Jump to content
PirateClub.hu

Premier MoziMagazin!


Szergej77
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Megnéztem mind a négy számot és a következő tanácsot adnám a jövőre nézve:

 

Egy adott filmet csak olyan személy vesézzen ki, aki alaposan ismeri az adott művet. A tisztán látás kedvéért itt konkrétan az InuYasha-ra gondolok. Az egyik számban a 4. mozifilm került kiértékelésre. A cikk úgy kezdődik, hogy "Ugyan láttam néhány epizódot a sorozatból..." Na idáig olvastam és nem tovább, ez a pár szó bizonyítja, hogy a cikkírónak halvány fogalma sincs a sorozatról, nem ismeri, így gyakorlatilag nincs semmi joga kritikát írni róla, pontosabban az teljesen hitelét veszti így.

 

(Az meg már egyéni problémám, hogy sok értékelést totál irreálisnak találok.)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv huskydog17!

 

Köszönjük észrevételed, tanácsodat. A magazin folyamatos átalakuláson megy még át, vendég cikk írók is nemrég lettek, de az említett dolgon javítunk majd.

 

Értékelések: Egy adott filmet mindenki máshogy értékel, ugyanolyan kritika nem születik egy filmről, csak max hasonló. Van aki egyetért és van aki nem a cikk íróval, de ez mindehol így van.

 

Ha úgy érzed, hogy másabb kritikát írnál egy filmről, jelentkezz bátran és megjelentetjük cikked a magazinban.

 

Szergej77

Link to comment
Share on other sites

Rendben. Állandó cikkíróként biztos nem tudnék részt venni a projektben, többek között időhiány miatt sem, de időnként talán egy-egy cikk erejéig majd vendégeskedni tudok majd, ha időm engedi.

Amint lesz rá lehetőségem (elegendő időm egy alapos cikk elkészítésére), jelezni fogom!

Link to comment
Share on other sites

Hali tavalyi munkatárs! :)

 

Az Inuyasha cikk az én bűnöm, de azért nem ártott volna tovább olvasnod. Hogy miről szól a félszellem története, elég jól tudom, csak nem voltam rácuppanva a sorozatra. A filmeket is tudom miről szólnak, többször láttam őket. Szerintem a cikk eléggé képben van azt figyelembe véve, hogy máshol mit írtak a sorozatról fanok, szimpla érdeklődők. Nem csesztem el annyira szerintem. :) De azt állítom továbbra is, hogy csak bőrlehúzás a sorozatot figyelembe véve. :)

 

De támogatom, szívesen látnánk újra a csapatba, csak mint látod, nevet felvállalva, mert jelenleg ez már több, mint amikor indul t a PCMM tavaly... :)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Én nem haragszom rád, mindössze úgy találom korrektnek, hogy néhány epizód megtekintése még nagyon kevés ahhoz, hogy bárki is az arról készült mozifilmet kritizálja.

 

Majd meglátom mit tehetek, egyelőre nincs időm, majd ha ez változik, jelzem.

Link to comment
Share on other sites

Kedves készítők, olvasók, akárki-mindenki. Szerintetek nem lenne érdemesebb egy olyan mozimagazint készíteni ami NEM a premier filmekkel foglalkozik, hanem azokkal amik megjelennek éppen dvd-n br-en magyarul? Már azért mert, ezek értelemszerűen valószínűleg le is tölthetőek a megfelelő topikokban. Azt, hogy éppen mik az új filmek bárhol meg lehet nézni de hogy éppen mit érdemes letölteni abban nagy segítség lenne. Jobban is passzolna a fórumhoz.

 

Csak mint ötlet/javaslat írom, gondoljátok meg.

Link to comment
Share on other sites

Kedves CDexter!

 

Köszönjük észrevételed a magazinnal kapcsolatban. Úgy próbáljuk a magazint összeállítani, hogy ne csak premier filmek legyenek, hanem már régebben megjelentek is. De előfordulhat hogy több a premierfilm. A magazin nem csak itt a fórumozóknak van, máshol is megjelenünk. :)

Üdv

Szergej77

Link to comment
Share on other sites

De jó látni, h kicsit beindult ez a topik:) Kedves huskydog, az, hogy valaki kritizáljon egy filmet, tökéletesen elegendő, ha "csak" a filmet látta, ugyanis a filmet kritizálja, és nem a sorozatot, ami alapján az készült. Természetesen az írás jobb, ha "képben van" a cikkíró, de ezalatt nem a történetre gondolok. Te is írod: "Az egyik számban a 4. mozifilm került kiértékelésre". Az értékelésekről pedig csak annyit, h minden ember más, hisz tudod, "ízlések és pofonok". Ajánlatos megfigyelni, kinek milyen a stílusa (v melyikünké áll legközelebb a tiédhez - filmek és írás terén egyaránt), és az alapján remekül tudsz ítélni a filmeket illetően.

 

CDexter, mint ahogy a tavalyi név is mutatja (PirateClub MoziMagazin), akkor erős kötelék volt a magazin és a fórum között (ez cikkekben is megmutatkozott), a mostani lap viszont már a Premier Mozimagazin nevet viseli, ezzel is jelezvén, h elszakadt a fórumtól, és egyfajta önálló filmmagazinná alakult. Régebbi filmekről is olvashatsz természetesen, illetve a DVD- és BR-megjelenésekről is, de a premierfilmek azért nagyobb érdeklődésre tartanak számot, mint egy tíz éve kijött, BR-en csak most megjelenő "múvi":-) A főszerkesztő úr majd dönt az arányokat illetően, az észrevételt, ötletet köszönjük szépen, és további kellemes olvasgatást kívánunk!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...