Jump to content
PirateClub.hu

DX 10.1 az újabb generáció!


 Share

Recommended Posts

Mi a véleményetek a dx10.1-ről? :P

 

"z új DX 5 új API-t tartalmaz, és ami a lényeg: kötelezővé teszi eddig opcionális technológiák, mint az FP32 (32 bites lebegőpontos szűrés) és a négyszeres MSAA (többpontos mintavételezésű élsimítás) használatát, ami sokkal szebb renderelési (megjelenési) minőséget jelent. Mindebből a hozzáértők leszűrtek egy megállapítást, és ez az, ami miatt jelenleg forr az internet: a DX10.1 nem támogatja a jelenlegi DX10-es hardvereket."

 

Forrás

http://pcguru.hu/pcguru/cikkek.php?cikkid=6121&nev=DX10-es_kartyak:_eddig_tartott?&

Link to comment
Share on other sites

Legjobb tudomásom szerint elsősorban az Audió "szabványokba" nyúlnak bele. Lesz egy XAudio 2 nevű rendszer, ami hasonló alapokra épít az XBOX 360-ban található rendszer.

Az MS nyugdíjazni akarja az DirectSound OpenAL rendszereket? Kérdés, h. milyen hangkártya fogja ezt támogatni és ki fogja legyártani?

 

Itt egy cikk a Fudzilla-ról:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2282&Itemid=1

 

ps.: A 8800 amúgy sem DX10 kompatibilis, a 2900XT (ha mostanában vetted) megfőzi magát mire megjelenik az új API :) szóval nem érdemes a VGA-k elavulásán agonizálni...

Link to comment
Share on other sites

Hogy mi a véleményem?

Még nincs is egy DX10-es játék se de már fejleszteni kell DX10.1-re ezaz fiúk, de miért? Értelme nem sok lesz. LE merem fogadni h mire kijönnek a DX10.1-es VGA-k még akkor sem lesz még DX10-es játék. Azt is olvastam h a játékfejlesztők sem csipázzák ezt az új DX-et (mármint a 10-et) akkor gondolom h a .1-et sem fogják. Nem fejlesztenek rá egyszerűen. A DX9-es VGA jelenleg tökéletes és valószínű h 1 évig még nem is kell újabb.

Azt olvastam alahol h már a Geforce 7-es sorozastban is meg tudták volna csinálni a DX10-et. Na ez a szánalom meg a lopás! :angry:

Akinek meg 8xxx-as szériaja vagy HD2xxx-es szériája van annak nem kell kidobni mert az is jó lesz egy darabig. Mondjuk én nem vettem voolna meg az első szériás DX10-es karikat.

OFF: Azon gondolkoztam h megvárom a PCX2.0-ás alaplapokat és azután veszek majd gépet is. Az árak sztem rengeteget fognak zuhanni.

Link to comment
Share on other sites

LE merem fogadni h mire kijönnek a DX10.1-es VGA-k még akkor sem lesz még DX10-es játék.

Ez azért így nem igaz, mert pár nap múlva jön a Bioshock (aug. 24.), a Crysis pedig szept. 14-én, a dx10.1-es karik pedig Karácsony környékén.

Az viszont igaz (szerintem), hogy a játékfejlesztők nem tudják tartani az iramot a a VGA gyártókkal, mert mindig valami szir-szart pakolnak a kártyáikra. A VGA-k 1 év alatt kész vannak, de valamelyik játékhoz akár 5 év is kell, ezért fejlesztés közben mindig fejleszteni kellene a grafikus motort, de így a játék soha az életbe nem jönne ki.

Link to comment
Share on other sites

Mostmár komolyan tervezgetem hogy inkább konzolt veszek, mert ahogy látom a gépre jóval többet kéne költeni mivel örökké ... a Microsoftnál, meg még megannyi más területen. És én sajnos eléggé játékfüggő vagyok, úgyhogy ez nekem jobban megérné szerintem. Pirateclubról, meg már warezoldalról meg szedném le a konzolos gémeket. :lol:

Link to comment
Share on other sites

én meg nem "mégis úgy döntés"ről olvastam, hanem az ésszerűbb magyarzat: vagyis csak kacsa, rémhír volt az egész:

A Next-Gen-nek adott telefonos interjúban Sam Glassenberg, a DirectX lead program menedzsere eloszlatta az esőfelhőket. A DX10.1 teljes mértékben támogatja a "régi" DX10-es hardvert, minden játék futni fog, minden régi utasítás jelen lesz, csupán a hardveres funkcionalitás enyhe bővítéséről van szó. Végül megerősítette, hogy a DX10 biztosan nem fog XP-n futni, mivel az egészet a Vista új eszközkezelő rendszeréhez illesztették.
Link to comment
Share on other sites

Most olvastam nemrég a GS-en h a Microsoft mégis úgy döntött h a DX10 VGA-k kompatibilisek lesznek a DX10.1-gyel. Na erre varjatok gombot :)

 

szerintem még ők maguk se túdják mit akarnak.3 hónapja vettem gépet és dobhatnám is ki mert jönnek a dd3-mas memóriák,meg a pcie 2.0,meg a 9800-as vgák.amik állítólag tudni fogják a dx 10.1-et,állítólag.majd aztán megint nem jönnek rá játékok se.egy nagy szart veszek ezekből.inkább kivágom a gépet a pics*ba elegem van már a fejlesztésekből.legközelebbi pénből biztos hogy xbox360-at veszek.és vége a gépezésnek örökre.

Link to comment
Share on other sites

egyszeru a valaszom: penz!! komolyra forditva a szot meg DX10 alkalmazasok is igen keves szamban talalhatoak meg, es egyenlore azok is csak Vista ala. Carmack bacsi megmondta jo neki a DX9 hisz meg az sincs kiaknazva ha valaki akkor o biztosan tudja. Bar nem lepodnek meg ha hamar megvaltozna a velemenye. Emlekezzunk csak vissza volt egy ember anno aki azt allitotta teljes mellszeleseggel, hogy a 640kb mindenre eleg... ROFLMAO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

arról beszéltek, hogy a nem lesz 100.000 verzió mint a dx9-nél (a-b-c...) erre 10.1... és mit fejlesztenek, ami a legkevésbé érdekel mindnekit a hangon... jelenleg dx10-es videókártyára sincs pénzem (nem beszélve a C2D-ről ami ehhez kéne)... akkor majd pont X-Fi-re fogok költeni... jóhogynem már a játék minimumában benne vag az amBX rendszer megléte is...

egyébként nem a játékok grafikájával van a gondom, hanem azzal, hogy ez nem németfőd, ahol megtehetem hogy az egyéves gépem lecserélem... ja és olcsóbban veszek mindent mint itthon... ott biztos kevesebb fizetést kapnak az emberek azért... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha látsz valahol egy direktx 9, és 10 es képet és nincs alá írva hogy melyik melyikhez tartozik akkor nem biztos hogy megbirod különböztetni őket!

Nagyobb volt a füstje mint a lángja mint mondani szokás!

Azthiszem vagy a Chip vagypedig a Pc World szeptemberi számában láttam a 2 összehasonlító képet!

Hát igencsak egyforma mind2ő!

 

Szerk.: A Chip-be volt

Link to comment
Share on other sites

Amikor mutattam egy gyereknek ezt a videót, azt sem tudta hogy miért kell nézni:

http://youtube.com/watch?v=2bKUgCpi4k0

De hogy tudjuk hogy az egyik 9-es, a másik pedig 10-es, azért észre lehet venni egy kis különbséget.

(Bevallom őszintén, hogy én a videó második részében semmi különbséget nem vetem észre.)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

... emlékeztek arra a két Dx10 -s képre....amelyről kiderült, hogy picit feltuningolva van.....Dx10.0 nem hozta azt a látványt amit kellett volna...... jön az új Dx10.1....Dx10.0 reloaded!!!!

Link to comment
Share on other sites

Manapság még csak dx10-esnek nevezett dx9-es játékok vannak. Nagy előrelépés lenne, ha végre látnánk már egy igazi dx10-es alapokra írt játékot. Szerintem mostanság a crysis a legnagyobb parasztvakítás, ami szép ugyan, de nem dx9-es (maximum 1-2 dx10-es effekt van beleírva, de erre sem vennék mérget).

Link to comment
Share on other sites

igen, ahhoz h tényleg dx10es játékot kapjunk, arra kéne alapozni. szal azok a játékok lesznek igazán dx10esek, amiket az alapoktól arra fejlesztenek.

ma ilyen még nincs.

 

amúgy sztem sem lesz a dx10.1 nagy ugrás, megjelenítésben minimális plusszal jár.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Őőő, gondolkodjunk már egy kicsit!!! Menjünk kicsit vissza az időbe... Tegyük fel, hogy most jött ki az XP, majd eltelik tíz év és kijön a Vista, DE a két időpont között nem adnak ki 1 db javítócsomagot, biztonsági rés foltozást, és egyáltalán semmi nemű támogatást az oprendszerhez...Vajon ki használná még azt a "kezdetleges", bugokkal, és biztonsági résekkel teli XP-t?Szvsz nem sokan... DX10 is egy hasonló program, amiben vannak esetleges bugok, hiányosságok, amikre idővel rájönnek, és befoltozzák/beleintegrálják.Felteszem a kérdést, hogy miért végeztetnének el 1 műveletsort szoftveresen a CPU-val, ha meg lehet oldani azt is hardveresen sokkal kevesebb erőforrás igénybevételével magán a VGAn is, ezzel tehermentesítve a rendszert?

 

Pár kép(dx9 vs dx10):

http://www.winmatrix.com/forums/index.php?showtopic=9550

http://www.hothardware.com/News/DX9_vs_DX10_with_Lost_Planet

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne keverd össze az operációs rendszereket a DiretcX-el. Ég és föld... az, hogy a Microsoft, most összekötötte a legújabb API-val, pusztán marketing.

De ezt a békát le fogjuk nyelni, ha tetszik, ha nem (legalábbis ha játszani szeretnénk a jövőben).

A 10.1-es kitérő valószínüleg az Nvidia-nak szólt. Nem is annyira az API-n, inkább a szabályokon javítottak (ha úgy tetszik szigorítottak).

A játékok amelyeket belinkeltél...

Flight SimulatorX, a DX10-es kép csak illusztráció, ezt jobb helyeken a képek alá is írják.

Age of Conan, gondolod, h. a DX10-es képeken látható (meglehetősen egyszerű) effekteket nem lehet DX9 alatt reprodukálni?

A Crysis-ban nem alkalmazták ezt a shader kódot. Talán majd a második részben.

 

Kezdetben a DX10 csak sebességben fogja felülmúlni a DX9-et. Paradox módon a Vista el is veszi ezt a teljesítmény többletet, így nem vesszük észre a különbséget.

Szerintem az első valóban DX10-es játék az Alan Wake lesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...