok mindent,és nem is vok a zenekarba :lol::D:P

 

Egyébként én msot vettem egy Cort X-2-es gitárt és nagyon tetszik,sokat nem tok róla mondeni,mert ez az első elektromos gitárom!De nagyon tetszik és jó is rajta játszani!Nyilván van jobb gyitó ennél :unsure:

 

De szerintem jó vétel volt!

Link to comment
Share on other sites

itt van 2 szám amit egy Prometheus nevű banda kreált....

Nos én inkább nem írok róluk véleményt jó? :D

 

itt van 2 számuk, készüljetek fel testileg/lelkileg.....

 

http://mrpianoman.uw.hu/prometheus/melyen_magadban.mp3
http://mrpianoman.uw.hu/prometheus/purehearted.mp3

 

A lényeg, hogy azt mondta a gitáros csóka, hogy ő egyedül jutott el erre a szintre ahol most tart és nem kellett neki semmilyen tanár mert ő így is megcsinálta...(Sztem jobb lett volna tanárhoz járnia :D)...

És majd ki lesznek hívva egy Rock off-ra is majd egyeztetek velük :)

 

Na commenteljetek

Link to comment
Share on other sites

:D nekem is Univox gitárom van ,egy olyan szériából amiből kb 3 van az országba jelenleg (abból 2 gyűjteményes darab)...azért mondom el mert jó elsik :D ,és mert általában minden univox gitár ritkaságba megy épp ezért kérik meg az árukat ,és általában gyűjtők veszik őket...

még értékesebb egyébként ,ha japánban gyártották és még megvan a Serial number ami a fejen szokott lenni ...

 

nagyon jó gitárok és tényleg értéket képviselnek ,csakhát kevesen ismerik őket ,pedig anno az Univox-Musiconics sokat tett a gitárelektronika fejlődéséért :D

nagyon sok belső effektes gitárral kísérleteztek...

 

amúgy szerintem nagy butaság az egész koncepció.. soha nem vennék ilyen gitárt. sem semmi olyat amibe beépített effekt vagy bármi ilyesmi van.

 

mai fejjel már tényleg elég idiótának tűnhetnek a sok kapcsolóikkal és potikkal ,de bele kell gondolni ,h ezek 20-30 évesek ,amikor még a midi hangzás is ütős újdonságnak számított :D ,nemhogy ezek a belső effektekkel rendelkező gitár matuzsálemek ...

 

 

Prometheus : NO COMMENT!

 

Kenderendre : Ma magyarországon nemigazán keresett gitárok ,de a kérdésedre válaszolva NEKEM eladható :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

ALAP:

nem tudom olvastad-e de hiányzik róla egy heveder tartó gomb, amúgy a külső szinte hibátlan (talán pár nagyon apró kopás ami egy 30 éves gitárnál nem számít nagy sérülésnek)

+azt még nem tudom, hogy működik-e, majd megnézem.

 

ha komolyan érdekel a dolog majd megbeszéljük miután kiderítettem, működő képes-e

 

+ koreai gyártmány, és a sorozatszám megvan a fej hátulján

Link to comment
Share on other sites

A lényeg, hogy azt mondta a gitáros csóka, hogy ő egyedül jutott el erre a szintre ahol most tart és nem kellett neki semmilyen tanár mert ő így is megcsinálta

És mégis mire ilyen büszke? :D Inkább kente volna egy tanárra.... :lol:

Azt nem vágom, hogy hogy lehet egy ilyen hörgös cuccnak azt a címet adni hogy: Purehearted.

A szövegről nemtok mit mondani, mert számomra ez olyan mintha nem is lenne :D

 

Azt sem értem, hogy miért ilyen kapós mostanában ez a fullhörgős hardkór-agykór?

Link to comment
Share on other sites

ÉNsem tom......

Másik, hogy volt koncertjük kemény 20 ember volt kiváncsi rájuk az egész országban....

És azt mondják, hogy ők mekkora istenek.....

1. A gitárosnak fogalma sincs mi aza c-dúr

2.Barre akkordokról ne is beszéljünk...

3.Nem tudnak skálázni

4.Arpeggio-t mégcsak nem is hallottak :D

 

A gitáros azt mondta, hogy nekem könnyű mert én gitáranárhoz jártam ( 1 éve gitározok,ő meg 3.5 éve)....

Persze mer aki gitártanárhoz jár az egy HENDRIX lesz azonnal nem is kell megerőltetnie magát, nem is kell tanulnia, nem is kell napokat végigskáláznia, meg persze aki tanárhoz jár az egy selejt mert nem tudja magától megtanulni(ő mondja ezeket, és büszke arra hogy tanár nélkül jutott el idáig, 3.5 ÉV!!!!!)

 

Mindenki tanult valakitől,ha nem is tanártól , de apukájától ismerősétől, rokonoktól, legjobb baráttól tuti....

Na asszem ennyit szólok...

Link to comment
Share on other sites

háát.. :unsure: nem volt fülem végighallgatni..

amit leszűrtem , az az , hogy :

 

- a purehated eleje ( amennyit hallottam belőle ) az szerintem Manson koppintás , legalábbis nagyon olyan szaga van.

- a technikás , vagy legalább kicsit is változatos játék távol áll tőlük.

- ha a gyenge "gitárjátékhoz" hozzávesszük azt , hogy az ének tényleg borzalom , önmagában is, akkor kijelenthetjük , hogy Magyarország egyik legszörnyűbb bandájához van szerencsénk :D ( nekem a dobos sem tűnik veteránnak )

 

ez komolyan 3.5 éve gitározik ? :blink:

3 és fél éve gitározik és nem tudja mi az a barré ... innen gratulálok neki :P

 

eszembejutott egy idézet egy videóból :

 

"-Emberek , ismeritek a tokio hotel-t?

-VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

-Na és a Panterát?

-A Micsodát?"

Link to comment
Share on other sites

: DDDD Ez mien video?

 

C-dúrt nem ismeri... az elég rossz,a Cdúr az egyik leggyakrabban használt akkord :D Az volt a harmadik akkord amit megtanultam :D

 

Persze hogy könnyű azoknak akik tanárhoz járnak... a tanár gyakorol és tanul is helyettük :D mi lehet ennél könnyebb?

 

BASSZUS! most veszem észre hogy átkerültünk a Zene topikba :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nekem van egy nóném Suzuki nylonhúros kezdő gitárom. De ezen már megtanultam az alapokat, így hát eggyel komolyabbra szeretnék lépni.

 

http://www.codahangszer.hu/index.php?promo=Baltimore%20Stratocaster%20BK%20(BS-2-BK)&content=showstuff.php&termekID=845

 

Szerintetek ez jó gitár második gitárnak??? :huh:

Link to comment
Share on other sites

nekem is ilyen gityóm van , és eddig a legkomolyann gondom vele az volt hogy kicsit meg kellett húzni a nyakát :)

elhangolódni sem hangolódik el nekem , bár én 30 ért vettem szettben :)

 

de szerintem is egy squier-re vagy egy vintage-re hajts ;)

Link to comment
Share on other sites

a charvel az a jackson leányvállalata ha jól tom

szal a minőséggel nem lesz ott gond ;) (ráadásul több mint 10 éves, és a fája beérett :) )

de mindenképp nézd meg, próbáld ki, és dönts :)

ja és még japán is, azok meg tudnak gitárt csinálni :D

most viszont elkeztem nagyon gondolkodni rajta hogy tényleg megérné e mert a hátsó pickup elkezdett kissé rozsdásodni:(.Lehet hogy kéne majd minimum 20-at költenem rá mert most a kondiciója ojan kb 55%nemtudom hogy igy megérné e a gitár:(

Link to comment
Share on other sites

hát nem igazán tudok mit szólni ehhez a 16ezres strato kópiához ... csodákat nem szabad várni tőle az biztos ,viszont én mindig azt hangoztattam itt a fórumon is,hogy kezdésnek egy érett és bejáratott megbizható régi gitár amit olcsón vesztegetnek sokkal jövedelmezőbb befektetés mint a csilli-villi diszdobozos kiadású vadonat új gityó...

 

nem akarlak lebeszélni róla ,mert első gitárnak biztos nem rossz ,és tény ,h a használt gityó beszerzése nagyobb erőfessitést és nem kevés szerencsét is igényel ,de szerintem még mindig jobban megtérül ,mint egy olyan gitárt venni ,amit majd ha kinőssz nemigazán tudsz elpasszolni már...

 

( 1ébként nemtudom kinek köszönhetjük az átköltözést,de nagyon gyorsan reagált arra,h Gitárnak a ZENE alfórumban van a helye :D ,mindenesetre ezúton szeretném neki megköszönni ....----ez itt a további cinikus megejgyzések helye amiket most a béke és nyugalom megörzése végett mellőzök---)

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenkinek!

Jelenleg billentyűsként zenélek, de mostanában egyre többet gondolok arra, hogy nyáron veszek egy elektromos gitárt és esetleg valami ritmusgitárosi poszton leszek egymásik együttesben. Tudok klasszikus gitáron játszani, elég régóta. Viszont nem nagyon tudom, hogy milyen gitárt vegyek. Egyelőre ezt néztem ki magamnak:

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0010049-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

 

Légyszi mondjátok el a véleményetek róla, mert nem szeretnék sz@rt venni.

Link to comment
Share on other sites

Hát se a Yamaha gityóról, sem arról az erősítőről nem tudok véleményt mondani.De mindenesetre ajánlanám még neked a Vintage gityókat.Nem annyira drágák, a minőségük jó, és még a Gibsonhoz is van némi közük :D pl a hangolókulcsok, thát az már biztos jó rajta :lol: Haversrác Vintage Les Paulján játszottam, ritmusgityónak, szólógityónak is nagyon nagyon király.Asszem a gyári húrok elég vastagok rajta, talán 11-es :mellow: de lehet túlzok.Persze ez már típustól is függ.Mindenesetre nekem jó véleményem alakult ki a vintageről.

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenkinek!

Jelenleg billentyűsként zenélek, de mostanában egyre többet gondolok arra, hogy nyáron veszek egy elektromos gitárt és esetleg valami ritmusgitárosi poszton leszek egymásik együttesben. Tudok klasszikus gitáron játszani, elég régóta. Viszont nem nagyon tudom, hogy milyen gitárt vegyek. Egyelőre ezt néztem ki magamnak:

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0010049-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

 

Légyszi mondjátok el a véleményetek róla, mert nem szeretnék sz@rt venni.

 

 

Yamaha-ról aztmondják ,hogy akusztikus gitárt érdemes csak venni ,mert az elektromos gityók kevésbé minőségiek ,de ezt a szériát anno én is nézegettem és engem is megragadott valami ezekbenaz RGX ekben...

ki kell próbálni ,javaslom ,h vigyél magaddal valakit aki jobban benne van az elektromos gityós témában ,és akkor nem lesz gond...

 

erősitőről már nemtudok érdemben nyilatkozni ,mert azt abszolut nem ismerem...

Link to comment
Share on other sites

nekem yamaha basszusgitárom van,szeretem, jók a yamahák. próbáltam már akkusztikus is, tényleg jó, elektromoshoz is volt szerencsém, szerintem szépek és jók,mindenképp jó választás.

a lényeg hogy próbáld ki, márkás drága gitárból is ki lehet fogni a szart, és olcsó egyszerű gitárból is lehet jót találni.

Link to comment
Share on other sites

Impro Játszótér

 

Na eszembejutott ,hogy lehetne olyat csinálni ,h feltöltök nektek egy Backing Tracket (ritmus gitár +basszus +dob ,a szólót mindenki saját maga alkítja ki) és mindenki rájátszaná amit akar majd elmentené és visszatöltené a számot ...

 

így nem csak azt lehetne lemérni ,h ki milyen szinten van :D ,hanem azt is ki mennyire tud improzni ,vagy érzelmeket vinni az improba :D ,kinek milyen a stílusa stb. ezenfelül sztem tök jó móka :D

 

ha van kedvetek hozzá akkor az első ilyen egy Blues in D alap háttérzene lenne (aztán havonta vagy hetente lehetne más stílusban is ) ,de először mindenképp a Blues zenére szeretnék rámenni ,mert kíváncsi vagyok ki hogy áll a témához ...

 

Tehát az első (kísérleti :D ) kíséret:

http://data.hu/get/124400/02_blues_in_d.mp3.html

 

Majd nemsokára feljátszok rá valamit én is ,de már meghallgattam és szándékosan nem Cmaj7-es blues-t adtam :D ,erre viszonylag egyszerű rájátszani ...

 

Na ennyi lenne ,ha van kedvetek hozzá és legalább páran részt vennének benne annak örülnék :D , és nem kell megijedni a blues zenétől ,én is metál-rock gitárosnak tartom magam :D ,de a Blues az kötelező szerintem minden gitáros életében ,ezért indulunk innen ...

 

Jah és mégvalami ,az impro ebben az esetben nem azt jelenti ,h rögtön azzal kell indulnod amit először feljátszol ,hanem hogy nem előre megírt dolgokat játszol :D

Ja és nem kell tökéletes felvételre törekedni és remasterelni meg stb ,a lényeg ,h ki lehessen venni a szólót a kíséret közül ...

Link to comment
Share on other sites

nemrossz ötlet :)

tetszik , sőőt :P

 

improval felesben állok , tehát vagy sikerül feelingeset nyomni , vagy mehet az egész a kukába a harmadik hangtól :lol:

 

nekem mondjuk nincs jackem a géphez, úgyhogy rákötni nem tudom... de majd veszek egyet :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...