Jump to content
PirateClub.hu

Ubuntu


matee100
 Share

Recommended Posts

Mindíg is nagy Ubuntu rajongó voltam, annak ellenére, hogy nagy windows fan is vagyok. Eddíg minden Ubuntu verzió pozitív csalódásokat rejtett számomra, mindíg sokáig használtam.

Az Ubuntu 7.04-et feltelepítve nem tapasztalunk szinte semmi újdonságot, igazán megkaphatta volna inkább a 6.20-as verziószámot szerintem. Magyar nyelvi csomaggal telepítettem, ennek ellenére alig van benne magyar (a 6.xx szériában pedig minden magyar volt). Ami nagyon kiábrándító volt, hogy nem tudtam a TV kártyát beüzemelni (illetve igen, csak a programok, amikkel próbáltam vagy hibásak vagy nem indulnak). A másik szembetűnő probléma, hogy a terminál "leépült". Az előző verziókban sokkal egyszerűbben lehetett kezelni a terminált, valamint felhasználói módból is könnyen lehetett root terminált indítani, de itt NEM.

 

Összegezve: a 7.04-ás verzió számomra nagy csalódás volt.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

nezőpont kérdése.

 

felszínes plusz szolgáltatás, hogy itt már működik a beryl elsőre, nem kell fájlokat szerkesztgetni.

+ van ez az asztali effektusok opció is.

 

egyetlen bajom van vele, hogy egyszerűen nem tudom belőni alatta a hangot.

Realtek High Definition Audio vezérlő van a laptopban, de egyszerűen nem hajlandó megszólalni.

minden hiba nélkül feláll a rendszer, ott van a hang ikon is az óra mellett, reagál a laptop Fn + hangvezérlő billentyűire, de hang az nincs.

Link to comment
Share on other sites

valaki segítes plz

másodjára csinálja velem az ubuntu

bootmanager-be kiválasztom hogy Ubuntu és elkezd boot-olni de aztán semmi csak ez:

_ promt és villog

 

ha másikat választom akkor bebootol de a felhasználónév+jelszó-nál nem enged tovább

beírom és újra kéri és újra és újra...

csak annyit csináltam hogy 1szer erőszakosan állítottam le semmi driver meg más

1szer már volt ilyen akko újra telepítettem de mos nincs kedvem

help lécci

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Én feltelepíttem az első ubuntu disztribúciómat jelen estben a 7.04-est és a firefox nem fut rajta! Megnyitom és nem csinál semmit sem. Ha beírom a terminálba hogy firefox akkor sem csinál semmit sem. Alapból van rajta másik böngésző is, a neve most nem jut eszembe. De az el is indul de ha beírok egy webcímet és megnyomom az entert egyszerűen bezáródik a program. Sajnos ez nagyon elszomorított és elvette a kedvemet a linuxtól. Amúgy ha live-ba használom akkor is ugyanez a szituáció van.

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Ma próbáltam volna feltelepíteni az ubuntu 7.04-ás verzióját. Most próbáltam életemben először Linuxot telepíteni. Eddig csak windowst használtam.

Amikor kiválasztom a Start or install Ubuntu lehetőséget, akkor elindul, de egyből utánna kiír valamit (nem igazán tudtam elolvasni hogy mit), a kernel-ről talán. És a képernyő teljesen elsötétül, a cd-ről sem tölt utánna. És a gépet ezek után csak resetelni lehet.

Miért csinálhatja ezt?

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi lehet vele a probléma.

Mert letöltöttem az openSUSE 10.2-őt és annak a telepítője minden gond nélkül elindult. Igaz még nem telepítettem fel csak próba képpen elindítottam. De remélem ezzel már nem lesz semmi gondom a továbbiakban.

Link to comment
Share on other sites

nekem feisty gondnélkül működik, most tettem fel pár napja a Studio változatot amiből cska a live cd funkciót hiáyoltam :)

eddig semm ibajom nincs vele, gondnélkül fut pedig ezelőtt nem használtam linuxot csak futólag, szal széosztottam ubuntu cdket haverok között mindenkinek működik tökéletesen :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nekem is tökéletesen ment, csak a beryl nem működik, mert nem támogatja a vidkarimat :( MSI ATi RADEON 1650XT T2D256EZ tipusú... ha tudtok pls segítsetek. Nagy linux függő lennék ha ez menne :) XGL és BERYL powa :) csak az a hülye OpenGL.... kellene 3d-s gyorsítás....

Módosította NicK
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Esetleg programok, témák telepítésében tudtok segíteni?

Ezen oldalon leírtakat követtem de mégsem sikerült semmit feltennem vagyis nem tudom felment-e "http://www.monkeyblog.org/ubuntu/installing/hungarian/"

A synaptikban azt jelöli, hogy telepítve van azt -hiszem- de az alkalmazások közt nem látom leírnátok pontosan,lépésről lépésre hogyan kell telepíteni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

áhh ati drivert nem szabad feltenni nekem hazavágja a 3d desktopomat ahogy kell :D nekem se xgl se driver megy minden rendesen gamek is futnak ahogy kell :)

de ati driverre írja is h nem támogatott

Milyen gamek futnak??

Mert én alapvetően azért nem térek át Linuxra mert a gamek nem nagyon futnak...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ubuntu 7.04 alatt minden állítgatás nélkül ment az összes hangkártyám: integrált ac97-es szutyok, Creative SB128, TerraTec Aureon. Mp3 kodekek licenszproblémák miatt nem minden disztribúcióban vannak, de amikor először megnyitottam egy mp3 fáljt a Totem lejátszóval, akkor letöltötte (válaszd azt, amelyiknél a legtöbb csillag van).

Link to comment
Share on other sites

Ismert bug az Ubuntu 7.04 és a Virtual PC közt, de nincs rá még rendes megoldás. Próbálkozz korábbi Ubuntuval (azt írták, hogy a 6.06 gond nélkül megy) vagy VMWare-rel a Virtual PC helyett.

Félmegoldás (numpadot egérként használni):

http://arcanecode.wordpress.com/2007/04/25/ubuntu-704-and-virtual-pc-2007-mouse-issue-workaround-sort-of/

 

Szerk.: van megoldás, töltsd le ezt a fájlt és futtasd:

http://launchpadlibrarian.net/7583925/unsupported-patch-for-87262.sh

Ha nem sikerül az Applications menüt megnyitni billentyűzettel, akkor ctrl + alt + f1-gyel válts konzolra, jelentkezz be. Írd be a következőket:

wget http://launchpadlibrarian.net/7583925/unsupported-patch-for-87262.sh
chmod 777 unsupported-patch-for-87262.sh
./unsupported-patch-for-87262.sh

Amikor kéri a jelszavadat, add meg, reboot és kész, elvileg működnie kell.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...